Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Transporto priemonės nuomos sutarties teisinė analizė

Transporto priemonės nuomos sutarties teisinė analizė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Sutarties nagrinėjimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Sutartis yra labai paplitusi sandorių rūšis. Sutartimi įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai, tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų (įmonių) bei tarp fizinių ir juridinių asmenų.
CK 6.154 str. pirmoji dalis numato, kad sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (arba susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Pagrindinis sutarties požymis yra šalių susitarimas. Tai dviejų ar keleto asmenų, kurie civiliniame teisiniame santykyje dalyvauja kaip atskira šalis, valios išreiškimas ,kurio tikslas – sukurti tarpusavio teises ir pareigas.
Šiame darbe yra nagrinėjama transporto priemonės nuomos sutartis. Ši sutartis privalo būti sudaryta paprasta rašytine forma. Transporto priemonės nuomos sutartis sudaroma siekiant išnuomoti nuomininkui transporto priemonę už atitinkamą mokestį ir kurią jis naudos sutartyje nurodytiems tikslams.
Pagal tarpusavio atsiskaitymą ir apmokėjimą ji yra atsiskaitomoji, nes turi būti atsiskaitymas, o pagal teisių ir pareigų pasiskirstymą – dvišalė, nes teisės ir pareigos yra numatytos abiem šalims: viena šalis turi teisių ir pareigų perduoti tvarkingą transporto priemonę, o kita – priimti ir už ją sumokėti. Pagal tai, nuo kokio momento sutartis laikoma sudaryta, ji priskiriama prie konsensualinių sutarčių grupės, nes ji yra laikoma sudaryta nuo susitarimo momento, t.y. nuo tada, kai šalys susitaria dėl esminių sutarties sąlygų ir pasirašo sutartį. Atsižvelgiant į tai, kad yra žinoma iš anksto, kokią naudą gaus kiekviena šalis ir yra aiškus būsimos naudos dydis, ši sutartis yra ekvivalentinė.
Transporto priemonės nuomos sutartis pagal įvykdymo tvarką priskiriama sutarčių, kurių įvykdymas trunka tam tikrą laiką, rūšiai. Nuomotojo ir nuomininko nesieja pavaldumo ar kitokie priklausymo santykiai. Transporto priemonės nuomos sutarties turinį sudaro jos sąlygos.
Šio darbo tikslai yra:
• Išmokti naudotis norminiais teisės aktais bei operatyviai ieškoti juose reikiamą informaciją;
• Plačiau sužinoti apie atskirą komercinių sutarčių rūšį – transporto priemonės nuoma;
• Gebėti teisingai parengti komercinę sutartį;
• Mokėti pastebėti sutarties trūkumus bei pateikti siūlymus, kaip juos pataisyti;
• Išsamiai panagrinėti transporto priemonės nuomos sutarties sąlygas, remiantis CK.
Kad galėčiau pasiekti užsibrėžtų tikslų, naudojausi norminiais teisės aktais (Civiliniu kodeksu) bei A. Masandukaitės mokomąją knygą. Iš daugumos literatūros šaltinių atrinkau būtent šiuos, nes, manau, jose yra pakankamai medžiagos, kuri galėtų man padėti išanalizuoti transporto priemonės nuomos sutartį.


Visu pirmą pradėsiu nuo sutarties turinio. Sutartis galėjo būti suskirstyta į 3 skirsnius, tam kad lengviau susigaudyti kas kur yra:
1. BENDROSIOS NUOSTATOS;
2. NUOMOS SUTARTIES ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS;
3. NUOMOS SUTARTIES PABAIGA,
nes yra taip, jog visi punktai sumesti į krūvą, tuo labiau jog punktų išdėstymas yra netvarkingas, t.y. blogas eiliškumas ir labai sunku susigaudyti šioje sutartyje. Toliau pereinu prie atskirų punktų nagrinėjimo.
Sprendžiant iš sutarties turinio buvo nustatyta, jog tai yra transporto priemonių nuomos sutartis, pagal kurią neteikiamos vairavimo ir techninės priežiūros paslaugos
Civilinio kodekso 6.522 straipsnyje yra pateikta transporto priemonės nuomos neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugų sutarties samprata, kurioje išskiriamas punktas, kuris buvo taip pat paminėtas ir šioje sutartyje:
1. Pagal transporto priemonės nuomos neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugų sutartį nuomotojas įsipareigoja suteikti už užmokestį transporto priemonę nuomininkui laikinai valdyti ir naudotis, o nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomos mokestį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.29 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų120 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto priemones nuomos sutarties teisine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą