Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Bendrosios informacijos apsaugos priemonės

Bendrosios informacijos apsaugos priemonės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Duomenų apsaugos istorija. Bendrosios informacijos apsaugos būdai. Specializuotos kovos su virusais priemonės. Profilaktinės priemonės. Išvados.

Ištrauka

Asmens duomenų tvarkymas yra vienas iš svarbiausių šių laikų socialinių reiškinių. Kompiuteriai ir kompiuteriniai tinklai teikia neribotas asmens duomenų kaupimo bei tvarkymo galimybes.
Visos šiuolaikinės vidutinės ir didelės įmonės naudoja kompiuterizuotus asmens duomenis personalo duomenų sistemoms kurti, administraciniams ir planavimo tikslams. Ligoninės ir sveikatos draudimo įmonės kaupia ir tvarko medicininius pacientų duomenis. Bankai ir Kredito organizacijos kaupia informaciją apie klientų pajamas ir rinką, mokyklos ir universitetai apie savo studentus, policija tiria įtartiną veiklą ir atlieka pirštų antspaudų, genetinio patikrinimo ar telekomunikacijų kontrolę. Mokesčių institucijos renka mokesčius pagal pajamas, šeimyninį statusą ir asmenų ūkinę - komercinę veiklą. Daugelio sričių moksliniai tyrimai (sociologinės, istorinės, medicininės) tiesiogiai priklauso nuo asmens duomenų. Tarptautinės korporacijos tvarko finansines biudžeto sistemas, ar jų pačių informacijos sistemas tolimose šalyse ar toje valstybėje, kur registruota pagrindinė bendrovė. Televizija ir spauda nuolat skelbia apie privačių asmenų, politikų ar žymių visuomenės veikėjų veiklą. Taigi, visi asmens duomenys apie asmens visuomeninę veiklą, santykius, nuosavybę, įgūdžius, medicininį statusą, politines pažiūras, intymų gyvenimą, religinius ir filosofinius įsitikinimus gali tapti duomenų banko dalimi. Kaupiant bendrus asmens duomenis - o taip dažniausiai ir atsitinka - tokie kaip pavardė, gimimo data, socialinio draudimo numeris, vairuotojo pažymėjimo numeris, paso numeris, atskiri duomenų bankai gali būti sujungiami. Dėl to, įvairiems neapibrėžtiems tikslams gali būti sudarinėjami asmens visuomeninio elgesio ir vertybių aspektų aprašymai.


Duomenų apsaugos įstatymas yra nauja teisinio reguliavimo sritis, atsiradusi 1970-ųjų pradžioje, susikūrus pirmiesiems duomenų bankams šie, dideliuose kompiuteriuose, milžiniškuose duomenų tvarkymo centruose sukaupti duomenų bankai, valdomi naudojant tam pritaikytą programinę įrangą, saugojo tiek su darbu susijusius duomenis tiek ir asmeninius duomenis. Didžiausios įmonės pradėjo diegti personalo informacines sistemas, o mokesčių institucijos ir socialinio draudimo įmonės kaupė didžiulius duomenų apie piliečius kiekius.
Ekonominis racionalizacijos poveikis ir jo akivaizdūs privalumai palaipsniui nutildė pirmąsias prieštaringas emocijas. Papildomai buvo išvystytos visuomenei priimtinos programos: kai kuriose šalyse (Austrijoje, Vokietijoje, Švedijoje) profesinės sąjungos ir darbuotojai susitarė diegti informacinių sistemų.
Viešajame administravime vyravo nuomonė, kad asmens duomenų tvarkymas reiškia asmens teisių pažeidimą, o tai turėjo būti įteisinta įstatymais arba gavus asmens sutikimą. Valstybinės institucijos neabejotinai turėjo teisėtų interesų, susijusių su tam tikrų asmens duomenų tvarkymu, todėl buvo priimti arba aiškinami įstatymai, padedantys viešosioms administracijoms vykdyti jų užduotis.
Asmens duomenų tvarkymo principų apibendrinimas buvo išdėstytas Duomenų apsaugos įstatymuose, kurie įsigaliojo kai kuriuose JAV sektoriuose (Sąžiningų kreditų atskaitomybės įstatymas 197..; Asmens privatumo įstatymas 1974) ir 1977 m. Vokietijoje, viešojo administravimo ir privačių įmonių įstatymuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis13.45 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrosios informacijos apsaugos priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą