Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Kainodara>Gamybinės paskirties prekių kainodara: UAB "Lonas"

Gamybinės paskirties prekių kainodara: UAB "Lonas"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Kainodaros metodai. Kainos nustatymas kaštų pagrindu. Visuminių kaštų metodas. Kainos nustatymas tiesioginių sąnaudų būdu. Kainos nustatymas vertės pagrindu. Kainos nustatymas nenuostolingumo būdu. Kainos nustatymas pusiausvyros būdu. Kainos nustatymas orientuotas į paklausą. Kainos nustatymas orientuotas į konkurencijos lygį. Konkurentų sekimas. Parametrų palyginimo metodas. Lyderiavimas ir sekimas lyderiu kainų politikoje. Optimalaus kainų lygio nustatymas. Kontraktinė kainodara. Vidinė firmos kainodara. Vidinės kainodaros sistema. Valdymas ir vidinė kainodara. Transferinės kainos rinkos kainų pagrindu. Transferinės kainos kaštų pagrindu. Mišrūs transferinės kainodaros metodai. Gamyboje vartojamų prekių savybės. Išvestinė paklausa. Prekės pirkimo bei vartojimo laikas ir kaina. Nuolaidos. Pirkėjų gausa. Parduodamų prekių kiekio svyravimai. Kainų kontrolė. Verslo idėja. Veiklos rodikliai. Įmonės vizija, misija, filosofija ir politika. Darbo užmokestis. UAB "Lonas" ir partneriai prekių kainų nustatymo principai. Gaminio kainos apskaičiavimas. Produkto pardavimo vartotojui kainos nustatymas. UAB "Lonas" ir partneriai kainodaros strategija. Išvados.

Ištrauka

Kainodara yra sudėtingiausias prekių rinkos konjunktūros mechanizmas, jos barometras. Kaina atspindi visą kainodaros veiksnių sistemą: sąnaudų dinamiką, darbo rezultatų rodiklius, infliaciją, pasiūlos ir paklausos santykį, rinkos monopolizavimą ir t.t. Konkrečios prekės kaina gali priklausyti ir nuo neekonominių veiksnių. Pavyzdžiui, nuo valstybės požiūrio į tam tikrų prekių gamybą ir pardavimą. Tai dotacijų sistema, lengvatiniai mokesčiai, muitai ir t.t. Kaina rinkoje yra svarbiausias firmos veiklą apibūdinantis ekonominis rodiklis. Kainos nustato gamybos struktūrą, daro lemiamą poveikį medžiaginių srautų judėjimui, prekių paskirstymui, firmos pelningumo lygiui. Taigi kainodara yra visų kainą formuojančių, o taip pat psichologinių, socialinių, politinių, rinkos ir kitokių veiksnių sistema.
Mūsų darbo tema yra "Gamybinės paskirties prekių kainodara". Paprastai gamybos rinkoje egzistuoja kelios svarbiausios rūšys: žaliavos, įvairi gatava produkcija (prietaisai, įrenginiai, įvairūs įrengimai, mašinos ir t.t.). Nustatant kainas kiekvienai tokiai prekei iškyla nemažai specifinių problemų, visiškai kitokių kitokių negu kitose prekių rinkose. Taigi, mes savo darbe pasistengsime aptarti daugumą kainodaros metodų, kuriais nustatomos kainos prekėms, taip pat aprašyti gamyboje vartojamų prekių savybes ir kainas bei kuo jos skiriasi nuo plataus vartojimo prekių. Praktinei užduočiai naudosime 1993 metais įregistruotos UAB "Lonas" ir partneriai, kurios veiklos sritis yra porolono, čiužinių, kempinių bei švaros prekių gamyba ir pardavimas, informaciją.
Kainą lemia vertės, paklausos-pasiūlos ir pinigų apyvartos dėsniai. Kainos turi būti formuojamos taip, kad prekių kainų santykis atitiktų jų verčių santykį, drauge atsižvelgiant į poreikius bei pasiūlą. Kriterijus kainai nustatyti yra pasiūlos ir paklausos santykis tam tikru momentu tiek vidaus, tiek išorės rinkose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKainodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara >  Kainodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis298.16 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasIndrė Jucaitytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybines paskirties prekiu kainodara UAB Lonas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Indrė Jucaitytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą