Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Asmeninės turtinės ir neturtinės teisės

Asmeninės turtinės ir neturtinės teisės

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės objektų samprata. Civilinės teisės objektų klasifikacija. Civilinės teisės objektų klasifikacijos reikšmė. Civilinis teisiniai santykiai. Civilinių teisinių santykių rūšys. Turtiniai santykiai. Asmeniniai neturtiniai santykiai. Asmeninių neturtinių santykių rūšys. Turtinės teisės. Asmeninės neturtinės teisės. Turtinė ir neturtinė subjektyvi civilinių teisių pažeidėjo atsakomybė. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Civilinė teisė yra viena iš teisės šakų. Jos reikšmė mūsų gyvenime labai didelė, nes kiekviename žingsnyje visiems mums tenka susidurti su šios teisės reguliuojamais santykiais. Daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų teisinio pobūdžio. Šie santykiai gali būti tarp fizinių asmenų, tarp fizinių ir juridinių asmenų, tarp juridinių asmenų. Tačiau šių subjektų visuomeniniai santykiai ne visuomet yra civiliniai teisiniai santykiai. Jie gali neturėti teisinio pobūdžio, pavyzdžiui, šefavimas, lenktyniavimas ir pan. Tapę teisiniais santykiais, jie gali būti ir kitų teisės šakų santykiais, pavyzdžiui, valstybinės, administracinės teisės. Kad būtų užtikrintas tinkamas ir teisėtas civilinės teisės funkcionavimas, 2000 m. buvo priimtas LR Civilinis kodeksas - vienas naujausių bei moderniausių civilinės teisės kodeksų pasaulyje. CK reglamentuoja civilinius santykius: asmenų turtinius santykius ir su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius, kitokius asmeninius neturtinius santykius, darbo santykius, kiek jų nereglamentuoja specialūs įstatymai (DK). Šio kodekso normų žinojimas yra be galo svarbus, kadangi žmogui padeda tinkamai įgyvendinti savo teises bei atlikti nustatytas pareigas. Be civilinių teisės objektų sampratos (CK 1.97 str.) nebūtų įmanoma tinkamai atlikti anksčiau išvardintų veiksmų ir būti pilnaverčiu civilinės teisės subjektu, todėl šio darbo tikslas - supažindinti su civilinės teisės objektų samprata bei jų klasifikacija, civilinių teisinių santykių svarba ir jų rūšimis, atskirų rūšių svarba civiliniuose teisiniuose santykiuose ir dėl to kylančiomis problemomis bei išanalizuoti asmenines neturtines teises kaip civilinių teisių objektus.


Žodis objektas gali būti nagrinėjamas kaip reiškinys, paverstas žmogaus praktinės ir pažintinės veiklos dalyku. Kalbant apie civilinę teisę, civilinių teisių objektai yra visa tai:
• dėl ko tarp asmenų susiformuoja civiliniai teisiniai santykiai;
• su kuo yra susijusios civilinių teisinių santykių subjektų teisės ir pareigos;
• tai asmens poreikių tenkinimo priemonė.
Šiame darbe minimos sąvokos - civilinių teisių objektai ir civilinio teisinio santykio objektai - yra kaip sinonimai, nors civilinio teisinio santykio objekto supratimas būtų siauresnis negu civilinių teisių objekto. Tai galima būtų paaiškinti CK 1.112 str. 1 d., kuri nurodo, kad civilinės teisės objektai yra daiktinės teisės, prievolinės teisės, taip pat teisės, atsirandančios iš intelektinės veiklos rezultatų. Vadinasi, civilinio teisinio santykio objektai yra civilinių teisės objektų dalis.
Objektų rūšys atspindi civilinę apyvartą ir asmeninių neturtinių vertybių apsaugą aptarnaujančios teisinės aplinkos galimybes. Kiekvienos objekto rūšies įtvirtinimas įstatyme patvirtina teisinės ir finansų aplinkos sugebėjimą iš turto masės išskirti atskirą jo dalį ir pasirengimą sudaryti prielaidas turto daliai dalyvauti civilinėje apyvartoje - t.y. būti tam tikrų civilinių sandorių objektu arba, kai objektas nepriskiriamas prie turto ir jo apyvartumas yra apribotas - jis yra apsauginių teisinių santykių objektas. Ne visi objektai gali būti visų sandorių objektais. Tam tikrų sandorių objektams reikalavimus nustato specialiosios civilinės teisės normos. Jeigu tokių normų nėra - sprendžiama lyginant sandorio ir objekto prigimtį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis32.2 KB
Autoriussonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenines turtines ir neturtines teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą