Išplėstinė paieška
 
 
 

Gabus vaikas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Gabus vaikas. Koks tai vaikas? Visuomenės nuostatų įtaka. Kokie sunkumai iškyla auginant gabius vaikus. Gabiems vaikams ne visada saugu mokykloje. Kas labiausiai trukdo gabumams atsiskleisti? Pabaiga.

Ištrauka

Kur dingsta iki 7-10 metų buvę gabūs, originalūs savo mintimis, nuolat klausinėjantys ir savo nuomonę turintys vaikai? Jie pranyksta. Ar tai tik raidos, amžiaus tarpsnio ypatumai? Daugelis pasaulio psichologų, tyrinėjančių šią problemą teigia, kad priežastys kur kas gilesnės ir jos slypi suaugusiuose, kurie yra šalia vaiko: tėvai, auklėtojai, mokytojai.
Šio mano pranešimo tikslas – kad kiekvienas esantis šalia vaiko, bendraujantis su vaiku padėtų jam atrasti savyje jo gabumus, neleistų, kad jie būtų užgniaužti, to nepastebinčių tėvų ar mokytojų. Kad gabus mokinys turėtų savo vietą mokykloje, nebūtų laikomas "balta varna", nebūtų talpinamas į "normalaus" vaiko standartinius rėmus, o padedama jam atsiskleisti, rasti save. Daugelyje mokyklų dabar pastebimi ir ugdomi sunkiau besimokantieji, kokių nors problemų turintieji, o gabūs vaikai paliekami kapanotis kaip nori. Taigi, kalbėsiu apie gabius vaikus, jų problemas.
Gabus vaikas. Koks tai vaikas? Noriu priminti, kad vienareikšmio gabumų apibrėžimo nėra. Dažniausiai nurodomi aukštesni sugebėjimai už vidutinius įvairiose srityse. Juos lemia įvairūs veiksniai – įgimtos savybės, šeima, mokykla, visuomenės požiūris į gabius žmones.
L. M. Terman, tyrinėdamas genijaus psichologiją, atliko tyrimą su 1400 vaikų. Pirmą grupę sudarė 600 gabiausiųjų (aukščiausias IQ=125 ir daugiau) ir kontrolinę grupę – 800 atsitiktinai parinktų vaikų.
Tyrimo rezultatai rodė, kad:
- gabūs vaikai gimė, kai tėvui buvo apie 33,6 , o mamai 29 metai,
- anksčiau laiko gimė 4,4 % gabių vaikų, 15 % gimė operuojant,
- apie 50 % gabių vaikų mokykloje skundėsi dažnais galvos skausmais,
- gabūs vaikai pradėjo lankyti mokyklą vidutiniškai 6,25 metų,
- beveik pusė gabiųjų mokėjo skaityti prieš ateidami į mokyklą,
- pusė jų turėjo ypatingus aritmetinius sugebėjimus, 1/3 – muzikinius.
Daugiausia sugebėjimus pastebėdavo, kai vaikams būdavo 3,5 metų. Jie skyrėsi suvokimo greičiu, ypatingu smalsumu, gera atmintimi. Anksti pradėjo kalbėti, pasižymėjo neįprastu žodynu, buvo sukaupę daug informacijos. Šios grupės vaikai labiau domėjosi žaidimais, reikalaujančiais mąstymo (dėlionės, konstruktoriai) ir mažiau – ramiais, socialinių įgūdžių reikalaujančiais žaidimais. Žaidimų partneriais pasirinkdavo vyresnius draugus arba žaisdavo vieni. Jų interesai buvo brandesni, negu kontrolinės vaikų grupės, tačiau socialumas mažesnis.
- 88 % gabių vaikų ir tik 34 % įprastų vaikų skaitydavo žymiai daugiau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-21
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.15 KB
AutoriusLilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gabus vaikas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą