Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (18)

Kompiuterių virusai (18)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterinių virusų istorija. Virusų rūšys. Kompiuterinių virusų žala Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Prevencija. Išvados.

Ištrauka

Įvairios kenkėjiškos kompiuterinės programos, sutrikdančios kompiuterio veikimą ar trukdančios dirbti, vadinamos bendru kompiuterinių virusų vardu. Iki šiol nėra vieningo kompiuterinio viruso apibūdinimo. Daugelis naudojamų apibūdinimų arba nėra visiškai tikslūs. Tikslaus apibrėžimo, ko gero, nebus niekada, kadangi nėra tikslios ribos tarp "normalių" programų ir virusų. Vienu iš tinkamiausių apibrėžimų galima būtų laikyti šį, pateiktą A.V.Prudovskio:
Kompiuterinis virusas - programa (kodo/instrukcijų visuma), galinti kurti savo kopijas (nebūtinai panašias į originalą) ir įdiegti jas į įvairius kompiuterinių sistemų, tinklų ir pan. objektus , resursus apie tai nežinant vartotojui. Ši speciali nedidelės apimties programa, turi automatinį dauginimosi - maskavimosi mechanizmą ir gali kompiuteryje atlikti nepageidaujamus veiksmus, o infekuojama prijungiant viruso kodą prie programos (aukos) taip, kad prijungtas viruso kodas yra vykdomas kiekvieną kartą, kai programa yra paleidžiama. . Kai kurie virusai gadina informaciją, programinę, o kartais ir techninę įrangą, didelis aktyvių viruso modulių skaičius išeikvoja kompiuterio darbinę atmintį ar dėl intensyvaus dauginimosi perkraunami kompiuteriniai tinklai. Taigi, derėtų išsamiau išanalizuoti kompiuterinių virusų poveikį, pagrindines jų rūšis bei apsaugą.

Kompiuterinių virusų atsiradimo istorija
Tikroji virusų istorija prasidėjo dar 1980 m. Tada Fredas Cohenas, bebaigdamas informatikos studijas Dortmundo universitete, Vokietijoje, parašė diplominį darbą apie galimybę sukurti kompiuterio programą, kuri sugebėtų daugintis ir priverstų kompiuterį "patį savaime" atlikti įvairius veiksmus. Coheno darbas buvo labai gerai įvertintas, bet maždaug ketverius metus apie jį beveik niekas nežinojo. Tik 1984 m. jis buvo atspausdintas didesniu tiražu. O tada ir prasidėjo... Jau po 12 mėnesių du italai - Roberto Cerrutti ir Marco Marocutti - pasiuntė žurnalui "Scientific American" laišką, kuriame informavo apie savo bandymus parašyti "Apple" kompiuteriui programą, kuri pati prisijungtų prie operacijų sistemos ir, kiekvieną kartą bandant įrašyti į diską informaciją, kopijuotų pati save pasirinktose to paties disko vietose. Iš esmės tai tebuvo teoriniai svarstymai, bet jie sulaukė toli siekiančių pasekmių. Tiek toli siekiančių, jog daugelis informatikos istorijų pasaulinės "virusų aferos" pradžia laiko ne Coheno diplominį darbą, o būtent tą italų laišką.
Kitais metais, t.y. 1986 m., įvyko trys atmintini įvykiai. Pirmasis buvo vietinės reikšmės, todėl jo svarba buvo suprasta gerokai vėliau: Betliejaus miesto, Pensilvanijos valstija, Lehigh koledžo studentai, skolinęsi bibliotekoje programas (tada tai dar buvo įmanoma ir visiškai legalu...), pastebėjo, kad daug jų naudojamų diskelių sugadinti. Greitai studentai suprato, kad diskelius sugadino piktavalio instaliuota mokyklos kompiuterio kietajame diske programa, kuri pati dauginasi diskeliuose. Taip iš tiesų ir buvo: ta programa šiandien yra vadinama Lehigh virusu. Ji papildomai įrašydavo į pagrindinę DOS sistemos direktoriją po 555 ženklus, o ketvirtą kartą įjungus užkrėstąjį kompiuterį pradėdavo trinti jo kietąjį diską. Programos autorius niekada nebuvo surastas. Tačiau pirmasis virusas daug žalos nepridarė. Jis greitai pasimatydavo, todėl toliau už Betliejaus nepasklido.
Kitas svarbus 1986 m. įvykis - tai pirmojo (formatavimo) sektoriaus viruso pasirodymas.
Šiandien su panašiais virusais jau mokame kovoti. Bet dar prieš keletą metų tai išties buvo labai grėsmingas ir sunkiai pašalinamas virusas. Jis sukėlė pirmąją pasaulio istorijoje kompiuterių epidemiją. Virusas vadinosi "Brain", arba "Smegenys", ir turėjo gana nekasdienišką istoriją.
Du pakistaniečiai, broliai Amadžadas Farukas Alwi ir Basitas Farukas Alwi, Lahoro mieste turėjo programinės įrangos firmelę, vadinamą Brain Computer Services. Deja, jų pardavinėjamos kompiuterių programos neretai būdavo nelegaliai kopijuojamos. Taigi broliai sumanė parašyti nedidelę programėlę, įrašydami pirmuosiuose firminių diskelių sektoriuose, pažeidžiančią kiekvieną kompiuterį, kuriame instaliuotos nelegaliai nukopijuotos firmos BCS programos. Šiuo atveju piratas nevykėlis turėtų skambinti ir prašyti techninės pagalbos į BCS ir šitaip būti demaskuotas. Pats Brain virusas išnyko tiktai tada, kai buvo pradėti naudoti 3,5 colio skersmens diskeliai, kadangi jis sugebėdavo užkrėsti tiktai senesnius, 5,25 colio skersmens. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.83 KB
AutoriusVygantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (18) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą