Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (22)

Kompiuterių virusai (22)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Kompiuterių virusas. Virusų klasifikacija. Tikrasis virusas. Kirminas. Loginė bomba. Virusai palydovai. Nematomi virusai. Programų virusai. Pakrovimo virusas. Makrovirusai. Virusų rūšys ir pavojingumas. Antivirusinė programa. Programos – detektoriai (skeneriai). Programos – daktarai (fagai). Programos – revizoriai. Programos – filtrai.

Ištrauka

Terminas Kompiuterių virusas pirmą kartą pavartotas 1983 metais JAV mokslininko Fredo Coheno moksliniame straipsnyje. Tai nėra realiai egzistuojantys mikroorganizmai, naikinantys kompiuterius iš išorės, arba programos kenkėjai, savaime atsirandantys mūsų kompiuteriuose. Tai yra programos, kurias tyčia rašo programuotojai, norėdami pakenkti savo kolegoms ar kitiems vartotojams. Jau tapo dėsninga, kad perkamame naujame kompiuteryje būna įdiegta antivirusinė programa.


pav. 1
Virusai – viena populiariausių parazitų rūšių

Kompiuterių virusai (Computer Viruses) neigiamai veikia kompiuterius, jų programinę įrangą, duomenis: užima atmintį, standžiojo disko talpą, naudoja mikroprocesoriaus resursus, mažina duomenų apdorojimo spartą. Tai vienokiu ar kitokiu būdu pakenkia darbui kompiuteriu.
Pirmą kartą (1949m.) programos-viruso, t.y. kompiuterinės programos, galinčios daugintis, modelį pateikė Džonas fon Neimanas (Jhon fon Neumann). Pirmas užregistruotas kompiuterinis virusas buvo žaidimas "Karas operatyvioje atmintyje" ("Core War"), kurį 6-ajame dešimtmetyje sukūrė kompanijos Bell Laboratories darbuotojas M.Duglas Makilroi. Žaidimo tikslas buvo parašyti programą, kuri ištrintų priešininko informaciją ir blokiuotų jo įrašus atmintyje. EGABTR – pirmas IBM PC virusas, atsiradęs 1985m. liepos mėnesį. Šiuo metu pateikti visą esamų virusų sąrašą praktiškai neįmanoma, nes nauji virusai sukuriami beveik kiekviena dieną. be to, specialistais, kurinatys virusus aptinkančius programas ir bandantys nustatyti, ar du virusai yra to paties, ar skirtingo tipo, dažnai naudoja skirtingus kriterjus. Vieni specialistai laiko virusus skirtingais, jei jų kodai skiriasi bent vienu bitu. Kiti – grupuoja virusus i šeimas ir vienos šeimos virusų nelaiko skirtingais. Todėl, priklausomai nuo vertinimo kriterijų, šiuo metu pasaulyje suskaičiuojama nuo 50 iki daugiau kaip 10000 (šiuo atveju manoma, kad kasdien sukuriami bent 6 nauji virusai) skirtingų virusų.
Virusus galima klasifikuoti pagal įvairius požymius. Vienas jų – viruso algoritmo ypatybės ir veikimo būdas. Šiuo atveju galima išskirti tokias pagrindines jų grupes.
Tikrasis virusas. Tai mažos apimties programa, kuri "prisiklijuoja" prie kitų programų. Kai infekuota programa ruošiama vykdyti, valdymą pirmiausia gauna viruso kodas. Jis randa ir "užkrečia" kitas programas, taip pat gali atlikti konkrečius kenkėjiškus veiksmus, pvz., gadinti failus. Atlikęs visus nustatytus veiksmus virusas gali grąžinti valdymą infekuotai programai. Tokie virusai sunkiai aptinkami, nes dažniausiai infekuotos programos veikia įprastai ir sėkmingai baigia savo darbą.
Tikrojo viruso pagrindinis tikslas – savo paties kopijų kūrimas.
Kirminas. Tai programa, kuri paprasčiausiai visą laiką dauginasi. Palaipsniui kirminai užima visą kompiuterio ar tinklo atmintį, ir tada negalimas joks tolimesnis naudingas darbas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis63.4 KB
Autoriusinformatika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio "Ąžuolo" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (22) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Panevėžio "Ąžuolo" vidurinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą