Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Turto patikėjimo teisė

Turto patikėjimo teisė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Turto patikėjimo teisės sąvoka ir tikslas. Turto patikėjimo teisės turinys, atsiradimo pagrindai. Patikėjimo teisės objektai. Patikėjimo teisės subjektai. Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimas juo patikėjimo teise. Valstybės turto valdymas, naudojimas ir disponavimas juo patikėjimo teise. Savivaldybėms perduodamo valstybės turto valdymas, naudojimas ir disponavimas juo patikėjimo teise. Savivaldybių turto valdymas, naudojimas ir disponavimas juo. Turto patikėjimo sutartis. Turto patikėjimo sutarties forma. Turto atskyrimas. Įkeisto turto perdavimas patikėjimo teise. Patikėjimo teisės ir pareigos. Pareiga vykdyti sutartį pačiam. Patikėtinio atsakomybė. Patikėtinio atlyginimas. Turto patikėjimo sutarties pabaiga. Turto patikėjimo teisės gynimas. Turto patikėjimo teisės ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę,
garantavus pagrindines asmenines teises ir laisves, buvo suteikta pradžia sukurti daiktinės teisės institutą, plačiai žinomą pasaulinei teisės teorijai ir praktikai. Dabar galiojančiuose Lietuvos Respublikos įstatymuose pagrindinės daiktinės teisės jau įtvirtintos. Šiuo metu daiktinei teisei yra priskiriama : nuosavybės teisė, turto patikėjimo teisė, hipoteka, servitutas. Jos tarpusavyje skiriasi pagal turinį. Plačiausia savo turiniu daiktinė teisė yra nuosavybės teisė. Ji apima visas teises, kurios įmanomos daiktinei teisei, t.y. teisės daiktą valdyti, naudoti ir juo disponuoti. Kitos daiktinės teisės apima kai kurias teises, įeinančias į valdymo, naudojimo teisių, o kartais net ir į disponavimo daiktu teisių visumą. Pavyzdžiui, servituto, kaip daiktinės teisės, turinį sudaro konkrečios tik naudojimosi konkrečiu daiktu ar jo dalimi teisės. Uzufruktas – tai ne tik teisė naudotis konkrečiu daiktu ar jo dalimi, bet ir teisė gauti iš to daikto pajamas. O patikėjimo teisė turinti turtą valstybės ar savivaldybės įmonė, įstaiga ar organizacija gali turėti kai kurias tiek daikto valdymo, tiek naudojimo, tiek ir disponavimo juo teises priklausomai nuo to, kokias teise joms perdavė atitinkamai valstybė ar savivaldybė, tvirtindama jų įstatus (nuostatus) ir panašiai. Vieną iš šios daiktinės teisės šakų t.y. turto patikėjimo teisę, mes ir nagrinėsime plačiau . Ji buvo žinoma, kaip operatyvinio tvarkymo teisė. Turto patikėjimo teisė – tai valstybės ar savivaldybės įmonės, įstaigos, organizacijos teisė savo įstatų (nuostatų), taip pat tam tikros rūšies valstybės ar savivaldybių įmonių, įstaigų, organizacijų veiklą reglamentuojančių norminių aktų nustatyta apimtimi, tvarka ir sąlygomis, nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti atitinkamai valstybės ar savivaldybės jai perduotą daiktą, juo disponuoti.

Turto patikėjimo teisė – tai patikėtinio teisė patikėtojo nustatyta tvarka ir sąlygomis valdyti, naudoti perduotą turtą bei juo disponuoti. Patikėjimo teisė nustatoma asmeniniais tikslais, privačiai ar visuomeninei naudai. Turto patikėjimo sutartimi viena šalis (patikėtojas) perduoda kitai šaliai (patikėtiniui) savo turtą patikėjimo teise tam tikram laikotarpiui, o kita šalis įsipareigoja tą turtą valdyti, naudoti ir juo disponuoti patikėtojo ar jo nurodyto asmens (naudos gavėjo) interesais. Turto perdavimas kitam asmeniui patikėjimo teise nepakeičia turto nuosavybės teisės. Perduoto turto savininku ir toliau lieka patikėtojas.

Turto patikėjimo teisės turinį nustato šio kodekso 4.106 straipsnis. Įstatymas ar sutartis gali nustatyti patikėtinio teisių turtą valdyti, naudoti ar juo disponuoti apribojimus. Valstybės ar savivaldybės įmonės, įstaigos, organizacijos valdo, naudoja atitinkamai valstybės ar savivaldybių įmonių, įstaigų, organizacijų veiklą reglamentuojančiuose norminiuose aktuose nustatyta tvarka bei sąlygomis, nepažeisdamos įstatymų ir kitų asmenų teisių bei interesų. Kiti juridiniai ir fiziniai asmenys valdo, naudoja patikėtojo jiems perduotą turtą bei disponuoja juo tiek, kokia tvarka bei sąlygomis, kaip nustatyta turto perdavimo patikėjimo teise sutartyje, testamente, teismo sprendime ar įstatyme.
Turto patikėjimo teisės atsiradimo pagrindas gali būti: įstatymas, administracinis aktas, turto patikėjimo sutartis, testamentas, teismo sprendimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-11
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis21.5 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turto patikejimo teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą