Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (16)

Kompiuterių virusai (16)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Bendra informacija apie virusus. Dviejų virusų aprašymas, pasireiškimo ypatybės, apsisaugojimo būdai ir išnaikinimo galimybės.

Ištrauka

Anksčiau kompiuterių virusai būdavo perduodami drauge su informacija naudojantis diskeliais, o dabar – siunčiant elektroninius laiškus bei naudojantis internetu. Todėl svarbu žinoti saugaus darbo su elektroniniu paštu pagrindinį principą – neatvėrinėti jokių vykdomųjų (turinčių prievardžius *.exe, *.com, *.bat) bei neįsirašinėti ar nebandyti atverti kai kurių specialios paskirties bylų (pavyzdžiui, *.dll, *. ovl, *.scr ir pan.), gautų iš nepažystamų asmenų. Be to, pirmą kartą kompiuterijos istorijoje buvo rastas virusas DVD diskuose, į kuriuos dažniausiai įrašomi filmai. Pirmasis DVD diskais platinamas virusas žinomas kaip "Funlove". Jis 2001 metais buvo aptiktas kompanijos "Warner Brothers" išleistame animacinio filmuko "Powerpuff Girls - Meet the Beat Alls" DVD diske (http://www.ebiz.lt/article.php3/1/1971/4).
Tikslaus kompiuterių virusų apibrėžimo nėra ir vargu ar gali būti. Pateikiamuose kompiuterių kompiuterių virusų apibrėžimuose dažniausiai įvardijamos jų savybės. Pavyzdžiui, galimi tokie viruso apibūdinimai:
1. Kompiuterinis virusas - tai speciali nedidelės apimties programa, turinti automatinį dauginimosi - maskavimosi mechanizmą ir galinti kompiuteryje atlikti nepageidaujamus veiksmus.
2. Kompiuterinis virusas – tai kenkėjiška programa ar programos dalis, gebanti savaime daugintis, įsirašyti į kitas programas, kelties ar disko padalijimo sektorius, kompiuterinius dokumentus, kuriuose gali būti naudojamos makrokomandos, bei trikdanti kompiuterio (ar programos) darbą ir netgi galinti iškreipti ar sunaikinti kompiuteryje laikomus duomenis.
Programuotojo požiūriu virusas – tai kompiuterio programa, kuri pažeidžia kitas kompiuteryje esančias programas. Paprastai kompiuterių virusas tai padaro įterpdamas į šias programas savo programos kodą. Virusas dauginasi ir prisijungęs prie kurių nors programų ar bylų – šitaip pasislėpęs keliauja iš vienos vietos į kitą, nuo vieno kompiuterio prie kito.
Gebėjimas daugintis yra sąlygojamas viruso ypatybės ieškoti dar neužkrėstų programų ar bylų, kurios yra kaupikliuose ir jas infekuoti. Jeigu, sakykim, esate susidūrę tik su "pramoginiu" virusu tai nereiškia, kad nėra kitų daug pavojingesnių. Virusų kūrimo tikslai ir paskirtis yra labai skirtinga – vieni tik trikdo kasdieninį kompiuterio ar kompiuterinio tinklo darbą, kiti gi skirti tam tikriems duomenims ieškoti ir naikinti. Kompiuterinių virusų padarinių šalinimas gali kainuoti daug brangiau negu visas tinklas (prarandama begalė neįkainojamos informacijos).
Terminą "kompiuterio virusas" pirmą kartą pavartojo amerikiečių mokslininkas Fredas Kojenas (Fred Cohen) 1984 metais vienoje iš tarptautinių konferencijų. Šis terminas įsigalėjo dėl to, kad kompiuterių virusai labai panašūs į jų biologinį prototipą. Biologinis virusas sutrikdo informaciją, slypinčią gyvosios ląstelės genetiniame kode, ir perima ląstelės procesų valdymą. Tokiu būdu virusas susikuria galimybę laisvai ir nežabotai daugintis.
Labai panašiai veikia ir kompiuterių virusas – jis sutrikdo informaciją, esančią programoje, ir ima valdyti kompiuterinę sistemą, pakeisdamas kai kuriuos programos fragmentus. Šitaip jis gali nevaržomai dauginti savo kodą, skverbtis į kitas programas bei kitaip trikdyti kompiuterio darbą.
Po įvairių virusų siautėjimų ("Černobylis", "Cornel/Arpanet") kompiuteriniams virusams pradėta teikti tokią pačią reikšmę kaip ir AIDS ir kitoms pasaulinio mąsto ligoms ar nelaimėms. Kompiuterinių virusų grėsmė dar tik padidėjo nuo to, kad atsirado kompiuteriniai vietiniai tinklai, o vėliau ir globalūs – "Arpanet" ir "Internet". Dėl virusų gebėjimo daugintis ir tinklų susikūrimo kelis ar keliasdešimt tūkstančių kartų padidėja jų griovimo ir plitimo mąstai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-06
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis67.82 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLek. Vaida Steponavičienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (16) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lek. Vaida Steponavičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą