Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Prekių ženklai (2)

Prekių ženklai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Teritorijos, kuriose galima nacionalinė, Bendrijos bei tarptautinė prekių ženklų registracijos. Nacionalinė prekių ženklų registracijos sistema. Bendrijos prekių ženklo registracija. Jos panašumai ir skirtumai lyginant su nacionaline registracija. Tarptautinė prekių ženklų registracija. Jos panašumai ir skirtumai lyginant su nacionaline bei Europos Bendrijos prekių ženklo registracija. Išvados.

Ištrauka

Prekių ženklas –tai bet koks žymuo, kurio paskirtis yra atskirti vieno asmens prekes arba paslaugas nuo kito asmens prekių arba paslaugų ir kurį galima grafiškai pavaizduoti. Prekių ženklai atlieka keletą funkcijų, t.y. padeda atskirti vienos įmonės gaminius ar teikiamas paslaugas nuo kitų įmonių gaminių ir paslaugų, duoti nuorodą į prekių ar paslaugų kilmę, susieti gaminius ar paslaugas su ypatinga jų kokybe, taip pat skatinti gaminių pardavimą ir paslaugų tiekimą. Prekių ženklo savininkas gali laisvai naudotis savo prekių ženklu, tačiau norėdamas įgyti išimtines teises į jį, t. y. uždrausti kitiems asmenims naudotis prekių ženklu, turi jį įregistruoti. Vadinasi, rinkoje įgyjama monopolija. Ta monopolija yra laikina, trunka tam tikrą laiką ir dėl apsaugos termino pratęsimo turi teisę spręsti pats teisės turėtojas. Šiuo metu egzistuoja trys registravimo sistemos: nacionalinė, Europos Bendrijos ir tarptautinė. Kiekvienas norintis įregistruoti ženklą turi rimtai apsvarstyti, kurią iš šių sistemų rinktis. Tai priklauso nuo to, kokioje teritorijoje planuojama prekiauti ar teikti paslaugas ir, žinoma, kokios yra norinčio įregistruoti ženklą asmens finansinės galimybės.
Šio darbo paskirtis yra pasitelkiant teisės aiškinimo metodus atskleisti atskirų sistemų sukūrimo tikslus ir naudą, aptarti procedūrinius registravimo sistemų aspektus, aptarti sistemų tarpusavio sąveiką ir kodėl šiam klausimui reikalingas dėmesys. Daugelyje teisės filosofijos krypčių laikomasi nuomonės, kad teisė yra nuosekli, darni vienokio ar kitokio lygio elgesio taisyklių sistema. Vadinasi, kiekviena elgesio taisyklė (teisės norma) yra komplekso, visumos dalis ir šiame komplekse turi savo vietą. Todėl, bandant atskleisti tam tikrus intelektinės nuosavybės teisės institutus, reikia naudoti sisteminį aiškinimo metodą. Lyginamąjį metodą savo darbe panaudojome, norėdamos atskleisti skirtumus ir panašumus tarp trijų registracijos lygių. Pirmiausia aptariama nacionalinė prekių ženklų registracija, tada Europos Bendrijos registracijos sistema lyginama su nacionaline, o galiausiai tarptautinė aptariama lyginant su nacionaline ir Europos Bendrijos. Aišku, kad taikant bet kurį teisės aiškinimo metodą būtina remtis logika, todėl mūsų darbe panaudotas ir loginis teisės aiškinimo metodas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-20
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21
Dydis36.85 KB
AutoriusMigle
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekiu zenklai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą