Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacija (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Informacija. Informacijos surinkimas. Informacijos kaupimas. Informacijos apdorojimas. Informacijos perdavimas. Informacijos išraiška. Bitas. klasifikacija. Išvada.

Ištrauka

Aš parašiau referatą apie informaciją, jos kaupimą, apdorojimą, perdavimą, išraišką, klasifikavimą. Informacija mano nuomone yra svarbiausias žmonijos turtas, kuris keliavo ir keliaus iš kartos į kartą ir be jokios abejonės, kad informacija nuolatos tobulės. Šiais laikais informacijos yra tiek daug, jog jos taip sparčiai nedaugėja kaip anksčiau. Norint gauti kuo daugiau informacijos žmonės mokosi: eina į mokyklą, tobulinasi kursuose, skaito literatūrą ir t.t. Senovėje žmonės informaciją perdavinėjo žodžiais ar garsais, vėliau atsirado raštas, kuris buvo didelis žingsnis į priekį, na, o dabar yra išlikę ir labai svarbūs išvardinti dalykai, bet vis labiau į mūsų gyvenimus veržiasi komputeris. Jis nepamainomas informacijos skleidėjas. Juo galima perduoti labai didelius informacijos kiekius.

Informacija – tai mokslinės, visuomeninės, politinės, techninės žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu, raštu arba masinės informacijos priemonėmis.
Informacijos įvairovė: tai ir žmonijos sukauptos žinios apie techniką, technologiją; tai ir genetikos specialistų nagrinėjama biologinė informacija; tai ir gamtoje išliekanti istorinė informacija. Žmonės, turėdami išskirtinę savybę suvokti informaciją ir mąstymu sukurti naujas žinias, sąmoningai gausina informaciją, ja naudojasi, kaupia, perduoda vieni kitiems. Informacija yra vertingiausia iš visko, kas yra sukurta žemėje.
Visuomenė vystosi spartėjančiai: vis greičiau atnaujinama technika ir technologija, keičiasi sukuriamos ir suvartojamos energijos proporcijos, naudojamos vis tobulesnės ryšio, susisiekimo priemonės ir kt. Dėl to ne mažesniu tempu gausėja informacijos. Jos susikaupė tiek, kad žmonės didelę dalį gyvenimo turi paskirti vien jos priėmimui ir įsisavinimui. Mokyklos, universitetai, radijas, televizija, spauda – tai tūkstančiai galingų informacijos "fabrikų".
Dvidešimtojo amžiaus viduryje naujos techninės priemonės informacijai apdoroti tapo būtinybe. 1954 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo sukurta pirmoji elektroninė skaičiavimo mašina ENIAC. Per kelis dešimtmečius skaičiavimo mašinos buvo tiek patobulintos, kad dabar paplitusiu terminu kompiuteris (kuris reiškia tą patį, ką ir skaičiavimo mašina) lyg stengiamasi pabrėžti, kad mašinos paskirtis - ne tik skaičiuoti. Iš tiesų šiuolaikinis kompiuteris labai pakeitė keturis svarbiausius - informacijos surinkimo, kaupimo, apdorojimo ir perdavimo – procesus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.95 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas9
Mokytojas/DėstytojasDinalda Dovydauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos "Ąžuolyno"gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos "Ąžuolyno"gimnazija / 9 Klasė/kursas
  • Dinalda Dovydauskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą