Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Autorių teisės (2)

Autorių teisės (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465
Aprašymas

Įvadas. Darbo mokslinis naujumas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo objektas. Tyrimo šaltiniai. Naudoti tyrimo metodai. Praktinė darbo reikšmė. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos reglamentavimo raida ir reikšmė informacinėje visuomenėje reikšmė. Lyginamoji autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos informacinėje visuomenėje reglamentavimo analizė. Tarptautiniai teisės aktai ir sutartys dėl autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos informacinėje visuomenėje. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos informacinėje visuomenėje reglamentavimas Europos Sąjungos (ES) teisėje. autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos informacinėje visuomenėje reglamentavimas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) teisėje. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete techninės priemonės ir būdai, jų taikymo aspektai. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete išimtys ir apribojimai. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete išimtys ir apribojimai tarptautiniuose teisės aktuose. autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete išimtys ir apribojimai Europos sąjungos teisės aktuose. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete išimčių ir apribojimų taikymo problemos. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete reglamentavimas ir įgyvendinimas Lietuvoje. Išvados. Išnašos. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Autorių teisės ir gretutinės teisės vaidina svarbų vaidmenį kiekvienos valstybės ekonomikos, kultūros ir mokslo srityse, nes jos skatina naujų produktų bei paslaugų kūrimą ir realizavimą, kūrybą ir kūrybos rezultatų naudojimą. Suderinta autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos sistema skatina investuoti ir plėtoti kūrybingumą ir novatoriškumą ir padeda užtikrinti žmonių užimtumą ir naujų darbo vietų atsiradimą.
Informacinių technologijų plėtra, interneto atsiradimas ir plėtimas, tapo vienu iš pagrindiniu XX amžiaus pabaigos įvykiu. Atsiradus ir plačiai paplitus kompiuterių tinklams pasaulyje, buvo sukurta valstybių sienomis neapribota nauja komunikacinė erdvė. Internetas - tai greita, patogi ir plačiai naudojama komunikacijos priemonė, kuri ir yra naujosios socialinės aplinkos pagrindas. Jis yra nauja tarpusavio bendravimo komunikacinėje erdvėje forma, apimanti beveik visą pasaulį, neužimanti jokios geografinės teritorijos ir nepriklausanti jokios šalies jurisdikcijai.
XXI (skaitmeniniame) amžiuje vis didesnę reikšmę įgyja informacinės technologijos, kurios teikia galimybes naudoti autorių kūrinius ir gretutinių teisių objektus tokiais būdais, apie kuriuos dar prieš dešimt metų niekas net nepagalvotų.
Kompiuterinės technologijos radikaliai pakeitė autorių darbų kūrimo, dauginimo, platinimo metodus ir būdus. Internetas suteikė kūrybai naujas formas, galimybes ir naudojimo kryptis. Spartus internete platinamos informacijos kiekio augimas ir jo siūlomos galimybės autoriams, atlikėjams ir gamintojams iš vienos pusės (paskelbimo laisvė, galimybė lengvai išplatinti darbus dideliam skaičiui asmenų gyvenančių visame pasaulyje, naujos kūrybos formos ir pan.) buvo gera naujiena, tačiau iš kitos pusės (nekontroliuojamas platinimas, neteisėtas kopijavimas ir panaudojimas) – papildomas galvos skausmas. Internetas sukūrė ne tik naujas galimybes ir privalumus, bet "jo dėka" autoriai ir atlikėjai susidūrė su savo intelektinės nuosavybės teisių apsaugos šioje naujoje erdvėje problemomis (t.y. nekontroliuojamu darbų platinamu, skaitmeniniu piratavimu, autorių teisių pažeidimais, neveiksmingais šių teisių apsaugos būdais ir pan.).
Kadangi skaitmeninėje erdvėje tradiciniai autorių ir gretutinių teisių apsaugos ir kovos su "piratavimu" būdai tapo neveiksmingi ir to pasėkoje intelektinės nuosavybės produktų ir paslaugų rinka praranda milžiniškas pajamų sumas, elektroninės komercijos rinkos dalyviai pradėjo naudoti įvairias kriptografines ir kitas technines apsaugos priemones. Autoriai, atlikėjai ir fonogramų bei kino industrijos gamintojai savo ruožtu pradėjo reikalauti kūrybos teisinės apsaugos bazės stiprinimo ir tobulinimo, naujų apsaugos būdų ir priemonių sukūrimo ir įgyvendinimo.
Minėtos priežastys paskatino ieškoti priemonių, kurios padėtų efektyviau apsaugoti naujai atsiradusius teisinius santykius, autorių, atlikėjų, jų produkcijos gamintojų ir platintojų teises, reglamentuojant ir tobulinant galiojančią teisinę bazę.
Atsižvelgiant į tai, kad informacinėje visuomenėje atskirai kiekvienos valstybės intelektualinės nuosavybės apsaugos teisės sistema negali užtikrinti visapusiškos apsaugos, siekiama sukurti harmonizuotą teisinę apsaugos sistemą tarptautiniu mastu.
Europos Bendrijos vidaus rinkos sukūrimas, yra akivaizdi paskata derinti ES valstybių narių intelektualinės nuosavybės teisių apsaugą.
Darbo mokslinį naujumą parodo keli veiksniai: visų pirma, autorių teisių ir gretutinių teisių apsauga internete yra pakankamai naujas dalykas. Antra, Lietuvoje parašyta tik keletas straipsnių dėl intelektinės nuosavybės apsaugos problemas internete, nėra mokslinių darbų ir atliktų tarptautinių teisės aktų analizės. Trečia, esminių tyrimų dėl autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos informacinėje visuomenėje harmonizavimo ir tarpusavio suderinimo nebuvo atlikta.
Darbo tikslas – išnagrinėti Europos Sąjungos ir tarptautinius teisės aktus, reglamentuojančius autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą informacinėje visuomenėje, bei atskleisti jų nuostatų įgyvendinimo problemas pasaulyje ir Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
atkreipti dėmesį į autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos informacinėje visuomenėje svarbą ir išnagrinėti jos reglamentavimo raidą;
atlikti tarptautinių teisės aktų autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete analizę;
išanalizuoti Europos Sąjungos ir JAV teisinę bazę autorių teisių apsaugos internete ir atskleisti politikos šioje srityje turinį, teisinės sistemos harmonizavimo aspektus, pokyčių tendencijas, praktinę jų reikšmę ir įtaką autoriams bei vartotojams;
išnagrinėti Lietuvos Respublikos teisinę bazę šioje srityje ir taikomas apsaugos užtikrinimo priemones.
Tyrimo objektas: Pasaulinės intelektualinės nuosavybės organizacijos, Europos Sąjungos ir JAV sukurti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos internete teisės aktai, jų priėmimo priežastys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis65 puslapiai 
Literatūros šaltiniai57
Dydis85.33 KB
Autoriuskaspa
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autoriu teises (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 65 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą