Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Lietuvos teismų praktika autorių teisių apsaugos srityje

Lietuvos teismų praktika autorių teisių apsaugos srityje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Autorių teisės. Autorių teisių objektai ir subjektai. Autorių turtinės ir neturtinės teisės. Autorių teisių galiojimo terminai. Autorinės sutartys. Autorių teisių apsaugos ženklas. Autorių teisių gynimas. Neturtinės žalos atlyginimas. Turtinės žalos atlyginimas. Kolektyvinio administravimo asociacija. Lietuvos respublikos įstatymai, kiti teisės aktai ir tarptautinės sutartys autorių teisių apsaugos srityje. Praktinė dalis. Išvada. Priedas (Autorinė sutartis).

Ištrauka

Iš biologinio tėvo galima atimti tėvystės teises, bet iš autoriaus negalima atimti autorystės teisių. Autorių išimtinės teisės nuo kūrėjo asmenybės neatsiejamos netgi tuo atveju, kai teisę naudotis kūriniu yra įgiję kiti asmenys. Ši aplinkybė lemia tai, kad intelektinės nuosavybės klausimai negali būti sprendžiami taikant daiktinės teisės normas.
Tema labai įdomi, nes šiuo metu tai viena iš svarbiausių intelektinės nuosavybės objektų – literatūros, mokslo ir meno kūrinių kūrėjų teisės, jų įgyvendinimas ir apsaugos ypatumai.
Dėstomojoje dalyje aptarsiu kas yra autorių teisės, jų subjektai, objektai, turtinės ir neturtinės teisės; kaip tinkamai sudaryti autorinę sutartį, ką svarbu nurodyti sutartyje ir kokios yra autorių teisių gynimo būdai. Gynimo būdus išskyriau ir prie kiekvienos dėstymo pateikiau bylos pavyzdį, išnagrinėtų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo. Po bylos parašau ir savo nuomonę, ar su byla sutinku ar ne ir kodėl.
Darbą pradėsiu dėstyti nuo teorinės dalies kas yra autorių teisės, iš ko jos susideda.
Temos pavadinime yra žodžiai "teismų praktika" tad vien apie teoriją kas yra autorių teisės neužtenka, todėl pirmiausia pateiksiu pavyzdį kaip tinkamai sudaryti autorinę sutartį, ir po to pradėsiu dėstyti apie autorių teisių gynimo būdus. Prie kiekvieno dėstymo pateiksiu, kaip minėjau, teismų praktikos bylas.
Dėl ribotos apimties čia nenagrinėjamos su autorių teisėmis susijusios gretutinės teisės – atlikėjų, fonogramų gamintojų, transliuojančių audiovizualinio kūrinio (filmo) pirmojo įrašo gamintojų teisės ir sui genesis teisės – duomenų bazių gamintojų teisės.
Mano rašto darbas bus daugiau apžvalginis, teorinio pobūdžio. Išanalizuoti Lietuvos teismų praktiką autorių teisių apsaugos srityje.
Tikslai: išanalizuoti konkrečias gynimo priemones ir gynimo būdus, ir informacijos apie teisinę apsaugą, civilinės, administracinės ir baudžiamosios atsakomybės už autorių teisių pažeidimus klausimus.
Uždaviniai: orientuotis į šių teisių gynimą reglamentuojančiuose teisės šaltiniuose ir gebėti tinkamai parinkti ir taikyti konkrečias autorių teisių, gynimo priemones ir būdus, esant šių teisių pažeidimui.

Autorių teisės apsaugą reglamentuoja Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas (Žin., 2003, Nr. 28-1125; toliau – ATGTĮ), kuriame nustatytos autorių teisės į literatūros, mokslo ir meno kūrinius. Autorių teisės yra civilinės teisės institutas, nes CK 1.111 straipsnyje prie civilinių teisių objektų priskirti ir mokslo, literatūros bei meno kūriniai. Todėl autorių santykiams reglamentuoti taikomos ir CK normos.
Daug kas painioja autorių teises ir autorystės teises. Pavadinimai panašūs, bet jų esmė skiriasi. Autorystės teisė – fizinis asmuo. Tik autorius gali pretenduoti į tą kūrinį.
Autorių teisės – normos kurios saugo mokslo, literatūros ir meno kūrinių autorių teises ir teisėtus interesus. Jos skatina kūryba į teisėtą jų rezultatų paskelbimą. Autorių teisės į kūrinį atsiranda nuo jo sukūrimo momento, todėl jų teisinei apsaugai registracija nėra privaloma. Kai kūrinys įgyja objektyvią formą , autorius įgyja visas asmens neturtines teises, nurodytas ATGTĮ 14 straipsnyje ir turtines teises, nurodytas 15 straipsnyje ( Plačiau apie tai I.II Autorių turinės ir neturtinės teisės skyriuje). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis52.2 KB
Autoriusbronius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasA. Mikaliūnas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos teismu praktika autoriu teisiu apsaugos srityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 5 Klasė/kursas
  • A. Mikaliūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą