Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Pirkimo ir pardavimo sutarties rūšys

Pirkimo ir pardavimo sutarties rūšys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išnagrinėti pirkimo-pardavimo sutarčių ypatumus ir jų skirtumus. Pirkimo-pardavimo sutartis. Vartojimo pirkimo-pardavimo sutarčių ypatumai. Didmeninio pirkimo-pardavimo sutarčių ypatumai. Viešojo pirkimo-pardavimo sutartys. Energijos pirkimo pardavimo sutartys. Nekilnojamojo daikto pirkimo-pardavimo sutartys. Įmonės pirkimo-pardavimo sutarčių ypatumai. Daiktų pirkimas-pardavimas išsimokėtinai. Pirkimas-pardavimas su atpirkimo teise. Daiktų pardavimas aukciono būdu. Kitokių pirkimo-pardavimo sutarčių ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Pirkimo-pardavimo sutartis yra labiausiai paplitusi civilinė sutartis. Pirkimo pardavimo sutartis sudaroma įgyjant maisto produktus, pramonines prekes, maitinantis valgyklose, bufetuose, restoranuose, perkant knygas, laikraščius ir pan. Ji taip paplitusi, kad dažnai fiziniai asmenys net nepamano, jug sudaro sutartį, jog juos sieja teisiniai santykiai.
Darbo uždavinys: pateikti pirkimo ir pardavimo sutarties rūšis ir jų esminius skirtumus.
Darbo tikslas: išnagrinėti pirkimo-pardavimo sutarčių ypatumus ir jų skirtumus.

Pirkimo-pardavimo sutarties praktinė reikšmė pasireiškia tuo, kad pagal ją perkamo-parduodamo daikto nuosavybės teisė iš pardavėjo pereina pirkėjui. Tai nurodyta LR CK 6.305 str., kuris pirkimo-pardavimo sutartį ir apibrėžia kaip susitarimą, kuriuo pardavėjas įsipareigoja perduoti turtą ir sumokėti už jį nustatytą pinigų sumą.
Pirkimo-pardavimo sutarties dalykas gali būti neišimti iš apyvartos daiktai, kuriuos pardavėjas jau turi arba kurie gali būti sukurti ar pardavėjo įgyti ateityje, vertybiniai popieriai ir kitokie daikitai bei turtinės teisės, taip pat prieaugis, derlius ir kiti atsirandantys daiktai. Sutarties dalykas gali būti apibūdintas tiek individualias požymiais, tiek ir pagal rūšį.
Jeigu pirkėjas yra valstybinė organizacija, tai jai atsiranda patikėjimo teisė į šį turtą.
Pirkimo-pardavimo sutarties šalys yra pardavėjas ir pirkėjas. e gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys nuosavybės teisę arba patikėjimo teisę į parduodamą daiktą. Tiktais išimtiniais atvejais pardavėjas gali būti asmuo, kuris neturi nuosavybės teisės arba patikėjimo teisės į parduodamą daiktą, pavyzdžiui, parduodant nustatytu laiku neatsiimtus iš transporto organizacijų krovinius ir iš lombardo daiktus ir pan.
Šioje sutartyje pagrindinė pardavėjo pareiga yra perduoti numatytą daiktą pirkėjui nuosavybėn arba patikėjimo teise. Perdavimu laikomas ne tik įprastas daiktų įteikimas, bet taip pta ir daiktų, perleistų be prievolės nugabenti, įteikimas transporto organizacijai išsiųsti įgijėjui ir įteikimas paštui persiųsti įgijėjui (CK 4.50 str.). Turto įgijėjui pagal sutartį nuosavybės teisė arba patikėjimo teisė atsiranda nuo daikto perdavimo momento, jeigu ko kita nenustato įstatymas arba sutartis (CK 4.49 str. 1 d.). Jeigu pardavėjas nepagrįstai atsisako perduoti daiktus pirkėjui, šis turi teisę atsisakyti vykdyti pirkimo-pardavimo sutartį ir reikalauti atlyginti nuostolius.
Jeigu istatymai nustato, kad pirkimo-pardavimo sutartį būtina sudaryti notarine forma ir po to įregistruoti viešajame registre, tai pirkėjas kainą sutarties pasirašymo metu privalo sumokėti į notaro depozitinę sąskaitą, o pardavėjui pinigus notaras perduoda po sutarties pasirašymo, išskyrus atvejus, kai sutartis numato kitokią atsiskaitymo formą.
Pirkimo-pardavimo sutartis labai dažnai sudaro fiziniai asmenys tarpusavyje, pavyzdžiui, turgavietėje, parduodant gyvenamuosius namus ir pan. Tačiau masiškai jos sudaromos mažmeninėje prekyboje. Jos pardavėjai daugiausia būna įvairios rūšies prekybos įmonės. Kai kuriais atvejais pardavėjai gali būti neprekybinės organizacijos, pavyzdžiui, įmonės, kurios gamina.
Mažmeninei prekybai būdinga, kad pardavėjai yra specializuotos prekybos įmonės, kurių darbuotojai (pardavėjai, kontrolieriai, kasininkai ir kt.) su fiziniais asmenimis sudaro pirkimo-pardavimo sutartis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-06
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis21.27 KB
AutoriusEgidijus
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJanina Kundulienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirkimo ir pardavimo sutarties rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Janina Kundulienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą