Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Nuomos sutarties samprata, jos šalys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai

Nuomos sutarties samprata, jos šalys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Nuomos sutartis. Nuomos sutarties samprata. Nuomos sutarties sudarymo ypatumai. Nuomos sutarties šalių teisės ir pareigos. Nuomotojo teisės ir pareigos. Nuomininko teisės ir pareigos. Nuomos sutarties pabaiga. Nuomos rūšys. Išvados.

Ištrauka

Turto nuoma priklauso civiliniams – teisiniams santykiams. Šiuos santykius dažniausiai reguliuoja civilinis kodeksas, kuris savo svarba ir reikšmingumu nusileidžia tik valstybės pagrindiniam įstatymui – konstitucijai. Žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį.

Darbo tikslas – atlikti nuomos sutarties sudarymo bei vykdymo

Darbo uždaviniai:
Apibūdinti nuomos sutarties sampratą;
Išanalizuoti nuomininko bei nuomotojo teises ir pareigas;

Darbe panaudoti metodai – didžiąją dalimi darbe yra remiamasi civiliniu kodeksu. Taip pat remiamasi moksline literatūra.

Remiantis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 6.477 straipsniu, galima teigti, kad nuomos samprata yra apibūdinama šiais keturiais požymiais:
Pagal nuomos sutartį viena šalis – nuomotojas – įsipareigoja duoti nuomininkui daiktą laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį, o kita šalis – nuomininkas – įsipareigoja mokėti nuomos mokestį už naudojamą daiktą. Nuomos sutarties ypatybė yra ta, kad ją gali sudaryti tik savininkas. Nuomos sutartis sudaryta ne savininko ir be jo sutikimo laikoma savininko nuosavybės teisių pažeidimu ir yra pagrindas ją pripažinti negaliojančia. Nuomos sutartis, jei ji sudaryta ilgiau nei vieneriems metams, privalo būti rašytinė. Nekilnojamojo turto nuomos sutartis, sudarytas ilgesniam kaip vienerių metų terminui, rekomenduojama įregistruoti atitinkamoje registro įstaigoje.
Nuomos sutarties dalykas gali būti bet kokie nesunaudojamieji daiktai, pvz.: nekilnojamas turtas, įrengimai, automobiliai ir pan. Įstatymai gali nustatyti daiktų, kurių nuoma draudžiama arba ribojama, rūšis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-18
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis22.9 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuomos sutarties samprata jos salys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-15 IP: 213.190.46.52
    Jurga sako

    Radau, ko ieskojau :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą