Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (19)

Kompiuterių virusai (19)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Kompiuteriniai virusai. Saugumas internete. Pagrindiniai virusų tipai. Netikri virusai. Ar gali būti "naudingi" virusai? Antivirusinių programų efektyvumas.

Ištrauka

Kompiuterinis virusas - tai speciali nedidelės apimties programa, turinti automatinį dauginimosi - maskavimosi mechanizmą ir galinti kompiuteryje atlikti nepageidaujamus veiksmus [1]. Dažniausiai virusais užsikrečiama per el. pašto žinutes, iš interneto parsisiunčiant infekuotus failus arba naudojant infekuotus diskelius ar kompaktinius diskus.
Pagrindiniai užkrėtimo šaltiniai [2]

Pagrindiniai virusų tikslai yra maskuotis ir daugintis, bet nereikia pamiršti, kad viruso paskirtis - kenkti. Dažniausiai sutinkami virusai bando kenkti, sukeldami komiškas ar vartotojo darbą apsukinančias situacijas. Kai kurie virusai gadina informaciją, programinę, o kartais ir techninę įrangą. Kartais virusų sukeliama žala susijusi su ju dauginimosi funkcijomis, kai didelis aktyvių viruso modulių skaičius išeikvoja kompiuterio darbinę atmintį ar dėl intensyvaus dauginimosi perkraunami kompiuteriniai tinklai.


Virusai, kirminai...
Virusai tai nuodai. Tokia tikroji šio žodžio lotyniškoji kilmė. Užtenkapagalvoti apie pasėkmes, kurias virusas sukelia kompiuteryje, ir tuometvisiškai sutiksite, kas tai pats tinkamiausias pavadinimas.
Kas yra kompiuteriniai virusai? Blogiau negu gripas

Jie vadinami virusais dėl savo panašumo į biologinius virusus ypač pagal paplitimą organizmuose, į kuriuos jie patenka.
Kompiuteriniai virusai yra programos. Dažniausiai jos yra paslėptos kitose programose, elektroniniuose laiškuose, internetiniuose puslapiuose ir pan. Virusais užsikrečiama automatiškai, nes šie save nukopijuoja į kitas programas ir jas užkrečia. Dėl tokios dauginimosi sąvybės jie labai greitai plinta ir trukdo užkrėstam kompiuteriui įprastai funkcionuoti.


Virusų rūšys. Didelė ir piktavališka šeima

Virusai nėra vieniši, jie turi artimų giminaičių, kurie ne mažiau, ir dažnai net daugiau kenkia. Tai kirminai, Trojanai ir paslėptieji Trojanai. Tiesa, jie visi vadinami virusais, tačiau jų padaroma žala bei naudojama technologija labai skirtinga.
Be to, dauguma šiandieninių virusų naudojasi kelių virusų technologijų kombinacija ir todėl žala dar daugiau padidėja. Jie vadinami suderintomis grėsmėmis.

Kirminai
Kirminas yra labai panaši į virusą programa. Jis taip pat greitai dauginasi ir žaloja sistemą. Pagrindinis skirtumas yra tas, jog kirminams paplitimui nereikalingi kiti failai.
Priešingai nei virusai, kirminai dauginasi nepažeisdami failų. Jie gali žaibiškai išplisti ir užtvindę tinklą, sunaikinti sistemą. Daugiausia kirminai plinta elektroniniu paštu, kaip pvz. Mydoom.
Trojanai
Trojanai (dar kitaip vadinami Trojos arkliais) skirtingai nuo virusų bei kirminų, nesidaugima naudodamiesi kitais failais ir neplinta kirminų pamėgtu būdu. Jų pavadinimas todėl ir yra mitoliginis, kad jie pasinaudoja gera nekenksminga programėle. Jie kartu patenka į kompiuterį ir vos tik geroji programa pradeda veikti, blogasis Trojos arklys taip pat yra suinstaliuojamas. Trojanai pridaro ypatingai daug nemalonumų: įleidžia į kompiuterį įsilaužėlius ir atakuotojus, o šie jau gali vogti informaciją ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis18.01 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (19) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą