Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Nuomos sutartys (2)

Nuomos sutartys (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Preambulė. Nuomos sutarties objektas. Šalių teisės ir pareigos. Mokėjimai ir atsiskaitymai pagal sutartį. Šalių atsakomybė. Sutarties nutraukimas prieš terminą. Papildomos sąlygos. Sutartį pasirašiusių šalių rekvizitai. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Mokėti teisingai sudaryti sutartį, kad po to nebūtų nesusipratimų ar abipusių konfliktų, yra būtina ne tik teisininkui ar draudimo bendrovės agentui, bet ir paprastam vartotojui. Sudaryti sutartį tenka bet kuriam žmogui, kadangi beveik kiekvienas savo gyvenime tikriausiai ne kartą susiduria su sutarties sudarymu bei galimomis problemomis.
Pagrindinė sutarties paskirtis yra reguliuoti žmonių tarpusavio santykius, nurodant galimą ir leistiną elgesį, o taip pat pasekmes, pažeidus elgesio normas.
Savo darbe pabandysiu išnagrinėti sutarčių sudarymo sąlygas.
Iš sudaromų sutarčių vienos populiariausių yra transporto priemonės nuomos bei panaudos sutartys. Sudarius automobilio nuomos sutartį, nuomininkas privalo mokėti nuomotojui mokestį už laikiną automobilio naudojimąsi. Civilinio kodekso rengėjai numatė dvi specialias nuomos sutartis: transporto priemonių nuoma teikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas bei transporto priemonių nuoma neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugų (LR CK 6.512 – 6.529 str.). Pagal transporto priemonių nuomos sutartį, suteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas, nuomotojas įsipareigoja perduoti už užmokestį laikinam naudojimui automobilį bei suteikti to automobilio vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas, o nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomotojui nuomos mokestį. Tiek vienai, tiek kitai iš sutarčių yra taikomi bendrieji nuomos sutarties principai (LR CK 6.477 – 6.503 str.), tačiau šios sutartys turi ir tam tikrų specifinių bruožų. Abi šios sutartys, nepriklausomai nuo jų termino, turi būti rašytinės.
Mano darbo uždavinys yra išanalizuoti vieną iš sutarčių (pirmą) pagal Civilinį kodeksą ir padaryti išvadas apie jos tikslumą ir galiojimą. Reikia nustatyti, ar ši sutartis sudaryta tinkamai ir ar galimą ja naudotis.
Sutarties subjektai yra sutartį sudarantys asmenys. Praktikoje dėl šio sutarties elemento rečiausiai kyla problemų, bet vis tik sudarant sutartį reikėtų patikrinti, ar sutartį sudarantis asmuo turi teisę ją sudaryti.
Šioje sutarties dalyje turi būti nurodytas pavadinimas, jos sudarymo data ir vieta. Taip pat preambulėje nurodomi kiekvienos šalies atstovai ir kokiu pagrindu jie veikia. Užsakovais gali būti įmonės, įstaigos ir organizacijos, taip pat pilnamečiai fiziniai asmenys, kurių veiksnumas nėra apribotas teismine tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-09
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis15.96 KB
Autoriusirena
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuomos sutartys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą