Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Turto patikėjimo teisė. Turto patikėjimo teisės gynimas

Turto patikėjimo teisė. Turto patikėjimo teisės gynimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Turto patikėjimo teisės sąvoka. Turto patikėjimo teisės atsiradimo pagrindai. Turto patikėjimo teisės subjektai. Turto patikėjimo teisės turinys. Turto patikėjimo teisės gynimas. Turto patikėjimo teisės ypatumai. Patikėtinio įsipareigojimai. Patikėtinio atsakomybė. Turto patikėjimo sutarties nutraukimas. Valstybinių ir savivaldybės įmonių, įstaigų turto valdymo, naudojimo ir disponavimo teisė. Išvados.

Ištrauka

Turto patikėjimo teisė – tai valstybės ar savivaldybės įmonės, įstaigos, organizacijos teisė savo įstatų (nuostatų), taip pat tam tikros rūšies valstybės ar savivaldybių įmonių, įstaigų, organizacijų veiklą reglamentuojančių norminių aktų nustatyta apimtimi, tvarka ir sąlygomis, nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti atitinkamai valstybės ar savivaldybės jai perduotą daiktą, juo disponuoti.
Lietuvos Respublikos įstatymuose pagrindinės daiktinės teisei priskiriama : nuosavybės teisė, turto patikėjimo teisė, hipoteka, servitutas. Jos tarpusavyje skiriasi pagal turinį. Plačiausia savo turiniu daiktinė teisė yra nuosavybės teisė. Ji apima visas teises, kurios įmanomos daiktinei teisei.
Šiame darbe analizuojama: turto patikėjimo atsiradimo priežastys, turto patikėjimo teisės gynimas, valstybinių ir savivaldybės įmonių, įstaigų turto valdymo, naudojimo ir disponavimo, bei kitos turto patikėjimo ir gynimo teisės.

Turto patikėjimo teisė- kai patikėtojas patiki patikėtiniui, su tam tikra tvarka ir nustatytomis sąlygomis disponuoti turtu. Dažniausiai turto patikėjimas siejamas su nauda asmeniniams tikslams. Turto patikėjimo sutartimi viena šalis (patikėtojas) perduoda kitai šaliai (patikėtiniui) savo turtą patikėjimo teise tam tikram laikotarpiui, o kita šalis įsipareigoja tą turtą valdyti, naudoti ir juo disponuoti patikėtojo ar jo nurodyto asmens (naudos gavėjo) interesais. Turto perdavimas kitam asmeniui patikėjimo teise nepakeičia turto nuosavybės teisės. Perduoto turto savininku ir toliau lieka patikėtojas. Fiziniai arba juridiniai asmenys valdo ir disponuoja patikėtu turtu, taip kaip nurodyta perdavimo sutartyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis21.44 KB
AutoriusRytis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turto patikejimo teise. Turto patikejimo teises gynimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą