Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Gabių vaikų asmenybės vystymosi problemos

Gabių vaikų asmenybės vystymosi problemos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Septynios intelekto rūšys. Itin gabūs vaikai, kokie jie? Itin gabaus vaiko asmenybės vystymosi problemos. Itin gabaus vaiko socializacijos problemos. Galimi gabių vaikų ugdymo metodai ir būdai. Kaip tėvai gali padėti itin gabiam vaikui. Išvados.

Ištrauka

Talentingų žmonių veikla gali turėti lemtingos įtakos tautos ar net civilizacijos raidai ir pažangai. Kita vertus, mokslininkai dabar jau neabejoja, kad itin didelę reikšmę įgimtų gabumų realizavimui turi taip pat aplinkos sąlygos. Heller [1, p.9] gabumą apibrėžia kaip "individo nepaprastų pasiekimų vienoje ar keliose srityse potencialą". Europos Tarybos Generalinė Asamblėja patvirtino gabių vaikų ugdymo rekomendacijas. Jose suformuluotas požiūris į gabių vaikų ugdymą: gabieji vaikai turi specialiųjų poreikių, kurių patenkinimui turi būti tinkamai sutvarkyta švietimo sistema; sudarius reikiamas sąlygas, gabieji realizuoja savo potencialą ir būna naudingi visuomenei. Svarbu, kad gabioji mažuma ir mokykloje, ir už jos sienų nebūtų vertinama kaip grėsmė daugumos interesams, o atvirkščiai – visuomenė turi turėti pakankamai informacijos, kad galėtų suprasti ir įvertinti itin gabaus vaiko intelekto potencialiųjų galių realizavimo naudą.
Itin didelę reikšmę turi ir artimiausios aplinkos, kurioje ugdomi gabūs moksleiviai, socialinis-psichologinis klimatas. Įvairių autorių tyrimų duomenys rodo, kad aukštus gebėjimus turintiems moksleiviams dažnai kyla socialinės adaptacijos problemų. Visų pirma, jas sukelia tai, kad savo bendraamžius intelektine branda toli pralenkę vaikai netenka grupės, su kuria galėtų identifikuotis. Tuo tarpu paauglystėje identifikacija su grupe yra vienas iš svarbiausių poreikių. Antra, realizuodami didelius gabumus moksleiviai dažnai patenka į įvairias varžymosi situacijas – dalyvauja olimpiadose, konkursuose, laiko atrankinius, stojamuosius testus ir pan., o tai sukelia didelę įtampą. Jiems taip pat tenka išgyventi stresą dėl nepalankaus bendraamžių požiūrio į tai, kad gabiesiems rodoma daugiau dėmesio, jiems sudaromos kitokios nei visiems likusiems sąlygos.
Svarbu taip pat žinoti kaip galima padėti gabiam vaikui nugalėti baimę socialinių kontaktų, kaip išmokyti jį savitvardos, kad gabus vaikas pasiektų sėkmės, galėtų realizuoti savo intelektualinį potencialą ir, svarbiausia, mokėtų džiaugtis gyvenimu. Žinodami gabaus vaiko vystymosi ypatumus, tėvai, mokytojai gali padėti jam neskausmingai adaptuotis sociume.
Kiekvienas asmuo gali būti genialus turėdamas tik vieną iš septynių ir visai neturėti kitų šešių, kurie sudaro visuminį asmens intelektą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-18
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis25.87 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKutkienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gabiu vaiku asmenybes vystymosi problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Kutkienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą