Išplėstinė paieška
 
 
 

Vaikų autizmas (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Autizmo sindromo požymiai. Autizmo priežastys. Autizmo simptomatika. Vaikų pasižyminčių autizmo sindromu ugdymas. Autistiškų ir normalios raidos vaikų ikikalbinio ir kalbinio periodo komunikacijos ir kalbos plėtotės lyginimas. Išvados.

Ištrauka

Autizmą, kaip tam tikrą sutrikimą pirmą kartą aprašė Amerikoje Leo Kanner 1943m. Buvo pažymima, kad tai įvairiapusis raidos sutrikimas, kuriam būdingi sutrikimai visose trijose šio sutrikimo simptomų grupėse ( socialumas, kalba, stereotipinis elgesys). Kaip taisyklė jis pasireiškia iki 3 metų amžiaus. Praktiškai pradedama diagnozuoti nuo 18 mėnesių. Pagal jo pasireiškimo laiką yra skiriamos dvi rūšys – ankstyvasis ( simptomai reiškiasi jau nuo pat gimimo) ir vėlyvasis – simptomai pasireiškia nuo pusantrų iki 3 metų amžiaus. Autizmas – retokas sutrikimas, maždaug iš 10 tūkst. vaikų 4-5 pasižymi autizmo sindromu. Sutrikimas būdingesnis berniukams. Tik kas trečias ar ketvirtas autistas yra mergaitės.

Autizmas – tai vystymosi sutrikimas, priskiriamas kalbos ir komunikacijos sutrikimų grupei, taip pat gali būti priskiriamas emocijų ir elgesio (psichosocialinės adaptacijos) sutrikimams, paslaptingas vaiko raidos sutrikimas, lemiantis nepakankamą socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio išsivystymą. Autizmu sergantiems vaikams bet kokia socialinė situacija sukelia labai daug sunkumų. Autizmo paliesti vaikai sunkiai užmezga ryšį su kitais žmonėmis, visiškai negali prisitaikyti prie permainų ir nesugeba adekvačiai reaguoti į išorinį pasaulį. Kartais jiems kyla pykčio, agresijos priepuoliai, jie gali imti save žaloti. ( " Lietuvos rytas, 2005, Nr. 60).
Autizmo sąvoką įvairūs autoriai apibūdina skirtingai. R. Ivoškuvienės ir R. Balčiūnaitės knygoje " autistiškų vaikų ugdymas" ( 2002), autizmas apibūdinamas, kaip sudėtingas raidos sutrikimas, pasireiškiantis socialinės sąveikos, verbalinio ir neverbalinio bendravimo, vaizduotės, interesų ir panašūs nenormalumai. Knygoje " Specialiųjų poreikių vaikai" ( 1998) autizmas – tai sutrikimas, pasireiškiantis uždarumu savyje, nutolimu nuo realaus pasaulio. " Vaikų autizmas vienas sunkiausių sutrikimų, su kuriais susiduria vaikų psichiatrai". ( " Medicina", 2002, 38 / 4).
Aš šią temą pasirinkau, nes ji yra apie dar iki galo neištirtą ligą, įdomu sužinoti apie tokių vaikų sutrikimus.

Literatūros ir vaikų anamnezių analizė leidžia išskirti ir diagnozuoti autizmą, remiantis keliais kriterijais: negalios pastebėjimo laikas (tarptautiniame autizmo apibrėžime akcentuojama, kad autizmo sindromas išryškėja iki 30-tojo vaiko gyvenimo mėnesio), regimojo kontakto nepakankamumas, kalbos plėtotės sutrikimas, intelekto ir socialinio bendravimo ypatumai, visų rūšių veiklos (pažinimo, žaidybinės ir t.t.), komunikacijos, sensorikos ir motorikos sutrikimai.
Jau ankstyvoje kūdikystėje atkreipiamas dėmesys į keistoką vaikų elgesį. Vienas iš pirmųjų autizmo požymių yra vaiko bendravimo stoka. Jis nemėgsta myluotis, glaustytis ir pan. Vaikai blogai miega, ‘‘supainioja‘‘ dieną su naktim, blaškosi lovytėje, bijo tamsos, rėkia ar verkia sotūs ir sausi. Kiti kūdikiai ramūs, neverkia net norėdami valgyti, nereaguoja į šlapius vystyklėlius, šaltį, žadinimą. Dažnai nerodo jokių emocijų pamatę krūtį, nesiglaudžia prie jo, neieško spenelio, nesuaktyvėja prieš maitinimą pamatę buteliuką. Dažnoka anoreksija. Vyresniems vaikams būdingas menkas maisto pasirinkimas. Neįprastas maistas gali sukelti šleikštulį ar net vėmimą. Didesnis dėmesys į vaiką atkreipiamas antraisiais trečiaisiais gyvenimo metais, kai jis nepradeda laiku kalbėti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-10
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis27.78 KB
Autoriusrudaake
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku autizmas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą