Išplėstinė paieška
 
 
 

Vaikų autizmas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Autistų vaikų raidos ypatumai, sutrikimo eiga ir prognozė. Aspergerio sindromas. Autistų vaikų pagrindiniai ugdymo principai. Pastovi (struktūruota) aplinka. Ritmas. Sensorinė stimuliacija. Komunikacija. Praktinio vaikų autizmo atvejo aprašymas. Grupinė muzikinė veikla. Individuali muzikinė veikla. Pabaiga.

Ištrauka

Autizmas – vienas sunkiausių sutrikimų vaikystėje. Simptomai pasireiškia per pirmus tris gyvenimo metus, sąlygoja raidos atsilikimą ir nukrypimus, apimančius daugelį vaiko psichikos funkcionavimo sričių. Autizmo sąlygoti bendravimo sutrikimai riboja vaikų raidos, mokymosi, socialines glimybes. Būdingi visą gyvenimą trunkantys kokybiniai socialinio bendravimo, komunikacijos ir elgesio sutrikimai. Labai svarbu kuo anksčiau įtarti ir diagnozuoti šį sutrikimą, nes ankstyvoji intervencija turi didelį terapinį poveikį, užtikrinama optimali vaiko raida ir vykdoma tolesnių sutrikimų prevencija.
Mūsų šalyje autizmo sutrikimas, tiek sunkaus, tiek lengvo išreikštumo laipsnio, vaikams yra nepakankamai išaiškinamas ir diagnozuojamas. Ištyrus besimokančius Vilniaus miesto specialiosiose vaikų ugdymo įstaigose ir klasėse, integruotose į bendrojo lavinimo mokyklas, 7-16 metų amžiaus vaikus, rasti 97 vaikai, kuriems buvo nustatyta vaikystės autizmo diagnozė. Tik 14 šios grupės vaikų jau buvo diagnozuotas vaikystės autizmas, 6 vaikams jų medicininėse kortelėse esančiose diagnozėse kartu su protiniu atsilikimu buvo pažymėti autizmo bruožai, o didžiajai daliai vaikų šio tyrimo metu vikystės autizmo diagnozė buvo nustatyta pirmą kartą. Išaiškėjo, jog šių vaikų medicininėse kortelėse esančiuose įvairių sričių specialistų įrašuose atsispindėjo pastebėti ir aprašyti akivaizdūs autizmo sutrikimo simptomai, tačiau aprašyti požymiai niekuomet nebuvo specifiškai įvardinti kaip vaikystės autizmo sutrikimas. Tyrimo rezultatai parodė, jog dėl įvairių vyravusių istorinių autizmo sampratų, labai skirtingų ir prieštaringų šio sutrikimo požymių interpretavimo įtakos autizmas mūsų šalyje iki šiol yra skirtingai suprantamas ir nepakankamai išaiškinamas. Netikslaus ar pavėluoto diagnozavimo atvejais šiems vaikams nesuteikiam adekvati medicininė bei socialinė pagalba.
Dėl autizmui būdingų elgesio ir bendravimo sutrikimų autistų vaikų socialinė adaptacija yra sunki, iki šiol neišspręsta ir aktuali problema. Lietuvoje nėra sukurta tarnybų sistema, užtikrinanti autistų vaikų specializuotą, kompleksinį ir sistemingą gydymą bei ugdymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.19 KB
AutoriusOksana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku autizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą