Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (6)

Kompiuterių virusai (6)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Kas yra kompiuterių virusai? Virusų atsiradimas. Ar gali būti "naudingi" virusai? Argumentai "prieš". Virusai ir antivirusai. Antivirusinių programų efektyvumas. Ka daryti susidūrus su kompiuteriniu virusu? Virus Hoax: netikri virusai. Kas jie tokie? Kaip juos atpažinti? Kaip jie atsiranda? Kaip elgtis, gavus tokį įspėjimą? Kitos parazitų rūšys.

Ištrauka

Viruso apibrėžimas būtų toks:
Kompiuterių virusas – programa, kuri savavališkai trikdo kompiuterio programų darbą bei keičia kompiuteryje esančią informaciją: įrašo naują, ištrina esamą, modifikuoja vartotojo programas (ar bylas), įterpdama į jas savo pačios kopijas (ar perdirbtus variantus), ir šiaip pakenkia programų darbui.
Virusų atsiradimas

Teorines virusų sukūrimo galimybes galime aptikti kompiuterių principų kūrėjo ir jų pradininko Džono fon Noimano darbuose. Jo teorija , kad galima parašyti tokias programas, kurios vietoj duomenų pradeda "ryti" kitas programas ir šitaip sutrikdo jų darbą. Jis pradėjo nagrinėti virusų dauginimąsį, tačiau savo darbo nebaigė.
Pirmieji virusų prototipai buvo žaidimų programos, kurios stengėsi sudoroti priešininkų programas ir užimti jų vietą atmintinėje.
Drauge su šiomis žaidžiančiomis programomis ėmė rastis programos, kurios nepriklausomai nuo vartotojo noro pakeisdavo jo vykdomų programų veiksmus. Taip atsirado kenkėjiškų programų tipas, jas imta vadinti virusinėmis programomis arba virusais.

Ar gali būti "naudingi" virusai?
"Nedoro" programinio kodo tipų yra daugybė: virusai (failų ir laikmenų), kirminai (el,pašto ir tinklo), "Trojos arkliai", loginės bombos, "užpakalinės durys" ir t.t. Bet gal virusų savybes turinčios programos gali būti naudingos?
Argumentai "prieš":
1. Kontrolės nebuvimas;
2. Identifikavimo problemos (AV programos nesugebės atskirti, tai "geras" ar "blogas" virusas);
3. Klaidų poveikio rizika;
4. Suderinamumo su kita programine įranga problema;
5. Efektyvumas;
6. Autorinių teisių ir nuosavybės problemos;
7. galimybė (pagunda) panaudoti neteisėtai;
8. Psichologinės priežastys:
o pasitikėjimo problema;
o neigiamas pojūtis.
Galimi variantai:
iii. virusas nukreiptas prieš virusus;
iv. failų suspaudimo virusas;
v. informacijos šifravimo virusas;
vi. palaikymo virusai;
vii. paskirstytas skaičiavimas;

-1-

Virusai ir antivirusai
Programos, skirtos kovoti su virusais, vadinamos antivirusinėmis programomis.
JAV kompiuterių saugumo asociacijos NCSA (National Computer Security Association) duomenimis 99,3 proc. kompiuteris turinčių firmų ir organizacijų yra bent kartą susidūrę su kompiuteriniais virusais. Jau daugiau nei trečdalis virusų šiuo metu atkeliauja iš "Interneto" elektroniniu paštu arba drauge su iš pasaulinio tinklo parsisiųsta programa ar dokumentu. Tokiu būdu virusai plinta vis dažniau. Kiekvieno kompiuterio vartotojo pareiga yra turėti antivirusinę programą ir ja pasitikrinti visas iš "Interneto" parsisiunčiamas ar kitu būdu gaunamas programas bei dokumentus. Jei Jūs esate "Interneto" vartotojas, tai nėra didelė problema, nes iš pasaulinio tinklo galima parsisiųsti tikrai daug įvairių kovos prieš nepageidautinus kompiuterio įnamius priemonių.
Dauguma modernių antivirusinių programų, pav., "Thunderbyte Antivirus", gali veikti foniu režimu ir automatiškai tikrinti programas bei dokumentus, netrukdydamos Jūsų įprastam darbui. Mažiau yra programų, automatiškai tikrinančių elektroniniu paštu gaunamą korespondenciją. Iš tokių galima paminėti "McAfee WebScanX". Jei panašių priemonių Jūs neturite, visas elektroniniu paštu gaunamas programas ir dokumentus prieš vartojant derėtų perrašyti į atskirą katalogą ir patikrinti priešvirusine programa. Jeigu pridedama byla pasirodys besanti užkrėsta, nepamirškite ištrinti ir ją atgabenusio laiško, kad nebeliktų rizikos užsikrėsti iš jo kitą kartą. Būtinai praneškite apie virusą laiško siuntėjui ir kitiems jo gavėjams!
Antivirusinių programų efektyvumas.
Pagrindinė apsaugos nuo kompiuterių virusų priemonė yra antivirusinės programos. Neužtenka vien tik naikinti jau atsiradusius virusus, tačiau reikia užkirsti virusams kelią prieš jiems patenkant į įstaigą. Tam naudojami apsaugos skydai (firewall), el.pašto serveriai, Interneto protokolai.
Antivirusinės programos turi būti nuolat atnaujinamos (kas 2-3 mėn.)
Kelios nuorodos i antivirusinių programų gamintojų puslapius:
"Norton antivirus 2001". Informacija apie naujausius ir pavojingiausius virusus adresu ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-14
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis39.4 KB
AutoriusZaZ
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaPanevėžio rajono Velžio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio rajono Velžio gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą