Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai ir antivirusinės programos (2)

Kompiuterių virusai ir antivirusinės programos (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Apie virusus. Ką vadiname kompiuterio virusu? Virusų klasifikacija. Virusų rūšys. Būdai, kaip apsisaugoti nuo virusų. Antivirusinės programos. Antivirusinių programų rūšys.

Ištrauka

Apie kompiuterių virusus bei jų sutrikdytą darbą esame girdėję bene kiekvienas. Anksčiau kompiuterių virusai būdavo perduodami drauge su informacija naudojantis diskeliais, - dabar siunčiant elektroninius laiškus bei naudojantis internetu.
Terminą "kompiuterių virusas" pirmą kartą pavartojo amerikiečių mokslininkas F. Kojenas 1984 m. vienoje iš tarptautinų konferencijų. Šis terminas įsigalėjo dėl to, kad kompiuterių virusai labai panašūs į jų biologinį prototipą. Biologinis virusas sutrikdo informaciją, slypinčią gyvosios ląstelės genetiniame kode, ir perima ląstelės gyvybinių procesų valdymą. Tokiu būdu virusas susikuria galimybę laisvai ir nežabotai daugintis.
Labai panašiai veikia ir kompiuterių virusas – jis sutrikdo informaciją, esančią programoje, ir ima valdyti kompiuterinę sistemą, pakeisdamas kai kuriuos programos fragmentus. Šitaip jis gali nevaržomai dauginti savo kodą, skverbtis į kitas programas bei kitaip trikdyti kompiuterio darbą.

Tikslaus kompiuterių viruso apibrėžimo nėra ir vargu ar gali būti.Pateikiamuose kompiuterių virusų apibrėžimuose dažniausiai įvardijamos pagrindinės jų savybės.
• Virusas – tai kenkėjiška programa ar programos dalus, gebanti savaime daugintis, įsirašyti į kitas programas, kelties ar disko padalijimo sektorius, kompiuterinius dokumentus, kuriuose gali būti naudojamos makrokomandos, bei trikdanti kompiuterio (ar programos) darbą ir netgi galinti iškreipti ar sunaikinti kompiuteryje laikomus duomenis.
• Programuotojo požiūriu virusas – tai kompiuterio programa, kuri pažeidžia kitas kompiuteryje esančias programas. Paprastai kompiuterių virusas tai padaro įterpdamas į šias programas savo programos kodą. Virusas dauginasi ir prisijungęs prie kurių nors programų ar bylų – šitaip pasislėpęs keliauja iš vienos vietos į kitą, nuo vieno kompiuterio prie kito.
• Kompiuterio virusu vadinama programa, gebanti kurti savo kopijas (nebūtinai sutampančias su originalu) ir įterpti jas į bylas, sistemines kompiuterio sritis, kompiuterių tinklus ir t.t. Be to, šios kopijos turi savybę toliau plisti. Kol nebuvo kompiuterių tinklų, virusinės programos pridarydavo nedaug žalos. Kas kita, kai kompiuteriai sujungti į tinklą. Virusai juo plinta be galo dideliu greičiu, todėl ir jų daroma žala padidėja daug kartų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.41 KB
Autoriusjuste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Abraomo Kulviečio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai ir antivirusines programos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą