Išplėstinė paieška
 
 
 

Nuomos sutartys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Nuomos sutartys. Nuomos sutarties nutraukimas prieš terminą. Verslo patalpų nuomos sutartis pagal Civilinį Kodeksą. Mokėjimai ir atsiskaitymai. Patalpų perdavimas. Nuomos laikotarpis. Nuomininko įsipareigojimai, atsakomybė ir teisės. Nuomotojo įsipareigojimai ir atsakomybė. Bendros sąlygos. Patalpų perdavimo-priėmimo aktas. Išvados.

Ištrauka

Jau nuo senovės įvairios teisinės sutartys atliko ypatinga vaidmenį žmonių gyvenime, bet išskirtinė jų svarba jaučiama ir dabar. Pagal savo turinį ir kryptingumą sutartis ir iš jų kylančias prievoles galima skirstyti į tokias grupes kaip sutartys dėl turto perdavimo (pirkimo-pardavomo, mainų, dovanojimo, nuomos ir kt.), sutartys dėl darbų atlikimo,sutartys dėl patarnavimų ir sutartys dėl pinigų sumokėjimo. Kiekviena sutartis, priklausanti atskiram sutarčių tipui, pasižymi tam tikrais rūšiniais ypatumais. Savo darbe aš nagrinėsiu nuomos sutartis.
Nuomos sutartimi nuomotojas įsipareigoja laikinai perduoti nuomininkui turtą už mokestį. Nuomos sutartis ilgesniam kaip vienerių metų terminui turi būti rašytinė.
Nekilnojamųjų daiktų nuomos sutartis, sudaryta ilgesniam kaip vienerių metų terminui, prieš trečiuosius asmenis gali būti panaudota tik tuo atveju, jeigu ji įstatymų nustatyta tvarka įregistruota atitinkamoje registro įstaigoje. Nuomos sutartis gali būti terminuota arba neterminuota, tačiau visais atvejais sutarties terminas negali būti ilgesnis kaip vienas šimtas metų. Nuomos sutarties terminas nustatomas šalių susitarimu. Jeigu sutarties terminas joje nenustatytas, tai laikoma, kad nuomos sutartis neterminuota. Įstatymai gali nustatyti kitokius daikto, kuris yra valstybės nuosavybė, nuomos terminus. Jeigu nuomos sutartis yra neterminuota, tai abi šalys turi teisę bet kada nutraukti sutartį įspėjusios apie tai viena kitą prieš vieną mėnesį iki nutraukimo, o kai nuomojami nekilnojamieji daiktai - prieš tris mėnesius iki nutraukimo. Nuomos sutartyje gali būti nurodyti ir ilgesni įspėjimo terminai. Jeigu pasibaigus sutarties terminui nuomininkas daugiau kaip dešimt dienų toliau naudojasi turtu ir nuomotojas tam neprieštarauja, tai laikoma, kad sutartis tapo neterminuota.
Nuomininkas, tvarkingai vykdęs pagal nuomos sutartį prisiimtas pareigas, pasibaigus sutarties terminui turi pirmenybės teisę palyginti su kitais asmenimis atnaujinti sutartį.
Kadangi aš studijuoju verslo vadybą, nuomos sutartį aš plačiau panagrinėsiu per komercinių patalpų nuomą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.92 KB
AutoriusGabrijielė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuomos sutartys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą