Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Komunikaciniai įgūdžiai

Komunikaciniai įgūdžiai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Komunikacija – daugiadisciplininė studijų sritis. Komunikacijų studijų mokyklos. Kas joms būdinga? Jų esminiai skirtumai. Kas tai yra – komunikacija? Komunikacijos procesas. Tarpasmeninės komunikacijos kodai. Komunikacijos lygmenys. Komunikacijos funkcijos. Efektyvios komunikacijos samprata.

Ištrauka

Komunikacija yra viena iš tų žmogaus veiklų, kurias kiekvienas atpažįsta, bet mažai kas gali bent kiek tiksliau apibrėžti. Tai pokalbiai, televizija, informacijos platinimas, literatūros kritika, mūsų šukuosena ar apranga. Komunikaciją įmanoma tyrinėti, bet išsamioms jos studijoms reikia derinti kelių disciplinų požiūrius: psichologiją, lingvistiką, sociologiją, literatūrologiją, žiniasklaidą, politinius mokslus, kibernetiką, informacijos mokslus, vadybą, kultūros studijas bei semiotiką.
Psichologija siekia nustatyti, kaip žmogaus išorė atskleidžia jo jausmus ir ketinimus, kaip subjektyvus nusistatymas dekoduoja informaciją. Semiotikos mokslas tyrinėja komunikacijoje vartojamus įvairius ženklus ir jų sistemas. Lingvistika, psicholingvistika, logika tyrinėja bendravimą ženklais. Sociologai tyrinėja masinių komunikacijų poveikį. Komunikacijos procesus taip pat nagrinėja kibernetikai bei informacijos mokslai. Komunikacijos studijos apima ją integruojančios kultūros studijas.
Šie pavyzdžiai puikiai įrodo, kad komunikacija nėra atskiras mokslas ir jai tyrinėti reikia pasitelkti į pagalbą daugybę kitų, kurie padėtų išsamiau ir tiksliau suvokti atskirus komunikacijos aspektus.
Taigi išsamioms komunikacijos studijoms reikia derinti kelių disciplinų požiūrius.
Egzistuoja dvi pagrindinės komunikacijos studijų mokyklos, turinčios tam tikrus bruožus ir funkcijas: proceso ir semiotikos. Pirmajai, komunikacija yra pranešimų perdavimas. Ji tiria, kaip siuntėjai ir gavėjai užkoduoja ir iškoduoja informaciją, kaip perdavėjai naudoja komunikacijos kanalus ir priemones, taip pat tiria komunikacijos efektyvumą ir tikslumą. Ši mokykla komunikaciją suvokia kaip procesą, kurio metu vienas asmuo paveikia kito elgesį ar dvasinę būseną. Jei poveikis skiriasi ar yra menkesnis už numatytąjį, ši mokykla linkusi kalbėti apie komunikacijos nesėkmę ir nagrinėti proceso etapus, siekdama nustatyti silpnąsias vietas. Pagal proceso mokyklą komunikacijos nesusipratimus gali sukelti ir kultūriniai skirtumai. Proceso mokykla yra funkcionalesnė, skatina tobulinti komunikacijos įgūdžius, kurie leis daryti didesnį poveikį pasauliui. Ji supranta komunikaciją kaip lemiamą veiksnį, o komunikacijos tobulinimą – kaip socialinės kontrolės stiprinimo būdą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.73 KB
Autoriusaistė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V. Mozūraitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komunikaciniai igudziai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. V. Mozūraitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą