Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo psichologija (9)

Bendravimo psichologija (9)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Bendravimo apibūdinimas. Bendravimas kaip keitimasis informacija. Bendravimas kaip individų sąveika. Bendravimas kaip savitarpio pažinimas. Išvados. Įvadas.

Ištrauka

Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Kadangi nebendraujant būtų neįmanomas joks grupinis veikimas, tai bendravimas yra būtina žmogaus kaip socialinės būtybės atsiradimo, egzistavimo it tobulėjimo sąlyga. Marksistinės filosofijos požiūriu " žmogų sukūrė darbas" ( F.Engelsas). Dirbant prireikė pasikviesti į pagalbą kitus žmones, kooperuotis siekiant bendro tikslo, koordinuoti savo pastangas, stebėti ir pažinti kitų žmonių veiksmus, ketinimus. Darbo veiklos padiktuotas koordinacijos ir kooperacijos būtinumas ilgainiui suformavo sudėtingus bendravimo būdus ir priemones.Pradžioje žmonės, matyt, išmoko vieni kitus suprasti iš mimikos, gestų ir pantomimikos.Palaipsniui susiformavo tobuliausia žmonių bendravimo priemonė- kalba.Žmonių bendravime yra išskiriame trys glaudžiai tarpusavyje susiję komponentai:
1. Komunikacinis
2. Interakcinis
3. Percepcinis
Komunikacinį bendravimo komponentą sudaro keitimasis įvairiausia informacija (mintimis, vaizdiniais, emocijomis, interesais, įgūdžiais, nuostatomis ir pan.). Interakcinio komponento esmė yra keitimasis judesiais ir veiksniais. Percepcinį komponentą sudaro bendravimo partnerių savitarpio suvokimo ir geresnio pažinimo procesai. Pagal bendravimo priemonių pobūdį bendravimas yra skirstomas:
1. Kalbinį
2. Nekalbinį
3. Kombinuotą
Nekalbinis bendravimas vyksta gestais, mimika ir pantomimika. Informacija žmonės keičiasi ir vergdami, juokdamiesi, net žiovaudami ar kosėdami, staiga nutildami ir t.t. Bendravimo intymumas ar konfliktiškumas priklauso nuo bendraujančių padėties erdvėje ir k.t. Kalbinis (verbalinis) bendravimas yra tobuliausia ir pagrindinė žmonių bendravimo forma. Apie jį kalbėsiu vėliau. Kombinuotu vadinamas bendravimas, naudojant kalbines ir nekalbines priemones. Bendravimas būna:
1. Oficialus
2. Dalykinis (Formalus)
3. Intymus (Neformalus)
Formalaus bendravimo pavyzdžiai yra įstaigų susirašinėjimas, egzaminas ir panašiai. Neformalų bendravimą sudaro žmonių asmeniniai pokalbiai, bei laiškai, motinos bendravimas su vaiku ir panašiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.87 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo psichologija (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą