Išplėstinė paieška
 
 
 

Gabūs vaikai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Gabumų, specialiųjų sugebėjimų, talentingumo ir genialumo sąvokos. Mokslinių gabumų charakteristikos. Organizacinių sugebėjimų charakteristikos. Meninių gabumų charakteristikos. Literatūrinių gabumų charakteristikos. Vaidybinių gabumų charakteristikos. Muzikinių gabumų charakteristikos. Mechaninių gabumų charakteristikos. Sportinių gabumų charakteristikos. Išvados.

Ištrauka

Drąsiai galime teigti, kad kiekvienas iš mūsų turime tam tikrų sugebėjimų.Jų dėka galime mokytis, žaisti, mylėti, bręsti, rizikuoti, priimti sprendimus.Vengdami ugdyti kokį nors sugebėjimą mes nerealizuojame viso savo potencialo. Kaip mes turėtume suprasti "Kas tai potencialas?" Atsakymas yra paprastas-tai sąmoningas savo sugebėjimų ugdymas ir realizavimas. Jei neplėtojame sugebėjimo mylėti, neaugame emociškai ir dvasiškai. Gabumus reikia lavinti. Vienas muzikos profesorius yra pasakęs: "Vienas procentas gabumų ir devyniasdešimt devyni procentai darbo". Tačiau tas vienas procentas gabumų yra nepakeičiamas ir darbas jo negali atstoti.
Daugelis padarytų tyrimų rodo (Černius 1992: 7), kad specialūs gabumai muzikai, tapybai, inteligencija yra genetiškai paveldimi, bet ir čia aplinka vaidina didelį vaidmenį, suteikdama galimybes tuos gabumus išreikšti. Be to ,šalia prigimties ir aplinkos svarbu yra ir pats individas, ką jis su savo prigimtimi daro, kaip ją veikia ar keičia.
Žinoma, kiekvienas iš mūsų skiriasi savo sugebėjimais ir gabumais, ir tie kurie pasižymi ypatingais sugebėjimais, jiems taip pat reikia specialaus dėmesio ir specialių užduočių, tam kad jų gabumai būtų kiek galima labiau išvystyti.
Pirmiausia pradedant rašyti šį darbą, bandysime apibrėžti, kas tai yra gabumai, ir kitas su gabumais susijusias sąvokas. Taip pat šiame savo darbe pabandysiu apžvelgti ir atkreipti dėmesį į šiuos gabumus: intelektualinius,mokslinius, organizacinius, meninius, literatūrinius, vaidybinius, muzikinius, techninius, sportinius. Panagrinėsime ryšį tarp gabumų vystymosi ir kaip tai susiję su lyčių skirtumu ir daug kitų faktorių turinčių įtaka gabumų vystymuisi arba jų užgožimui.
"Gabumai-tai sugebėjimai, individualios psichologinės žmogaus svybės, lemiančios vienokios ar kitokios jo veiklos sėkmę" (Grakauskaitė-Karkockienė 2003:94). Individo gabumai atsiskleidžia mokantis veiklos ir yra nustatomi pagal tai, kaip greitai, lengvai ir tvirtai, palyginti su kitais tokias pat sąlygas turinčiais žmonėmis, išmoksta ją atlikti. Gabumai yra glaudžiai susiję su asmenybės kryptingumu, pastoviais polinkiais į vienokią ar kitokią veiklą. J. F. Feldhuseno (1971) nuomone, gabumai yra intelekto, talentingumo, įgūdžių, patirties, motyvacijos ir kūrybiškumo visuma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-30
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis14.56 KB
AutoriusJustinn
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gabus vaikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą