Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Autoriaus turtinės teisės

Autoriaus turtinės teisės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įžanga. Autoriaus teisė naudotis savo kūriniu. Autoriaus turtinės teisės: teisė atgaminti kūrinį bet kokia forma ar būdu; teisė išleisti kūrinį; teisė versti kūrinį; teisė adaptuoti, aranžuoti, inscenizuoti ar kitaip perdirbti kūrinį; teisė platinti kūrinio originalą ar jo kopijas juos parduodant, nuomojant, teikiant panaudai ar kitaip perduodant nuosavybėn arba juos valdyti; teisė importuoti kūrinio originalą ar jo kopijas; teisė viešai rodyti kūrinio originalą ar jo kopijas; teisė viešai atlikti kūrinio originalą ar jo kopijas; teisė transliuoti kūrinį; teisė retransliuoti kūrinį; teisė viešai skelbti kūrinį; autoriaus teisė gauti autorinį atlyginimą; Autoriaus turtinių teisių perdavimas. Autoriaus turtinių teisių galiojimo terminai. Išvados.

Ištrauka

Autorių teisės istoriškai išsivystė kaip specifinė teisinės gynybos priemonė, užtikrinanti kūrėjo interesus. Skirtingose teisės sistemose autoriaus teisės kaip specifinis teisinis reiškinys yra apibūdinamas nevienodai. Kontinentinės Europos šalyse autoriaus turtinės teisės apibrėžiamos kaip išimtinės teisės naudoti kūrinį bet kokiu būdu gaunant pelną. Tai reiškia, jog autorius ne tik sprendžia kūrinio paskelbimo klausimus, bet ir nustato, nuo kada, kokiomis formomis ir kokia apimtimi kūrinys bus prieinamas neapibrėžtam asmenų ratui. Taigi yra pateikiamas konkrečių turtinių teisių sąrašas bei atskleidžiamas jų turinys.
Anglosaksų įstatymai nepateikia aiškaus turtinių teisių apibūdinimo ir neaiškina jų. Beje, išimtinės teisės į kūrinį (angl. copyright) yra traktuojamos ne kaip teisė naudoti kūrinį bet kokia forma, o tik kaip išimtinė teisė saugomo kūrinio atžvilgiu atlikti tam tikrus veiksmus, kurie ir išvardijami įstatyme.
Dabartiniame Lietuvos teisės vystymosi etape dvelkianti anachronizmu ir obskurantizmu teisės sistema yra pamažu iš esmės reformuojama ir kuriama savita, racionali ir tarptautinėmis teisės normomis bei papročiais pagrįsta teisės sistema. Visai neseniai, tik 1999 m. gegužės 18 d., buvo priimtas LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, kuris remiasi kontinentinės Europos teisės principais bei patirtimi. Eo ipso ad oculos iškyla būtinybė tyrinėti jame įtvirtintą autoriaus teisių institutą bei atskleisti jo turinį, pripažįstant būtinybę palaikyti pusiausvyrą tarp autorių teisių bei plačiosios visuomenės interesų, ypač švietimo, tyrimų ir informacijos prieinamumo srityse.
Taigi šio darbo objektas bus autoriaus turtinės teisės bei jų turinys. Iki šiol šią temą išsamiai bei plačiai Lietuvoje nagrinėjo tik LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo komentaro autorius A. Vileita, kitose šalyse – tokie mokslininkai kaip A.P. Sergejevas, S.A. Sudarikovas, E.A. Vasiljevas, P. Groves ir kt.
Teisė, kaip ir kiekvienas gyvenimo reiškinys, yra heterogeniška. Visų pirma tai sąlygoja teisės galiojimas tik tam tikroje teritorijoje, valstybėje. Dėl šios priežasties šiame darbe bus naudojamas komparatyvinis metodas, leidžiantis geriau suvokti autoriaus turtinių teisių turinį, išryškinti jų vietą įvairiuose teisės šaltiniuose bei visuomeniniame gyvenime.
Teisės sistematiškumas, jos vidinės harmonijos būtinybė sąlygoja ir tai, kad autoriaus turtinės teisės bus analizuojamas sistemiškai, atsižvelgiant į jų tarpusavio ryšius, turinį, tikslus. Be to bus naudojami dedukcijos, analizės, loginis – istorinis ir kiti metodai.
Taip pat nagrinėjamos temos dalykas betarpiškai susijęs ir su kitais teisės mokslais – teisės teorija, pateikiančia bendras teisines definicijas ir kategorijas, teisės filosofija, pateikiančia bendrus samprotavimus apie teisę, jos tikslus, teisingumą, kitus teisės principus bei jų suderinamumo galimybes, ir, be jokios abejonės, civiline teise, nagrinėjančia asmeninius turtinius ir su jais susijusius neturtinius santykius. Visa tai leidžia geriau suvokti autoriaus turtinių teisių turinį, jų paskirtį, galiojimą ir realizavimo galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis33.69 KB
Autoriusilona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autoriaus turtines teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą