Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nuomos sutarties samprata, jos šalys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai (2)

Nuomos sutarties samprata, jos šalys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Nuomos sutartis. Nuomos sutarties samprata. Nuomos sutarties šalys bei pagrindinės jų teisės ir pareigos. Pagrindiniai nuomos sutarties sudarymo ir vykdymo ypatumai. Nuomos sutarčių įvairovė, jų ypatumai. Nuomos sutarties pasibaigimas. Bendrabučio nuomos sutarties analizė. Išvados.

Ištrauka

Turto nuoma priklauso civiliniams – teisiniams santykiams. Šiuos santykius dažniausiai reguliuoja civilinis kodeksas, kuris savo svarba ir reikšmingumu nusileidžia tik valstybės pagrindiniam įstatymui – konstitucijai. Žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį.
Darbo aktualumas. Suprasti nuomos sutarties esmę, jos šalių teises ir pareigas, žinoti sutarčių sudarymo bei vykdymo ypatumus labai naudinga tiek ir pradedančiam verslininkui, draudimo bendrovės agentui, tiek ir bet kuriam išsilavinusiam žmogui. Nuomos sutartis sudaro beveik kiekviena įmonė- pati išsinuomoja arba išnuomoja kitiems patalpas, automobilius, baldus, kompiuterinę techniką ir pan.

Darbo tikslas – apibrėžti nuomos sutarties sampratą bei išanalizuoti šios sutarties sudarymo ir vykdymo ypatumus.

Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti nuomos sutarties sampratą;
2. Apibrėžti nuomos sutarties dalyvius, jų teises ir pareigas;
3. Apžvelgti nuomos sutarčių rūšis ir svarbiausius nuomos sutarčių sudarymo ir vykdymo ypatumus;
4. Išanalizuoti nuomos sutarties pasibaigimo ypatybes;
5. Praktiškai palyginti bendrabučio nuomos sutartį su tipine nuomos sutarties forma.

Raktiniai žodžiai: neterminuota sutartis, subnuomininkas, arenda, vartojimo nuoma.
Darbe panaudoti metodai – didele dalimi darbe buvo remiamasi civiliniu kodeksu. Taip pat buvo analizuojama mokslinė bei publicistinė literatūra, o darbo praktinėje dalyje - atlikta bendrabučio nuomos sutarties analizė.

Norint suprasti nuomos sutarties esmę visų pirma reikia išsiaiškinti jos sampratą. Tai dabar ir padarysime.

Remiantis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 6.477 straipsniu, galima teigti, kad nuomos samprata yra apibūdinama šiais keturiais požymiais:
Pagal nuomos sutartį viena šalis – nuomotojas – įsipareigoja duoti nuomininkui daiktą laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį, o kita šalis – nuomininkas – įsipareigoja mokėti nuomos mokestį už naudojamą daiktą. Nuomos sutarties ypatybė yra ta, kad ją gali sudaryti tik savininkas. Nuomos sutartis sudaryta ne savininko ir be jo sutikimo laikoma savininko nuosavybės teisių pažeidimu ir yra pagrindas ją pripažinti negaliojančia. Nuomos sutartis, jei ji sudaryta ilgiau nei vieneriems metams, privalo būti rašytinė. Nekilnojamojo turto nuomos sutartis, sudarytas ilgesniam kaip vienerių metų terminui, rekomenduojama įregistruoti atitinkamoje registro įstaigoje.
Nuomos sutarties dalykas gali būti bet kokie nesunaudojamieji daiktai, pvz.: nekilnojamas turtas, įrengimai, automobiliai ir pan. Įstatymai gali nustatyti daiktų, kurių nuoma draudžiama arba ribojama, rūšis.
Nuomos sutartyje turi būti nurodytas daiktas ar jo požymiai, leidžiantys nustatyti daiktą, kurį nuomotojas privalo perduoti nuomininkui. Jeigu tokie požymiai sutartyje nenurodyti ir nuomos sutarties dalyko negalima nustatyti remiantis kitais požymiais, tai nuomos sutartis laikoma nesudaryta.
Nuomotojas gali būti išnuomojamo daikto savininkas arba asmenys, kuriems teisę išnuomoti svetimą daiktą suteikia įstatymai ar to daikto savininkas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis26.4 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuomos sutarties samprata jos salys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą