Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimas – žmonių tarpusavio sąveika

Bendravimas – žmonių tarpusavio sąveika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Kaip lengviau užmegzti kontaktus. Bendravimo – komunikacijos bendrasis apibūdinimas. Minčių kodavimas ir dekodavimas kalbėjime. Bendravimas – kaip pasikeitimas informacija (komunikacija). Bendravimo būdai. Kaip klausyti. Klausymasis – komunikacijos dalis. Klausymosi stiliai. Mokėti klausyti svarbiau negu mokėti pasakoti. Klausymosi būdai. Tyrimo tikslo, uždavinių organizavimas. Mokinių ir mokytojų klausymosi įgūdžių tyrimas. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Tyrimo metodai. Tyrimo organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Mokytojų ir mokinių klausymo įvertinimo vidurkiai. Mokytojų klausymo įvertinimų pasiskirstymas. Visų mokinių (10 klasės ir 12 klasės) klausimo įgūdžių įvertinimas. 10 klasės mokinių įvertinimų pasiskirstymas. 12 klasės mokinių įvertinimų pasiskirstymas. 10 klasės ir 12 klasės mokinių klausymo įgūdžių palyginimas. Mokytojų ir mokinių klausymo rezultatų palyginimas. Išvados. Praktinės rekomendacijos. Priedas (testas).

Ištrauka

Bendravimas yra žmonių sąveika, kai apsikeičiama mintimis, emocijomis, susipažįstama ir pasiekiama socialinio bendrumo. Kadangi nebendraujant negalimas joks grupinis veiksmas, tai bendravimas yra būtina žmogaus atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga.[4;158]
Pradžioje žmonės, matyt, išmoko vieni kitus suprasti iš mimikos, gestų ir pantomimos. Palaipsniui susiformavo tobuliausia žmonių bendravimo priemonė – kalba.[4;158]
Bendravimas – tai dviejų ir daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai.
Bendraudamos asmenybės stengiasi "perskaityti" viena kitą, iššifruoti tai, ką pastebi ar pajaučia. Pirmieji bendravimo įspūdžiai yra labai svarbūs: pažindami kitą asmenybę formuojamės ir patys. Be to, sugebėdami tiksliai "skaityti" vieni kitus, galime tikėtis bendravimo sėkmės.[2;240]
Kodėl mums yra labai svarbu mokėti klausytis? Mes bendraujame, kalbamės, klausomės. Tik kažkodėl daugiau dėmesio bendraudami skiriame kalbėjimui nei klausymuisi. O juk klausymasis yra tiek pat svarbi bendravimo dalis kaip ir kalbėjimas.
Jei mes bendraudami tik kalbame, nesirūpindami, ar esame išgirsti ir teisingai suprasti, o taip pat nesirūpindami, ar mes patys iš tiesų išgirdome ir teisingai supratome savo pašnekovą,- vargu ar toks bendravimas ilgai tęstųsi ir būtų vaisingas. Nesistengdami ir nemokėdami klausytis, žmonės kenčia patys ir skaudina kitus.
Aktualumas: Nebendraujant būtų neįmanomas joks grupinis veikimas, tai bendravimas yra būtina žmogaus, kaip socialinės būtinybės atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga.
Praktinė vertė: mokytojų ir mokinių bendravime mokėjimas klausytis taip pat yra labai svarbus, padedąs išvengti daugelio didesnių ir mažesnių nesusipratimų. Tikslus klausymasis mokiniams ir mokytojams padeda ne tik tiksliau suvokti gaunamą dalykinę informaciją, bet ir geriau suprasti ir geriau atlikti gaunamas užduotis, geriau suprasti pašnekovo motyvus ir tikslus. Labai svarbu ir tai, kad tinkamai klausydamiesi, mes parodome pagarbą pašnekovui jo asmenybei ir nuomonei, o tai yra viena svarbiausių sėkmingo bendravimo, tame tarpe ir mokinių ir mokytojų sąlygų.
Darbo struktūra: Šį darbą sudaro įvadas. Toliau seka literatūros apžvalga, kurioje atskleistos autorių nuomonės. Po to išvardintas darbo tikslas ir uždaviniai, išdėstytas tyrimas. Gale viso darbo yra tyrimo apibendrinimas ir naudotos literatūros sąrašas.
Darbo apimtis: 24 lapai;
11 literatūros šaltinių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-12
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis104.05 KB
AutoriusVitalijus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. R. Malinauskas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas - zmoniu tarpusavio saveika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • prof. R. Malinauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą