Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Kompiuterių virusai (7)

Kompiuterių virusai (7)

  
 
 
12345
Aprašymas

Terminas kompiuterių virusai. Neigiamas poveikis. Virusai: Anti-Mit. Tea-Time. Demon. Dir. Format. Falling Letters. Trojos arklys. "Bomba". Michelangelo. Melissa. Failų virusai. Pakrovimo virusai. Makro virusai. Daugiaveiksmiai virusai. Polimorfiniai virusai. Tinklų virusai. Antivirusinės programos.

Ištrauka

Terminas kompiuterių virusai {Computer Viruses) pirmą kartą pavartotas 1983 m. JAV mokslininko Fredo Coheno moksliniame straipsnyje apie kompiuterių programas- kenkėjas. Tai yra programos, kurias tyčia rašo programuotojai, norėdami pakenkti savo kole¬goms ar kitiems kompiuterio vartotojams. Jau tapo dėsninga, kad perkamame naujame kompiuteryje būna įdiegta antivirusinė pro-grama, patikrinanti, o jei reikia ir sunaikinanti kompiuterių virusus.
Kompiuterių virusai neigiamai veikia kompiuterius, jų pro¬graminę įrangą, duomenis. Neigiamas poveikis:
• užima atmintį, RAM,
• užima standžioj o disko talpą,
• naudoja mikroprocesoriaus resursus,
• mažina duomenų apdorojimo spartą.
Tai vienokiu ar kitokiu būdu kenkia vartotojo darbui kompiu¬teriu.
1986 m. oficialiai įregistruotas pirmasis kompiuterių virusas pavadintas Brain, kuris infekavo 360 KB talpos lanksčiojo diskelio pakrovimo sektorių. Jį paskleidė pakistaniečiai. Šiuo metu esama daugiau kaip 50 tūkst. įvairių virusų, kurių skaičius vis didėja ir jie turi tendenciją automatiškai daugintis. Iš principo naujų vi¬rusų nėra daug -jie klonuojami. Štai keletas virusų pavyzdžių:
Anti-Mit kiekvienų metų gruodžio pirmąją panaikina visą in¬formaciją, saugomą standžiajame diske.
Tea-Time trukdo įvesti informaciją klaviatūra nuo 15.10 iki 15.13 vai.
Demon užkrečia .com failus, keičia .com failų datą ir laiką, pateikia pranešimą: "Error - eating drive C:".
Dir slapčia ardo hierarchinę failų struktūrą.
Format suformatuoja iš naujo standųjį diską - panaikinama jame esanti informacija.
Falling Letters - saugant parašytą tekstą, išnyksta (iškrenta) raidės ir tekstas lieka kaip rėtis.
Trojos arklys - tai programos-kenkėjos. Jos nemoka daugintis, todėl prisigretina ir "prikimba" prie kitų programų, o kai šios iškviečiamos veikti, tada programa-kenkėja Trojos arklys atlieka savo juodą darbą. Pavyzdžiui, iškviečiama failų suspaudimo pro¬gramėlė, o kartu su ja ir virusas, kuris užkrečia, naikina arba įrašo tam tikrus nelogiškus duomenis ant jau esamų. Tačiau virusas Tro¬jos arklys gali būti ir labai pavojingas, jei jo neigiamas poveikis bus informacijos grobimas - virusas persiųs informaciją adresatui -viruso kūrėjui. Infekavęs operacinę sistemą šis virusas savęs neišduoda ir tyliai į tinklą nurodytu adresu perduoda slaptą informaciją - finansinių sąskaitų numerius, slaptažodžius ar kitus svarbius duomenis. Svarbiausia, kad šie virusai neišsiduodami metų metus gali tūnoti kompiuterinėje sistemoje ir persiuntinėti svarbią ar net slaptą informaciją.
Virusas "bomba" suveikia tam tikru laiku - pagal konkrečią datą ar esant tinkamoms aplinkybėms.
1992 m. kovo 6 d. suveikė virusas Michelangelo, pavadintas garsiojo Renesanso epochos skulptoriaus vardu. Jis suveikė skulptoriaus gimimo dieną ir performatavo standųjį diską. Yra tikimybė, kad kiekvienų metų kovo 6 dieną šis virusas vėl gali suveikti.
1995 m. pasklido pirmasis programas Microsoft Word infekuojantis makrovirusas Concept, kuris infekavo dokumentus (ne pro¬gramas ar sisteminius failus) ir plito tarp kompiuterių, iškviečiant veikti operacines sistemas Microsoft Windows NT ir MacOS.
Ypač daug ir piktų kompiuterių virusų atsirado internete. Elektroninio pašto virusai gali priklausyti bet kokiam kompiuterių virusų tipui ir, be to plisti elektroniniu paštu. Kai žmogus, t.y. vartotojas gauna elektroninį laišką su neutraliu tekstu ir tam tikru pridedamu failu, tai atidarius šį failą virusas išplinta sistemoje ir visais elektroninio pašto dėžutės adresais, kuriais siunčiami pranešimai. Ir kiekvieną kartą atėjus naujam pranešimui virusas infekuoja naują adresatą.
1998 m. lapkričio 16 d. aptiktas pirmasis kompiuterių virusas, infekuojantis HTML failus. Prijungus kompiuterį prie užkrėsto tinklapio, virusas vartotojo kompiuterio diske suranda HTML failus ir juos užkrečia, naudodamas Visual Basic programavimo kalba parašytus komandinius failus. Atidarius užkrėstus failus, pastarieji automatiškai aktyvinami. Užkrėtęs naują failą, virusas parodo pranešimą "HTML. Prepend/Internal".
1998 m. pavasarį pasirodė ypač pavojingas virusas CIH (W95), atakuojantis kompiuterio techninę įrangą ir turintis dvigubą po¬veikį:
bando pakeisti BIOS (Flash Bios), kuri gali būti keičiama programiškai. Naujesnės kartos kompiuterių motininėje plokštėje yra trumpiklis (jumper), kurį galima nustatyti taip, kad uždraustų BIOS pakeitimą. Apie tai galima perskaityti motininės plokštės apraše,
į standųjį diską surašo atsitiktinai surinktus duomenis ir tokiu būdu ištrina (panaikina) ten esančius. Tai 1 KB programėlė. Veikia Microsoft Windows 95, 98, NT aplinkoje, persikelia į kompiuterio atmintį. Šis virusas suveikia kiekvieno mėnesio 26 dieną. Kartais jis vadinamas Černobylio virusu, nes padarė milžinišką žalą kompiuterių vartotojams. Jo autorius - 24 metų taivanietis Chen Ing Hao buvo pašalintas iš kompanijos ir nuteistas, liepta atlyginti žalą. Jei įjungus kompiuterį pasirodo juodas ekranas, o kompiuteris visai nereaguoja į komandas, tai labai didelė tikimybė, kad CIH virusas sugadino BIOS -joje esančią informaciją. Tada reikia kreiptis į kompaniją, iš kurios pirktas kompiuteris, ir paprašyti, kad perprogramuotų, jei gali, BIOS. Jei negali perprogramuoti - kad pakeistų nauja. Jei mikroschema prilituota, gali tekti keisti visą motininę plokštę, o tai jau dideli nuostoliai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-08
DalykasProgramų rašinys
KategorijaInformatika >  Programos
TipasRašiniai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.62 KB
AutoriusNerijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaVilniaus Gabijos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Rašiniai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus Gabijos gimnazija / 10 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą