Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Vaikystės amžiaus krizės ir elgesio pokyčiai

Vaikystės amžiaus krizės ir elgesio pokyčiai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Krizės samprata. Vaikų krizės ir jų požymiai. Vaikystės raida bei vystymosi krizės ir jų padariniai. E. Eriksono vaikystės raidos krizės. Z. Freudo vaikystės raidos krizės. Psichologinės vaikų krizės. Vaikystės krizių padariniai. Pagalba vaikui išgyvenančiam krizinę situaciją. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Vaikystė yra svarbiausias laikotarpis, nulemiantis kiekvieno žmogaus likimą. Tai laikotarpis, kuris įtvirtina mumyse pasitikėjimą žmonija arba atstumia nuo jos. Tai taip pat laikas, kai padedami pagrindai gyvenimo meilei ir mokymuisi, tobulumo troškimui, atsparumui gyvenimo negandoms, norui dalytis ir padėti kitiems, visų gyvybių pagarbai. (Gauthier, 2001).
Vaikai ateina į šį pasaulį, nieko apie jį nežinodami. Tačiau greitai išryškėja įgimti refleksai, jutimai, įgimtas smalsumas. Jau vienerių metų vaikas yra susipažinęs su daugybe jo aplinkoje esančių daiktų. "Jis žino, kad vieni objektai yra valgomi, kiti – kelia triukšmą, vienus malonu liesti, o prie kitų priartėti pavojinga, nes jie sukelia skausmą. Vaikas taip pat žino, kad vieni žmonės jam artimi, o kiti – svetimi ir ima jų vengti". (Žukauskienė, 1996)
Vaiko supratimą apie pasaulį atspindi nedelsiamo poreikių patenkinimo ir laukimo santykis. Toks supratimas pasireiškia viena vertus kaip pavojaus organizmui numatymas bei apsauga nuo jo, kita vertus, kaip aplinkos agresija pažeidžianti vaiko silpnąsias puses. Būtina dėmesio vaikui sąlyga – emocinė parama. (Gauthier, 2001).
Vaiko vystymasis nėra tolydus procesas. Kai kuriuose amžiaus tarpsniuose jei vyksta lėtai, tolygiai, o kituose pasižymi tam tikrais šuoliais – įvyksta tiek pokyčių, kad nei pats vaikas, nei aplinkiniai negali greitai su jais apsiprasti ir priimti. Šie periodai vadinami vystymosi krizėmis. Krizės laikotarpiu išryškėja fiziniai psichologiniai bei socialiniai pokyčiai. (Kurmanskienė, Ralytė, 2003).
Labai svarbu, kad ne tik krizės laikotarpiu, bet jau nuo ankstyvosios vaikystės vaikas jaustų tėvų paramą ir palaikymą, saugumo jausmą bei meilę, nes nepatiriantys šių jausmų vaikai užauga tironais. Jie nepavargdami siekia kompensuoti tai pykčiu, agresyviu reiklumu, kurio priežastis poreikis užmaskuoti jų skausmo priežastį. (Gauthier, 2001).
Tikslas: atskleisti būdingiausias vaikystės amžiaus krizes bei vaikų elgesio pokyčius.
Uždaviniai:
1. nurodyti krizės sampratą;
2. apibendrinti vaikystės krizės sampratą;
3. aptarti krizių priežastis bei jų skirstymą;
4. išnagrinėti literatūrą savižudybių tema;
5. apžvelgti autorių pateiktus duomenis ir juos susisteminti.
Metodai: įvairių autorių literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis21.9 KB
AutoriusAgnieshka
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaikystes amziaus krizes ir elgesio pokyciai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą