Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Gretutinės teisės

Gretutinės teisės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Intelektinė nuosavybės samprata. Autorių teisių ištakos. Gretutinių teisių pagrindiniai aspektai. Gretutinių teisių istorija. Gretutinių teisių istorija reglamentavimas. Gretutinių teisių samprata. Gretutinių teisių rūšys. Gretutinių teisių objektas. Gretutinių teisių subjektas. Atlikėjai. Fonogramų gamintojai. Audiovizualinio kūrinio (filmo) pirmojo įrašo gamintojai. Transliuojančiosios organizacijos. Gretutinių teisių subjektų teisės. Atlikėjų asmeninės neturtinės teisės. Turtinės teisės. Gretutinių teisių apribojimai. Gretutinių teisių galiojimo terminai. Gretutinių teisių administravimas. Išvados.

Ištrauka

Pati svarbiausia žmonijos ypatybių – kūrybinis mąstymas ir intelektinė veikla.
Visiems labiau suprantama yra materialios nuosavybės sąvoka, tačiau egzistuoja ir nematerialus turtas – tai intelektinė nuosavybė. Intelektinė nuosavybė ypatinga tuo, kad jos objektas yra žmogaus proto kūrinys, kuris tampa materialiu, kai yra įdiegiamas į apčiuopiamą laikmeną (popierių, garso, vaizdo kasetes, kompaktinius diskus ir pan.). Tai yra išskirtinė kūrėjo teisė į savo intelektinės veiklos rezultatus. Išskirtines teises turi ne tik autoriai, bet ir autorių kūrinių atlikėjai, įrašų gamintojai, programų transliuotojai. Tokia teisių rūšis yra vadinama gretutinėmis teisėmis.
Gretutinės teisės yra panašios į autorių teises ir tampriai su jomis susijusios, nes autoriai suinteresuoti ne tik sukurti meno kūrinį, bet ir pateikti jį visuomenei. Tai teisės į atlikimą, garso ir vaizdo įrašų programų sukūrimą ir panaudojimą, sceninį pastatymą, taip pat organizacijų teisės į transliavimą.

Darbe bus nagrinėjamos gretutinės teisės, jų ryšiai su autorių teisėmis, jų rūšis.
Žmogaus intelektinė veikla nesiriboja vienos valstybės teritorija, nes žmogaus kūrybos rezultatai įgijo internacionalinį pobūdį. Dėl to iškilusios tarptautinės problemos pradėtos spręsti ir specialiais tarptautiniais susitarimais, kurių šiai dienai yra nemažai. Apžvelgsime gretutinių teisių srities reglamentavimą tiek nacionaliniuose, tiek ir tarptautiniuose teisės aktuose.
Darbe remtasi įvairių Lietuvos mokslininkų (M.V.Antanaitienės, R.Naujoko, A.Vileitos, V.Guobio, P.Kasperavičiaus, V.Mizaro ir kitų) darbais, įvairių tarptautinių sutarčių komentarais, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA, bei kitų internetinių puslapių medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-21
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis60.23 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Mikaliūnas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word gretutines teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • L. Mikaliūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą