Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai

Mikčiojančių mokinių ugdymo ypatumai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Logopedijos istorija. Mikčiojimas. Mikčiojimo simptomatika. Antrinė simptomatika. Palydintieji psichiniai reiškiniai. Psichosocialinės pasekmės. Priežastys. Ar mikčiojimas išgydomas? Kas ir kaip gydo mikčiojimą? Rekomendacijos.

Ištrauka

Lietuvių kalba pirmosios žinios apie mikčiojimą randamos nuo 1920 m. leidžiamame žurnale "Medicina" ("Lietuvos medicina"). Tai – perspausdinta užsienio informacija apie specialią organizaciją kovai su mikčiojimu. 1921 m. pasirodo J. Blažio straipsnis apie psichoanalizės ir psichoterapijos metodus, o 1925 m. – T. Gutmano publikacija apie jo patirtį, taikant psichoterapiją mikčiojantiems, beje, jis siūlė hipnozę derinti su logopedinėmis pratybomis.
1942 m. Kauno universiteto nervų ir psichikos ligų katedros vedėjas V. Vaičiūnas paskelbė porą straipsnių apie mikčiojimą bei jo šalinimą, kviesdamas mokytojus ir gydytojus padėti šiems asmenims. Jis pateikia ir statistikos: "mikčioja 2 proc. mažamečių ir 1 proc. suaugusiųjų", aprašo mikčiojimo formas, kalbos baimę, situacinę mikčiojimo priklausomybę, priežastis, duoda rekomendacijų, pasiūlo grupinę terapiją. Autorius naudojosi to meto vokiečių ir rusų literatūra. Mikčiojimo klausimus vienaip ar kitaip yra nagrinėję M. Škėma (1937), J. Kubilinskas (1937) ir kt. Mikčiojimas buvo šalinamas Kauno nervų ir psichikos ligų klinikoje (1932 m. V. Vaičiūno duomenys), I. Dektoraitės privačiame kabinete Kaune.
Po II pasaulinio karo Lietuvoje mikčiojimu domėjosi ir publikavosi J. Glembockis (1950 m. pateikė logopedinės pagalbos Lietuvoje organizavimo programą), I. Dektoraitė (1951), M. Labrencytė (1955), S. Gudelienė ir E. Šimelionytė-Martynaitienė (1955-1958), M. Striupavičiūtė. Visi paminėti autoriai kiek daugiau dėmesio skyrė būtent mikčiojimui. Logopedų, dirbusių su kitais kalbos sutrikimais, be abejo, buvo daugiau.
Mikčiojimas – sunkus kalbos sutrikimas. Jis dažnai prasideda ikimokykliniame amžiuje ir tada lengviausiai pašalinamas. Nepaisant daugelio mokslininkų ir praktikų tyrimų mikčiojimo mechanizmas nėra aiškus, priežastys tik numanomos. Mikčiojimas gali būti rimtu sutrikimu, turinčiu poveikį tiek vaiko gebėjimui bendrauti, tiek jo socializacijos procesui.
Mikčiojimas - tai kalbos komunikacinės funkcijos sutrikimas. Mikčiojant sutrinka žodinis bendravimas su aplinkiniais žmonėmis. Nesant pašnekovo, pavyzdžiui, žaidžiant, kalbant su savimi, vaikas gali nemikčioti. Vadinasi, mikčiojimas nėra pastovus sutrikimas, jis priklauso nuo bendravimo situacijos sudėtingumo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-19
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis14.49 KB
Autoriushome
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikciojanciu mokiniu ugdymo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą