Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacijos saugojimas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos: informacija ir saugojimas. Informacijos saugojimas elektroniniu pavidalu. Duomenų bazės. Informacijos kompiuterio laikmenoje saugojimas. Išvados.

Ištrauka

INFORMACIJA – tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžių arba žiniasklaidos priemonėmis: perspaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus. Ji kilusi iš lotynų kalbos žodžio informatio , reiškiančio "iškaiškinimmas, pranešimas, pavaizdavimas".
Šitaip informacija nusakoma daugėlyje populiarių knygų, enciklopedijų. Tai konkretesnė apibrėžtis, ji pabrėžia žmogaus atliekamą intelektinį darbą – žinių skleidimą. Informacija
apibrėžiama per žinias, tačiau informacija nėra visiškai tas pats, kas ir žinios.
Informacija-tai žinios ,kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Tai žmogaus suvoktas objekto turinys.
Su informacija galima atlikti įvairiausius veiksmus: ją rinkti, kaupti, saugoti, apdoroti.

Informacijos apdorojimą būtų galima laikyti bendriausiu procesu: juo galima išreikšti visus su informacija atliekamus veiksmus. Tačiau patogiau išskirti tokius svarbius veiksmus, kaip kaupimas, saugojimas, perdavimas, paieška.

Pati saugojimo sąvoka tikriausiai visiems žinoma: mes saugome dokumentus, laiškus, nuotraukas. Kiekvienuose namuose susirenka krūvos žurnalų, laikraščių, kurių informacija ketinama pasinaudoti vėliau.
Informacijos saugojimas – procesas, skirtas sukaupti ir dažniausiai apdorotai informacijai saugoti. Informacijos saugojimo priemonės nuolat kinta. Piešiniai ir įrašai olų sienose, akmenyse, molinėse plokštėse – tai primityviausi būdai informacijai saugoti.

Sparčiai vystantis informacinėms technologijoms, pasaulyje palaipsniui pereinama nuo mokslinės informacijos publikavimo popieriuje (žurnaluose) ar monografijose prie jos pateikimo ir saugojimo elektroninėse terpėse.
Informacijos saugykla – vieta įvairių rūšių dokumentams kaupti, bei, saugoti. Viena populiariausių informacijos saugyklų yra biblioteka. Taip pat kuriamos didžiulės kompiuterinės informacijos saugyklos. Informacijos saugojimas įgyja prasmę tik tuomet kai vėliau šią informaciją bus galima perduoti ar kitaip panaudoti.

Nauja informacijos saugojimo era prasidėjo sukūrus kompiuterį. Dabar nedidelėje kompaktinėje plokštelėje informacijos telpa tiek kiek anksčiau tilpdavo keliasdešimtyje storų knygų.
Kompiuteris gali būti puikus žmogaus pagalbininkas kaupiant, saugojant, apdorojant, perduodant ar ieškant informacijos. Tačiau ir patiems reikia išsiugdyti tam tikrus darbo su informacija įgūdžius: atskirti esminę informaciją nuo perkeltinės, greitai ją įvertinti, mokėti naudotis įvairiomis informacinės technologijos priemonėmis. Kompiuteryje esančią bei juo apdorojamą informaciją įprasta vadinti duomenimis.
Sakoma, kad į kompiuterį įvedame ir iš jo gauname duomenis, o ne informaciją, nes kompiuteryje informacija susijusi su konkrečiu vaizdavimu – kodavimu. Vadinasi, konkretesniems dalykams išreikšti vartojame duomenų sąvoką, abstraktesnius – vadinti INFORMACIJA.

Svarbi sąvoka – informacijos vertė. Ji priklauso nuo žmogaus požiūrio, t.y. esti subjektyvi: kas vienam atrodo labai svarbu, kitam tai gali būti nereikšminga.
Žmogus informacijos vertę sieja su įgyjamu naujų žinių kiekiu. Vertiname tokią informaciją, kuri sako ką nors nauja, dar mums nežinoma, kai ji pradeda spręsti iškilusius klausimus, problemas. Būtent dėl informacijos vertės ir panaudojimo ją ir būtina saugoti.

Pagal tai, kokia informacija saugoma laikmenose ( bet kuri priemonė – materialus daiktas – informacijai saugoti, pvz., knyga, kasetė, diskelis, vaizdajuostė ), kaip ji apdorojama, skiriamos keturios bendriausios rūšys: tekstinė, skaitmeninė, vaizdinė, garsinė.Informacijos saugojimas elektroniniu pavidalu

Dokumentų apdorojimo pagrindas - elektroninių dokumentų kūrimas. Dokumentai saugomi failais laikmenose. Elektroniniai dokumentai turi būti apsaugoti nuo atsitiktinio ar piktavališko sunaikinimo, konfidencialūs dokumentai – nuo neteisėtos prieigos. Anksčiau dauguma dokumentų buvo kopijuojami ir saugomi popieriuje(visi dokumentai patvirtinti parašu, ant spaudu) tačiau toks dokumentų naudojimas reikalauja daug sąnaudų. Atsiradus elektroniniam parašui, kuris įteisintas daugelyje valstybių, dokumentai pradėti vartoti ekonomiškiau, ne popieriuje, o kompiuterinėse laikmenose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis48.62 KB
Autoriusgiedre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaNacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos saugojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą