Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Ar Internetas irgi yra biblioteka?

Ar Internetas irgi yra biblioteka?

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Ar internetas irgi yra biblioteka? Išvados.

Ištrauka

Kokia yra būtiniausia šiuolaikinės visuomėnės raidos sąlyga? Tai informacinės visuomenės sukūrimas. Šiuo tikslu būtina visų pirma sukurti modernią kompiuterinę ir informacinę infrastruktūrą, leisiančią greitai ir tinkamai valdyti ir naudoti informaciją.
Biblioteka yra viena iš esminių informacinės sistemos grandžių kiekvienoje daugiau ar mažiau išsivysčiusioje šalyje. Pagrindinės bibliotekos funkcijos – kaupti, tvarkyti ir saugoti knygas, rankraščius ar periodinius leidinius, taip pat pateikti išsamią informaciją apie turimus bibliotekoje turtus skaitytojui. Tačiau keičiasi socialinis bibliotekų vaidmuo: tradicinėmis laikomos bibliotekų funkcijos (kultūra ir švietimas, spausdinto palikimo kaupimas, saugojimas, naudojimo organizavimas) jau netenkina visuomenės poreikių. Visuomenė reikalauja iš bibliotekų užtikrinti prieigą ne tik prie turimų šaltinių, bet ir prie nacionalinių ir pasaulio informacijos tinklų, duomenų bazių. Keičiasi įprasta bibliotekų darbo technologija, bibliotekinis informacinis vartotojų aptarnavimas, santykiai su valdžia, visuomenės grupėmis.
Biblioteka yra svarbus mūsų visuomenės kultūros centras. Biblioteka – visuomenės dalis, biblioteka svarbi tiek mažam vaikui, tiek pagyvenusiam žmogui. Biblioteka buvo ir bus svarbus informacijos skleidimo centras – reikalingas dabar ir ateityje.
Biblioteka tai įstaiga, kuri plačiau palito Lietuvoje prieš gerą šimtmetį, kai kuriose šalyse bibliotekos visuomenei laisvai prieinama jau kelis šimtemčius. Ir iki 1990 metų biblioteka neturėjo konkurencijos informacijos pateikimo srityje. Visi informacijos primiausia ieškodavo būtent bibliotekose, bet dabar biblioteka turi konkurentą - internetą.
Internetas – šį žodį šiandien žino vis daugiau ir daugiau žmonių - studentų, mokslininkų, pramonės specialistų, kultūros darbuotojų, verslininkų. Internetas - tai ištisas pasaulis, kuris draugiškai priima ir naujoką, ir senbuvį. Kiekvienas čia suranda kažką naudingo: nuo kompiuterinio žaidimo iki profesionalios programos, nuo populiarių dainų tekstų iki rimtų mokslinių straipsnių, nuo grožinės literatūros iki naujausių pasaulio spaudos naujienų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis10.86 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ar Internetas irgi yra biblioteka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą