Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Turto patikėjimo teisė. Turto patikėjimo teisės gynimas (2)

Turto patikėjimo teisė. Turto patikėjimo teisės gynimas (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Daiktai. Pinigai. Intelektinės veiklos rezultatai. Asmeninės neturtinės teisės ir vertybės. Asmeninės neturtinės teisės. Turtinės teisės. Veiksmai ir jų rezultatai. Vertybiniai popieriai. Čekiai. Vekselis. Konosomentas. Išvados.

Ištrauka

Civilinių teisių objektas yra tai, į ką nukreiptos šio santykio turinį sudarančios subjektinė civilinė teisė ir pareiga. Tokie objektai gali būti:
a) daiktai;
b) pinigai;
c) vertybiniai popieriai;
d) kitas turtas bei turtinės teisės;
e) veiksmai, pavyzdžiui, daikto pagaminimas ar taisymas, remontas, daiktų pervežimas ar kitokių paslaugų suteikimas ir kt;
f) intelektinės veiklos rezultatai, pavyzdžiui, mokslo, literatūros ar meno kūriniai, moksliniai atradimai, išradimai, racionalizaciniai pasiūlymai;
g) informacija;
h) asmeninės neturtinės vertybės, kuriomis laikomos neturinčios materialinio turinio vertybės, neatskiriamai susijusios su asmenybe (piliečių bei juridinių asmenų garbė ir orumas).
Darbo uždaviniai: plačiau išnagrinėti civilinių teisių objektus bei vertybinių popierių rūšis.
Sąvokų sampratos pateikiamos taip, kaip reglamentuoja Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas, LR vertybinių popierių rinkos, LR čekių ir kiti įstatymai.

LR CK 4.1 str. numatyta daiktų sąvoka, jais laikomi iš gamtos pasisavinti arba gamybos procese sukurti materialaus pasaulio dalykai.
1. Ypatingą reikšmę turi daiktų suskirstymas į gamybos įrankius bei priemones ir vartojimo reikmenis. Daugumą teisinių santykių, kurie atsiranda dėl gamybos įrankių bei priemonių, reguliuoja komercinė teisė, o santykius, atsirandančius dėl vartojimo, - civilinė teisė.
Daiktai pagal jų nuosavybės teisių įteisinimo būdą skirstomi į kilnojamąjį ir nekilnojamąjį daiktą.
Pagal LR CK 4.2 str. nekilnojamaisiais laikomi tokie daiktai, kurie yra nekilnojamieji pagal savo prigimtį, ir pagal savo prigimtį kilnojamieji daiktai yra tie, kuriuos nekilnojamaisiais pripažįsta įstatymas. Nekilnojamieji pagal savo prigimtį yra daiktai, kurie susiję su žeme ir negali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą nepakeitus jų paskirties bei esmės ir iš esmės nesumažinus jų vertės, pavyzdžiui, žemė, pastatai ir kitas turtas, kuris pagal savo prigimtį arba pagal įstatymą yra nekilnojamasis arba tokiu pripažįstamas įstatymo. Turtas, kurį galima perkelti iš vienos vietos į kitą nepakeitus jo esmės, iš esmės nesumažinus jo vertės arba be didelės žalos jo paskirčiai, laikomas kilnojamuoju, jeigu įstatymas nenustato ko kita. Nekilnojamojo turto nuosavybės teisės perleidimas turi būti įstatymo nustatyta tvarka reguliuojamas.
2. Daiktai skirstomi į pakeičiamuosius ir nepakeičiamuosius. Šis skirstymas yra labai smarkiai susijęs su daiktų klasifikacija į apibūdintus individualiais ir rūšiniais požymiais daiktus. Tačiau reikia įžvelgti ir esminius skirtumus. Pirma, pakeičiamieji yra tokie daiktai, kurie apibūdinti tik rūšiniais požymiais ir neturi individualių požymių. Antra, nepakeičiamieji yra tokie daiktai, kurie apibūdinti individualiais požymiais. Pakeičiamieji daiktai nuo apibūdintų individualiais požymiais daiktų skiriasi tuo, kad pastarieji LR CK 4.4 str. 1 d. yra daiktai, kuriuos tam tikru būdu galima atskirti nuo kitų daiktų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-16
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis28.04 KB
Autoriusdovius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Kazakevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turto patikejimo teise. Turto patikejimo teises gynimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Kazakevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą