Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacija (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Informacijos reikšmė, sąvokos, savybės. Informacijos sąvokos. Informacijos savybės. Informacijos rūšys. Informacija – unikalaus produkto išraiška. Informacija kaip prekė. Informacija kaip paslauga. Informacija - ir prekė, ir paslauga. Informacija vertė ir pasiskirstymas. Internetas – kaip informacijos šaltinis.

Ištrauka

Informacija – tai mokslinės, visuomeninės, politinės, techninės žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu, raštu arba masinės informacijos priemonėmis.
Informacijos įvairovė: tai ir žmonijos sukauptos žinios apie techniką, technologiją; tai ir genetikos specialistų nagrinėjama biologinė informacija; tai ir gamtoje išliekanti istorinė informacija. Žmonės, turėdami išskirtinę savybę suvokti informaciją ir mąstymu sukurti naujas žinias, sąmoningai gausina informaciją, ja naudojasi, kaupia, perduoda vieni kitiems. Informacija yra vertingiausia iš visko, kas yra sukurta žemėje.
Visuomenė sparčiai vystosi: vis greičiau atnaujinama technika ir technologija, keičiasi sukuriamos ir suvartojamos energijos proporcijos, naudojamos vis tobulesnės ryšio, susisiekimo priemonės ir kt. Dėl to ne mažesniu tempu gausėja ir informacija. Jos susikaupė tiek, kad žmonės didelę dalį gyvenimo turi paskirti vien jos priėmimui ir įsisavinimui. Mokyklos, universitetai, radijas, televizija, spauda – tai tūkstančiai galingų informacijos "fabrikų".
Šiuolaikinės informacinės technologijos leidžia veiksmingai apdoroti, saugoti ir perduoti informaciją. Kompiuteriai, ryšių priemonėmis sujungti į sparčius duomenų perdavimo tinklus, gali užtikrinti kiekvienam gyventojui veiksmingą servisą savo veiklai kompiuterizuoti. Vis plačiau yra taikoma nauja sąvoka, apibrėžianti žmonijos raidą – informacinė visuomenė, kuriai šiuo metu yra informacija ir jos gavimo galimybės.

Pastaruoju metu informacija įgauna vis didesnę reikšmę įvairiose verslo šakose, ekonomikoje bei bendrai kiekvieno iš mūsų kasdieniniame gyvenime. Dabartinės globalizacijos sąlygomis labai svarbus yra informacijos vaidmuo. Mūsų laikus drąsiai galima pavadinti informacijos amžiumi: informacinės erdvės sparčiai plečiasi bei plinta tarp mūsų. Kadangi Lietuva yra atvira pasauliui, šitie procesai neišvengiamai keičia ir jos gyvenimą. Taip pat "drąsiai galima būtų teigti, kad informacijos paklausa - viena iš sparčiausiai augančių tiek Lietuvoje, tiek pasaulinėje rinkoje. O kur didelė paklausa, visuomet atsiras ir pasiūla, todėl ne nuostabu, kad taip sparčiai auga ir vystosi su informacijos paklausos tenkinimu susiję verslai: jos gamyba, perdavimas, interpretavimas ir analizė bei pardavimas.
Informacijos kiekis ir kokybė įgauna vis didesnę reikšmę konkurencinėje aplinkoje, padeda nugalėti inertiškumą ir skatina įmones veikti skubiai, be atidėliojimų.
Informacija – objektyviai egzistuojantis pasaulio reiškinys. Galime įvardinti, kad tai žinios, kurias žmogus gauna, įsimena, perduoda; galime suprasti ir abstrakčiau: tai žmogaus suvoktas objekto turinys. Informacija daro įtaką žmonių santykiams, ji pasireiškia žmonių bendravime – komunikacijoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis25.56 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacija (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą