Išplėstinė paieška
 
 
 

Žmogaus kūrybiškumas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Kūrybiškumo sąvoka. Kūrybiškumą lemiantys veiksniai. Kūrybos procesai. Kūrybinga asmenybė. Kūrybos poveikis ir praktinė nauda. Išvados.

Ištrauka

Žmogus – vienintelė mąstyti sugebanti šio pasaulio būtybė, yra ir vienintelė būtybė gavusi dar vieną, unikalią gamtos dovaną – gebėjimą kurti. Kūrybiškumo tema buvo pasirinkta neatsitiktinai: eilę metų gyvenant kūrybiškoje aplinkoje, stebint kūrybiškų žmonių veiklą, ir man pačiam neretai įsitraukiant į ją, iškilo klausimai, kaip gi psichologijos mokslas supranta ir vertina šią tik žmogui būdingą ypatybę? Ar žmogus galį tiksliai apibrėžti, kas yra kūrybiškumas, ar gali jį pilnai suprasti ir paaiškinti? Ar kūrybiškumas, žmogui ir visuomenei naudingas, tik kaip darbo našumo didinimo priemonė?
Psichologijos disciplinoje nuo pat pirmųjų tyrinėjimų 1950-aisiais metais, kūrybiškumas yra viena iš svarbiausių ir sudėtingiausių problemų. Taigi šiame darbe aptariama kūrybiškumo sąvokų įvairovė, lemiantys veiksniai, procesai, kūrybingos asmenybės bruožai bei kūrybos nauda žmogui ir visuomenei.

Tradiciškai kūrybiškumas (angl. k. – creativity) apibrėžiamas kaip asmenybės savybė, susijusi su gebėjimu atrasti tai, kas yra nauja, originalu, netikėta. Tačiau yra gausybė kitų kūrybiškumo sąvokų, kurios papildo viena kitą.
"Kūrybingumas – ypatinga visų asmenybės psichinių funkcijų ir sugebėjimų sintezė, užtikrinanti veiklos sėkmę, aktyvinanti smalsumą, naujų dalykų tyrinėjimą, leidžianti asmenybei save tobulinti ir keisti. Padeda atskleisti vidines galias, asmenybė tampa individualybe, realizuojasi." (L. Monginaitė, 2005)
"Kūrybingumas yra gebėjimas kurti idėjas, kurios yra ir naujos, ir vertingos. Žinomų temų naujoviškos išraiškos." (David G. Myers, 2000)
"Kūrybiškumas – žmogaus sugebėjimų viršūnė; integratyvi savybė, leidžianti pertvarkyti realybę ir keisti save patį." (L. Monginaitė, 2005)
"Kūrybiškumas – gebėjimas kurti įvairiausius problemų sprendimo būdus, turintis keturias mastymo dimensijas: gausumo, originalumo, lankstumo ir detalumo." (J. P. Guilford, 1950) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.21 KB
AutoriusDemonic
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus kurybiskumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą