Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (15)

Kompiuterių virusai (15)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kelties sektoriaus virusai. Bylų virusai. Makrokomandiniai virusai. Įvairiaformiai virusai. Parazitiniai virusai. Rezidentiniai virusai. Žalingos programos. Tinklų virusai. Kirminai. Virusai ir kirminai. Virusų rūšys. Didelė ir piktavališka šeima. Kirminai. Trojanai. Paslėptieji trojanai. Kaip jie pasiekia kompiuterius? Žaidimas slėpynėmis. Populiariausios virusų slėptuvės. Internetiniai puslapiai. Elektroninis paštas. Kompiuterio atmintis. Boot sektorius. Failai su makroprograma. Įsibrovėliai į jūsų kompiuterį. Nepageidaujamas elektroninis paštas - "spam". Šnipai — spyware. Pažeidžiamumai ir saugumo skylės. Kas tas "bug"?

Ištrauka

Apie kompiuterių virusus bei jų sutrigdytą kompiuterio darbą esame girdėję bene kiekvienas. Anksčiau kompiuterių virusai būdavo perduodami drauge su informacija naudojantis diskeliais, dabar – siunčiant elektroninius laiškus bei naudojantis internetu. Todėl svarbu žinoti saugaus darbo su elektroniniu paštu pagrindinį principą – neatvėrinėti jokių vykdomųjų ( turinčių prievardžių *.exe, *.com , *.bat ) bei neįrašinėti ar nebandyti atverti kai kurių specialios paskirties bylų ( pavyzdžiui, *. dll, *.ovl, *.scr ir pan.), gautų iš nepažįstamų asmenų. Tas pats pasakytina ir bylas , kurių prievardžiai jums nežinomi – geriau nebandyti tų bylų atverti , o pirma išsiaiškinti , ar tai ne virusas.
Tikslaus kompiuterių viruso apibrėžimo nėra ir vargu ar gali būti. Pateikiamuose kompiuterių viruso apibrėžimuose dažniausiai įvardijamos pagrindinės jų savybės. Pavyzdžiui, galimas toks apibrežimas: tai kenkėjiška programa ar programos dalis, gebanti savaime daugintis, įrašyti į kitas programas, kelties ar disko padalijimo sektorius, kompiuterinius dokumentus, kuriuose gali būti naudojamos makrokomandos, bei trigdanti kompiuterio ( ar programos) darbą ir netgi galinti iškreipti ar sunaikinti kompiuteryje laikomus duomenis.
Programuotojo požiūriu virusas – tai kompiuterio programa, kuri pažeidžia kitas kompiuteryje esančias programas. Paprastai kompiuterių virusas tai padaro įterpdamas į šias programas savo kodą. Virusas dauginasi ir prisijungęs prie kai kurių nors programų ar bylų – šitaip pasislėpęs keliauja iš vienos vietos į kitą, nuo vieno kompiuterio prie kito.
Terminą "kompiuterių virusas" pirma kartą pavartojo amerikiečių mokslininkas F.Kojenas 1984m.vienoje iš tarptautinių konferencijų. Šis terminas įsigalėjo dėl to , kad kompiuterių virusai labai panašūs į biologinį prototipą. Biologinis virusas sutrigdo informaciją, slypinčią gyvosios ląatelės genetiniame kode, ir perima ląstelės gyvybinių procesų valdymą. Tokiu budu virusas susikuria galimybę laisvai ir nežabotai daugintis.
Labai panašiai veikia kompiuterių virusas - jis sutrigdo informaciją, esančią programoje, ir ima valdyti kompiuterinę sistemą, pakeisdamas kai kuriuos programos fragmentus. Šitaip jis gali nevaržomai dauginti savo kodą, skverbtis į kitas programas bei kitaip trigdyti kompiuterio darbą.
Žinoma daugybė kompiuterių virusų tipų . apie juos galima rasti daug informacijos internete. Naujai pasirodžius virusus aprašo įvairūs leidiniai, ypač elektroniniai ( pavyzdžiui, lietuvių kalba leidžiamas "Veidrodis").
Specialistai virusus klasifikuoja atsižvelgdami į įvairius požymius: pagal veikimo terpę, operacines sistemas, kuriuose jie veikia, veikimo būdą, kenksmingumo lygį, plitimo pobūdį ir panašiai. Pabandysime apibūdinti virusus ar jiems priskiriamas programas pagal veikimo bei dauginimosi būdą. Tai nelaikytina klasifikacija – kai kurie virusai gali būti priskiriami kelioms grupėms.
Kelties sektoriaus virusai ( Boot Viruses ) įsirašo į diskelio arba standžiojo disko kelties sektorių. Įjungus kompiuterį ( arba perleidus operacinę sistemą ) ir atlikus būtinus techninės įrangos testus ( atmintinės, standžiųjų diskų , kitų įtaisų ) pirmiausia kreipiamasi į disko kelties sektorių bei perduodamas valdymas ten įrašytai programai. Taigi jei ten įrašyta viruso programa – kompiuterio valdymas perduodamas jai.
Bylų virusai ( File Viruses ) pasinaudoja praktiškai visų operacinių sistemų vykdomosiomis bylomis ( t.y. programomis, kurias kompiuteris gali vykdyti iš karto naudodamasis tik operacinės sistemos priemonėmis), įskaitant ir specialiąsias sistemines bylas ( pavyzdžiui, MS-DOS operacinėjė sistemoje – IO.SYS ir MSDOS.SYS ). Jie modifikuoja tas bylas ir į jas įrašo. Paleidus vykdyti tokias programas, tuo pačiu paleidžiamas virusas. Atskirais atvejais virusas gali įsirašyti ir į duomenų bylas - bet tai jau atskirai nagrinėjami virusai ( pavyzdžiui, makrokomandiniai ) arba viruso agresijos požymis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-17
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.28 KB
AutoriusMargarita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Dainų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (15) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Dainų vidurinė mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą