Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Autorių teisių pažeidimo formos

Autorių teisių pažeidimo formos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Dėstomoji dalis. Intelektinės nuosavybės samprata. Autorinės teisės objektas ir subjektas. Terminas "intelektinė nuosavybė". Intelektinės nuosavybės reikšmė. Intelektinės nuosavybės pažeidimų samprata. Intelektinės nuosavybės pažeidimo objektas. Neigiami intelektinės nuosavybės pažeidimų padariniai. Intelektinės nuosavybės pažeidimų priežastys. Autorių teisių pažeidimo formos. Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė autorinių teisių pažeidimo srityje. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvos Respublikoje vyksta demokratinė teisės reforma. Be abejo, šioje srityje jau nemažai nuveikta. Tačiau ir toliau svarbu tvirtinti ir tobulinti demokratinį žmogaus statusą visuomenėje. Tik 14 metų mus skiria nuo totalitarinės visuomenės realybės. Pagrindinės jos charakteristikos yra:
1) konstitucinių žmogaus teisių ir laisvių teisminės gynybos sistemos silpnumas arba tai, kad kai kuriais atvejais iš viso nėra;
2) valstybės ir visos valstybinės valdžios prioritetas prieš žmogų, valstybės diktatas;
3) teisinis nihilizmas, išsiplėtojęs dėl daugybės įstatymus pažeidžiančių poįstatyminių aktų, ir kaip voliuntarizmo taikant įstatymo rezultatas;
4) totalitarinis visuomenės mąstymas ( išvardytų charakteristikų padarinys ).
Dėl totalitarinio mąstymo žmogus dažnai nesugeba įžvelgti, įvertinti ir suprasti ( ir netgi pajausti), kad pažeidžiamos jo, kaip piliečio ir žmogaus, teisės, todėl ir nemoka jų ginti; nežino, kada teisinės pagalbos kreiptis į profesionalus, kad būtų apginti jo teisėti interesai.
Be abejo, Lietuvos Respublikoje nemažai padaryta įtvirtinant žmogaus teisių teisines garantijas kuriamoje šalies teisės sistemoje, ieškant tinkamiausių būdų joms įgyvendinti, formuojant valdžios ir valdymo institucijas, numatant jų struktūrą ir funkcijas.
Nusikalstamumo ir įvairių kitų nepageidautinų socialinių reiškinių šiuolaikinėje visuomenėje yra labai daug, viena iš jų aktuali problema yra intelektinės nuosavybės apsauga, nes ši nuosavybė dažniausiai pažeidžiama visame pasaulyje ir ypač postkomunistinėse šalyse.
Tikrasis poreikis apsaugoti intelektinės nuosavybės statuso vertybes iškilo palyginti neseniai –XIX a. antrojoje pusėje vykstant pramoninei revoliucijai, plėtojantis tarptautinei prekybai. Atskiros intelektinės nuosavybės rūšys, pavyzdžiui, literatūros arba meno kūriniai ir net išradimai, teisiškai iš dalies apsaugotos buvo ir anksčiau.
Tačiau tik XIX a. pabaigoje intelektinės nuosavybės produktų pagrindu iš esmės prasidėjo pasaulinė informacinė revoliucija, sparčiai keičianti nacionalinę ir pasaulinę ekonomiką. Taigi intelektinės nuosavybės, ypač jos naujausių formų, teisinė apsauga yra svarbus pasaulinis uždavinys. Apsaugą čia reikia suprasti ne tik kaip tinkamo teisinio režimo nustatymą, bet ir kaip visas kitas priemones, padedančias apsaugoti intelektinę nuosavybę ir užkirsti kelią jos pažeidimams. Veiksmingiausių priemonių komplekso, tinkamo intelektinės nuosavybės įgyvendinimui garantuoti, nustatymas ir pritaikymas yra viena iš svarbiausių problemų, su kuriomis susiduria šiuolaikinė informacinė visuomenė. Intelektinės nuosavybės pažeidimų raidos tyrinėjimai įvairiose valstybėse ( ir Lietuvoje ), intelektinės nuosavybės tarptautinis reglamentavimas, apsaugos priemonės yra svarbios nusikalstamumo apskritai bei intelektinės nuosavybės teisės pažeidimų prevencijos kryptys.
Nemaža dalis intelektinės nuosavybės panaudojimo ir apsaugos problemų yra naujos Lietuvai, tačiau pasaulyje seniai aktualios ir sprendžiamos. Todėl tarptautinė patirtis Lietuvai naudinga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-21
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis31.95 KB
Autoriusvitalijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. Valerijus Keras
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autoriu teisiu pazeidimo formos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc.dr. Valerijus Keras
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą