Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Autorinių ir gretutinių teisių administravimas

Autorinių ir gretutinių teisių administravimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Autorių teisių kolektyvinis administravimas. 56 straipsnis. Autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo taikymo sritis. Įstatyminė bazė. Turtinės ir neturtinės teisės. Teisių įgyvendinimas. Kodėl kolektyvinis administravimas? Administravimo bendrijų vaidmuo. Gretutinių teisių kolektyvinis administravimas. Gretutinių teisių atsiradimas. Santykiai su teisių turėtojais.

Ištrauka

Kai Jungtinės tautos nusprendė priimti iškilmingą deklaraciją, įtvirtinančią pagrindines ir fundamentalias žmogaus teises, į ją buvo įtrauktos ir autorių teisės. 1948 metų gruodžio 10 dieną priimtos Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 27 straipsnio 2 dalyje teigiama, kad "visiems suteikiama teisė į moralinių ir materialinių interesų kylančių iš bet kokio mokslo, literatūros ar meninio kūrinio, kurio autorium jis yra, apsaugą".
Taigi autorių teisės turi būti pripažintos fundamentaliomis teisėmis, kurias turi suteikti ir skatinti visos pasaulio šalys.
Reikalavimas užtikrinti teisinę kūrėjų apsaugą yra šiuolaikinė idėja. Autorių teisės atsirado dar XVIII amžiuje. Iki tol autoriams neturėjo rūpėti jų teisių apsauga. Kūrėjų talentas buvo skiriamas ne žmonėms, o karaliams- dieviškosios valdžios atstovams žemėje. Tačiau išradus spausdinimą ir sparčiai besivystant prekybai, menas tapo preke, o menininkams teko ieškoti vietos šiame pasaulyje.
Išnykus globėjams, rašytojų, kompozitorių, tapytojų ir skulptorių padėtis visiškai pasikeitė. Autoriai gavo darbininkų statusą, o jų teisės į kūrinius tapo prekybos objektais. Kalbant apie materialiąją pusę, jie turėjo surasti būdus, kaip numalšinti troškulį ir alkį. Taip jau yra sutverta, kad žmogus turi valgyti 365 dienas per metus!
Autoriai visuomet jautė tam tikrą nostalgiją tam laikui, kai jų talentas buvo neįkainojamas. Autoriams jų meno vertė neapskaičiuojama – ji absoliuti. Tačiau jų menas tikrai turi vertę prekybininkams, t.y. leidėjams, koncertų organizatoriams, gamintojams ar prekiautojams meno kūriniais. Autoriai suvokė, kad vieni nesugebės išspręsti visų problemų, kylančių kiekvieną kartą naudojant jų kūrinius. Jie pasirinko atstovus. Taip buvo atvertas kelias kolektyviniam administravimui.


1. Autoriai, atlikėjai, fonogramų gamintojai, transliuojančios organizacijos ir kiti autorių teisių bei gretutinių teisių subjektai turi teisę perduoti jiems priklausančias turtines teises įgyvendinti šiems tikslams specialiai įsteigtoms autorių teisių gretutinių teisių kolektyvinio administravimo asociacijoms.
2. Kolektyvinis teisių administravimas gali būti taikomas šiose srityse:
1) Muzikos ir literatūros kūrinių viešas atlikimas bet kokiais būdais ir priemonėms (įskaitant foninę muziką);
2) Literatūros, muzikos ir kitų meno kūrinių transliavimas ir retransliavimas;
3) Meno kūrinių, literatūros ar muzikos kūrinių rankraščių originalų perdavimas;
4) Kūrinių ir gretutinių teisių objektų kabelinė retransliacija, išskyrus atvejus, kai tai yra pačių retransliuotojų programos;
5) Muzikos ir literatūros kūrinių atgaminimas garso įrašais (fonogramomis), literatūros, muzikos ir kitų meno kūrinių atgaminimas vaizdo įrašais (audiovizualiniai kūriniai)
6) Fonogramų išleistų komerciniais tikslais ir platinimą per prekybos tinklą, panaudojimas transliavimui, retransliavimui, viešam paskelbimui ar viešam atlikimui;
7) Kūrinių, gretutinių objektų ar jų kopijų nuoma ir panauda, išskyrus kompiuterių programas ir duomenų bazes;
8) Dailės ir taikomojo meno kūrinių, fotografijų, scenų ir brėžinių atgaminimas (reprodukcija) leidiniuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-12
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.9 KB
AutoriusRaminta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasasist. A. Rimkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autoriniu ir gretutiniu teisiu administravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • asist. A. Rimkevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą