Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (5)

Kompiuterių virusai (5)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Virusai. Bendrosios sąvokos. Populiariausios virusų slėptuvės. Internetiniai puslapiai. Elektroninis paštas. Failai su makroprograma. Kompiuterio atmintis. Pagrindiniai virusų tikslai. Pagrindiniai virusų tipai. Failų užkratai. Sisteminių sričių užkratai. Makrokomandiniai virusai. Netikri virusai. "Java", "JavaScript" ir "ActiveX" programėlės. Kompiuterinių virusų klasifikacija. Kompiuterinių virusų veikimo fazės. Kitos kenkėjiškų programų grupės. Kirminai. Trojanai. Paslėptieji Trojanai. Aptikimas. Prevencija. Grafikas (Virusų poveikis kompiuteriaus darbui).

Ištrauka

Kompiuteriniai tinklai nėra vien tik patogias komunikacijos ir tarpusavio sąveikos galimybes teikiantis darinys. Kartu su naujomis galimybėmis kompiuteriniai tinklai atneša ir naujas deviacijos formas, pavyzdžiui, įsiterpia į elektroninę komunikaciją, platina kompiuterinius virusus, skatina kreditinių ir atsiskaitomųjų banko kortelių informacijos vagystes ir sukelia daugelį kitų problemų, žeidžiančių tiek atskirą individą, tiek pačią visuomenę. Kadangi pasaulinis kompiuterinis tinklas leidžia sąveikauti tarpusavyje nepaisant fizinių atstumų, naujo tipo komunikacija, o kartu ir deviacija, kompiuteriniuose tinkluose pasižymi tuo, kad, peržengdama valstybių sienas, tampa globalia problema. Galima išskirti tris pagrindinius kibernetinės erdvės informacijos, galinčios būti deviantinio turinio, tipus: tekstai (įvairios pasaulinio voratinklio publikacijos, elektroninio pašto žinutės, IRC pokalbiai); vaizdinė pornografija (paveiksliukai, vaizdo medžiaga); kompiuteriniai virusai.
Kompiuteriniai virusai tai kompiuterinės programos, kurios yra kitų programų dalis ir pačios daro savo kopijas. Kompiuterinis virusas keliauja kartu su kita programa, užkrėsdamas kompiuterius. CSI ir FBI atliktas tyrimas rodo, kad su kompiuteriniai virusais susiduria 90 procentų JAV įmonių ir dėl jų patiriama 5 274 000 JAV dolerių žala (CSI/FBI, 1999). Lietuvos Respublikos įstatymuose nėra minimi kompiuteriniai virusai, bet Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 135, 274 ir 277 straipsniuose minimos "neteisingos kompiuterinės programos", kuriomis siekiama sugadinti arba "kitaip paveikti kompiuterinės informacijos apdorojimą" (Valstybės žinios, 1999). Taigi kompiuteriniai virusai greičiausiai įeiną į "neteisingų kompiuterinių programų" kategoriją, kadangi gali paveikti kompiuterinės informacijos apdorojimą. Kompiuteriniai tinklai savo ruožtu leidžia kompiuteriniams virusams plisti greičiau ir apimti daug didesnę geografinę erdvę.
Virusai tai nuodai. Tokia tikroji šio žodžio lotyniškoji kilmė. Užtenka pagalvoti apie pasėkmes, kurias virusas sukelia kompiuteryje, ir tuomet visiškai sutikėsite, kas tai pats tinkamiausias pavadinimas. Jie vadinami virusais dėl savo panašumo į biologinius virusus ypač pagal paplitimą organizmuose, į kuriuos jie patenka.
Teorines virusų sukūrimo galimybes galime aptikti kompiuterių principų kūrėjo ir jų pradininko Džono fon Noimano darbuose. Jo teorija, kad galima parašyti tokias programas, kurios vietoj "duomenų pradeda ryti" kitas programas ir šitaip sutrikdo jų darbą. Jis pradėjo nagrinėti virusųdauginimasi, tačiau savo darbo nebaigė. Pirmieji virusų prototipai buvo žaidimų programos, kurios stengėsi sudoroti priešininkų programos ir užimti jų vietą atmintyje. Drauge su šiomis žaidžiančiomis programomis ėmė rastis programos, kurios nepriklausomai nuo vartotojo noro pakeisdavo jo vykdomų programų veiksmus. Taip atsirado kenkėjiškų programų tipas, jas imta vadinti virusinėmis programomis arba virusais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-10
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis21.76 KB
AutoriusAugis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą