Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>XXI amžiaus informacinė revoliucija ir intelektiniai ištekliai

XXI amžiaus informacinė revoliucija ir intelektiniai ištekliai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. XXI amžius. Informacinės revoliucijos priešistorė. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės mokslo bruožai. Svarbiausi informacinės visuomenės bruožai ir galimos problemos. Socialinės informacinės visuomenės problemos. Politinės informacinės visuomenės problemos. Kultūrinės informacijos visuomenės problemos. Kiti informacinės visuomenės aspektai. Informacinės visuomenės plėtra Lietuvoje. Politika ir informacija. Intelektiniai ištekliai pagal T. Stewart knygą "Intellectual Capital: The New Wealth of Organizations". Išvados.

Ištrauka

XX - ąjį šimtmetį užbaigė dar viena mokslo ir technologijų revoliucija – peržengiamas informacinės visuomenės slenkstis. Nuo to, kaip kuriai šaliai pavyks tai padaryti pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje, daug priklausys jos vieta visame XXI amžiuje tarp kitų šalių.
Iš visų technologijų, kurios formuos 2025 metų pasaulį, daugiausiai lems informacijos technologijos. Jos jau dabar daro poveikį viskam, nuo asmeninio gyvenimo iki pasaulio valdymo. Visa komercinė veikla darosi neatsiejama nuo informacijos mašinų. Taip atsitiko todėl, kad kompiuterius galima jungti į gana nebrangius nuotolinių ryšių tinklus. Tokios pačios informacijos technologijos naudojamos projektuojant ir gaminant įvairiausius gaminius. Jų panaudojimo skirtumai dabar skirtingose srityse dažnai būna neesminiai, lyg kažkas "tarp kitko".
Besitęsiantis kompiuterių galios didėjimas ir kainos mažėjimas visą su informacijos technologijomis susijusią veiklą toliau pigins, didins informacijos perdavimo ir apdorojimo spartą ir patikimumą.
Informacijos technologijos atvers visai naujas galimybes mokslui. Jau dabar pereinama iš laikotarpio, kai buvo naudojami moksliniai modeliai, pagrįsti supaprastinančiomis prielaidomis, į laikotarpį, kai galima tiesiai susiremti su realių situacijų sudėtingumu ir tuoj pat imtis naujai iškylančių problemų. Naujieji sudėtingumo tyrimo metodai atvers naujų galimybių visiems mokslams ir ypač jų praktiniam panaudojimui. Galingiausi kompiuteriai taip pat atvers naujas galimybes labai operatyviai veiklai. Sprendžiant problemas tradiciniais įprastiniais būdais, pirmiausiai išnagrinėjama padėtis, sprendžiama, ką reikėtų daryti, išbandoma keletas pasirinktų variantų, nagrinėjamos jų pasekmės. Tam kartais gali prireikti dešimtmečių. Informacijos technologijos tokį ciklą gali labai pakeisti. Plačiai žinomas pavyzdys – sujungus ryšių tinklais gatvių ar kelių sankryžas su centriniu procesoriumi, galima labai operatyviai reguliuoti eismą visame mieste, sumažinti grūstis ir sutrumpinti kelionės laiką. Taip kompiuteris valdymą paverčia greitai vykstančiu eksperimentu. Tokia sistema pritaikoma sprendžiant visokias visuomenės, politikos, ekonomikos ar mokslo problemas.
Kitas svarbus informacijos technologijų bruožas ir plėtros kryptis yra "sumanumas". Jis bus visuotinis, tad iki 2025 metų galima tikėtis išvysti labai "sumanią" aplinką – nuo tokių baldų, virtuvių ar kontorų iki pastatų, greitkelių ir automobilių. Galima įsivaizduoti ypač aukštus pastatus iš labai tvirtų pluoštinių medžiagų, sukabintus tarpusavyje ir sutvirtintus trosais, kurių įtempimą reguliuoja elektros varikliai, įjungiami pagal įtempimų pokyčius reguliuojančių jutiklių signalus.
Smegenų technologijos tarp atsirandančių mokslo ir technologijų naujovių yra ypač įdomios iš dalies todėl, kad čia veržiamasi į labai paslaptingą sritį, kur vyksta sparti pažanga ir tuo pat metu ateitis matoma, palyginti su kitų technologijų galimybėmis, dar ne taip aiškiai. Maždaug nuo 1990 metų, apie žmogaus smegenų veiklą buvo sužinota daugiau, negu per ankstesnius kelis dešimtmečius. Supratimas apie tai, kaip veikia žmogaus smegenys, anksčiau rėmėsi daugiausiai ligonių po nelaimingų atsitikimų ar insulto tyrimais. Dabar jau yra įvairių naujų metodų – tokių, kaip branduolių magnetinio rezonanso ir pozitronų anihiliacijos tomografijos – kurie iš esmės leidžia gauti informaciją tiriant bet kurį žmogų. Naujieji metodai duoda galimybę zonduoti, atpažinti ir tirti vietas smegenyse, atsakingas už konkretų protinį, fiziologinį, hormonų veiklos, emocinį ar kitokį asmens būvį. Ryšium su tuo šioje srityje į priekį veržiasi farmacija.[ http://ausis.gf.vu.lt/mg/nr/99/4/4mtkei.html]
Informacijos technologijų infrastruktūros plėtimasis daro vis didesnę įtaką visoms socialinio gyvenimo sferoms. Dabartiniai pokyčiai šiandieniniuose gamybos, prekybos ir paslaugų sektoriuose įvairių autorių įvardinami kaip skaitmeninė revoliucija, informacijos amžius, žinojimo ekonomika ir pan. Kai kurie teoretikai įžvelgia naują visuomenės tipą - informacijos visuomenę. Minėtos sąvokos rodo, jog informacijos technologijos daro didelę įtaką socialiniam gyvenimui. [http://www.infovi.vu.lt/ivs/biblioteka/temos/svarba.htm]
O kokią vietą informacinės visuomenės amžiuje užims intelektiniai ištekliai? Be abejo, kad vieną didžiausių! Juk informacinės technologijos gali pakeisti žmonių fizinį darbą, bet genialiausių žmogaus minčių, vadybos idėjų technologijos nepakeis. Informacinės revoliucijos amžiuje informacinės technologijos keičia žmogaus gyvenimą iš pagrindų, bet intelektiniai ištekliai liks pagrindiniu "ginklu" vedant kompanijas, bei visą visuomenę į naują visuomenės erą – informacinės visuomenės erą. Juk niekas neužginčys, jog intelektinis kapitalas ir yra informacinių technologijų kūrimo ir diegimo varomoji jėga. Be pasaulio "protų" mes nebūtume pasiekę to ką dabar turime.
Šio darbo tikslas yra išnagrinėti, kokios sąsajos tarp žmonijos intelektinio kapitalo ir naujosios informacinės visuomenės eros, bei pateikti atitinkamas išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis54.79 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasProf. A. Buračas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word XXI amziaus informacine revoliucija ir intelektiniai istekliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Prof. A. Buračas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą