Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Prenatalinis periodas, jo fazės

Prenatalinis periodas, jo fazės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Prenatalinis periodas. Gemalo raida. Vaisiaus raida. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus gyvenimo raidos procesas yra kartu ir paprastas, ir sudėtingas, kompleksinis: paprastas, kai mes galime stebėti nekomplikuotą, normalią individo evoliuciją aprašytą įvairiose schemose; sudėtingas, kai nagrinėjame žmogaus raidos įvairius kintamuosius, jų individualias variacijas ir šių variacijų tarpusavio sąveiką bei šią sąveiką santykyje su aplinka. Kaip žinia, žmogaus gyvenimas sudarytas iš tam tikrų jo vystymosi raidos etapų. Pats pradinis šių etapų – prenatalinis periodas.
Prenatalinis arba antenatalinis periodas – gemalo raidos periodas nuo apvaisinimo iki gimimo. "Prenatalinis [lot. praenatalis] – vykstantis iki individo gimimo" (2, 396p). Žmogaus formavimosi pirmų aštuonių savaičių laikotarpis vadinamas gemalo periodu ir siejamas su audinių bei organų užuomazgų susidarymu. Vėlesnis etapas (nuo devintos nėštumo savaitės) jau vadinamas vaisiaus formavimosi periodu.
Prenatalinį periodą galima vadinti žmogaus raidos istorijos pradžia. Prenatalinio periodo metu vyksta didžiuliai fiziniai pokyčiai, kurie prasideda nuo genetinės transmisijos ir tęsiasi per daugybę vykstančių ląstelinių ir struktūrinių permainų. Gemalo ir vaisiaus raida yra genetiškai determinuota, nors kai kurie išorinės aplinkos veiksniai gali paveikti prenatalinio periodo raidos procesus. Pagrindiniai raidos ir augimo etapai šiame periode yra gemalo (iki 8 savaičių) ir vaisiaus (nuo 9 savaitės iki gimimo).
Dar prieš keletą dešimtmečių negimęs vaikas buvo laikomas niekuo psichologine prasme. Tačiau ultragarsinė technika suteikė galimybę pažvelgti į gyvybės pulsavimą ir iš esmės negimusio vaiko įsivaizdavimą. Nemažai informacijos apie vaisiaus elgseną, psichikos formavimąsi gaunama ne tik iš tyrimų ultragarsu, bet ir iš neišnešiotų naujagimių stebėjimo. Dvi prenatalinės raidos pakopos – gemalas ir vaisius – yra sudėtingos, jau žmogiškos reaguojančios būtybės.
Prenatalinis periodas skirstomas į:
1. Germinacijos periodas – trunka apie 1 sav.- nuo kiaušialąstės apvaisinimo iki susidariusios balstocistos implantacijos į gimdos gleivinę pradžios.
2. Implantacijos periodas – trunka apie 2 paras. 1 ir 2 periodų metu 50-70% apvaisintų kiaušialąsčių nesivysto, o teratogeniniai veiksniai gali sukelti patologiją, nesuderinamą su gyvybe.
3. Embrioninis periodas – trunka 5-6 sav.- formuojasi beveik visi būsimo kūdikio vidaus organai, todėl teratogeniniai veiksniai gali sukelti sunkių embriopatijų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-07
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.35 KB
Autoriusjolita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasasist. J. Damaševičiūtė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prenatalinis periodas jo fazes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • asist. J. Damaševičiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą