Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Komunikavimas panaudojant kompiuterius

Komunikavimas panaudojant kompiuterius

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Informacinė visuomenė. Informacinės visuomenės samprata. Gyvenimas informacinėje visuomenėje. Nuotolinis darbas. Elektroninis verslas bei paslaugos. Informacijos technologijos valstybės valdyme. Informacinės visuomenės kūrimo socialiniai pavojai. Kompiuterių tipai. Informacijos technologijų naudojimas. Kompiuteriai namuose. Kompiuteriai darbe. Kompiuteriai mokyme. Žingsniai į informacinę visuomenę. Kompiuterinis raštingumas. Pavojai. Kompiuteriai kasdieniniame gyvenime. Elektroninė prekyba. Elektroninis paštas. Elektroninio pašto etika. Žmogus ir kompiuteris. Kompiuterio įtaka vartotojui ir aplinkai. Informacija ir komunikacija. Internetas - "tinklų tinklas". Interneto vartotojai. Interneto paslaugos. Interneto adresai ir vardai. Interneto teikiamų paslaugų ryšys. Pasaulinis žiniatinklis (World Wide Web, WWW). Elektroninės konferencijos ir diskusijos UseNet. FTP. Telnet. IRC (Internet Realy Chat) – tiesioginiai pokalbiai internete. Išvados.

Ištrauka

Per pastaruosius 50metų stebimas stulbinantis kompiuterių pramonės bei su ja susijusių informacijos technologijų (IT) vystymasis. Praktiškai neliko nei vienos žmogaus veiklos srities, kur nebūtų įsiskverbę kompiuteriai ir informacijos technologijos. Galima drąsiai sakyti, kad žmonija įžengė į informacijos technologijų erą ir dabar kuria naują informacinę visuomenę.
Dabartiniu metu daugelis mūsų naudoja kompiuterį tiek darbe, tiek namuose. Mums kompiuteris yra ne tiktai darbo įrankis, bet ir puiki bendravimo su kitais žmonėmis, mokymosi, laisvalaikio praleidimo ir netgi asmeninės veiklos bei verslo organizavimo priemonė. Todėl daugumai mūsų aktuali problema, kaip išmokti valdyti kompiuterį ir pritaikyti jį savo poreikiams. Problemos sprendimą apsunkina tai, kad kompiuterių įranga ir jų panaudojimo galimybės labai sparčiai vystosi ir kinta. Knygynuose galima rasti daugybę įvairią kompiuterių įrangą aprašančių knygų, kurios jau vien savo gausa gąsdina pradedančiuosius vartotojus. Jiems svarbu ne tik sužinoti, apie kompiuterių teikiamas paslaugas, jų savybes, bet kuo greičiau įgyti praktinio jų vartojimo kasdieniniuose darbuose ir versle patirtį.

Bandymas pateikti vienoje vietoje kompleksines žinias apie komunikavimą panaudojant kompiuterius. Įvaldyti elektroninio pašto programas ir tvarkyti elektroninius laiškus. Išmokti naudotis elektroniniais pokalbiais, geriau sužinoti interneto teikiamas paslaugas (pvz.: FTP, IRC, elektroninis laiškas.).

Išskirti pagrindines komunikavimo priemones ir trumpai supažindinama su jomis. Sužinoti interneto galimybes ir teikiamas paslaugas. Supažindinama su interneto paslaugomis ir būtina programine įranga: el.paštu, pokalbiais, naujienų grupėmis.


Naujos informacijos technologijos priemonės itin sparčiai ir netgi pakankamai agresyviai braunasi į žmonių gyvenimo šeimoje, darbo aplinkoje, valstybėje ir pasaulyje sferas. Procesas įgauna svarbią ekonominę, politinę, visuomeninę, socialinę ir buitinę reikšmę.
Šiuo metu vyksta intensyvus perėjimas nuo industrinės į informacinę visuomenę, kurioje informacija tampa svarbiausiu ekonominės ir socialinės veiklos matu.
S. Paperto (JAV mokslininkas) nuomone, samprotavimai apie kompiuterinę kultūrą ir jos poveikį mąstymui reikalauja, kad į kasdieninį gyvenimą įsiveržtų galingi kompiuteriai. Papertas mano, kad kompiuteriai smarkiai paveiks žmonių savimonę. Iš tiesų, interaktyvus kompiuteris turi didelę traukos jėgą ir jis, būdamas modeliu, gali paveikti tai, kaip mes patys save vertiname. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-13
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis40.11 KB
AutoriusEva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasGedrimienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komunikavimas panaudojant kompiuterius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Gedrimienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą