Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacija ir sąmonė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Informacijos samprata. Informacijos savybės. Informacijos klasifikacija. Veiksmai su informacija. Sąmonė ir informacija. Išvados.

Ištrauka

Kaip akmens amžiuje žmogui buvo svarbi ugnis, kad jis išgyventų, taip dabar jam svarbi informacija. Visuomenė vystosi spartėjančiai: vis greičiau atnaujinama technika ir technologija, keičiasi sukuriamos ir suvartojamos energijos proporcijos, naudojamos vis tobulesnės ryšio, susisiekimo priemonės ir kt. Dėl to ne mažesniu tempu gausėja informacijos. Jos susikaupė tiek, kad žmonės didelę dalį gyvenimo turi paskirti vien jos priėmimui ir įsisavinimui. Mokyklos, universitetai, radijas, televizija, spauda – visa tai - tūkstančiai galingų informacijos "fabrikų".
1954 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo sukurta pirmoji elektroninė skaičiavimo mašina ENIAC. Per kelis dešimtmečius skaičiavimo mašinos buvo tiek patobulintos, kad dabar paplitusiu terminu kompiuteris (kuris reiškia tą patį, ką ir skaičiavimo mašina) lyg stengiamasi pabrėžti, kad mašinos paskirtis - ne tik skaičiuoti. Iš tiesų šiuolaikinis kompiuteris labai pakeitė keturis svarbiausius - informacijos surinkimo, kaupimo, apdorojimo ir perdavimo – procesus. Iš pradžių žmogus intuityviai tik savo jutimo organais įvertindavo atstumą, svorį, greitį, temperatūrą ir kt. Vėliau pradėjo naudoti paprastus prietaisus: liniuotę, svarstykles, termometrą ir pan. Mūsų amžiuje daugybė prietaisų įgalina labai tiksliai viską išmatuoti, įvertinti, gauti tokią informaciją, kuri žmogaus jutimais nepasiekiama. Žmogus priima prietaisų teikiamą informaciją, suvokia ją, nusprendžia, ką daryti.
INFORMACIJA – tai mokslinės, politinės, visuomeninės, techninės žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžių arba žiniasklaidos priemonėmis: per spaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus. Apibrėžti informacijos sąvoką nėra lengva. Pirmiausia todėl, kad ji abstrakti, pirminė, vartojama daugeliui kitų sąvokų apibūdinti. Antra, informacijos turinys daugiareikšmis, įgyjantis įvairių prasmių. Žodis "informacija" kilęs iš lotynų kalbos žodžio informatio, reiškiančio "išaiškinimas, pranešimas, pavaizdavimas". Šitaip informacija nusakoma daugelyje populiarių knygų, enciklopedijų. Tai konkretesnė apibrėžtis, ji pabrėžia žmogaus atliekamą intelektinį darbą – žinių skleidimą. Psichologijos žodynas informaciją traktuoja kaip vieną svarbiausių kibernetikos sąvokų – žinias, kurių nors duomenų visumą. Informacijos sąvoka atskleidė naują pasaulio materialaus vientisumo aspektą, įgalino vienu požiūriu traktuoti daug įvairių procesų - pranešimų perdavimą techniniais ryšių kanalais, nervų sistemos funkcionavimą, skaičiavimo mašinų darbą, įvairius valdymo procesus ir kt. Visiems šiems procesams būdingas informacijos perdavimas, laikymas ir jos perdirbimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-12
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.51 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacija ir samone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą