Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Protiškai atsilikusių vaikų ugdymas

Protiškai atsilikusių vaikų ugdymas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Protinis atsilikimas. Lengvai protiškai atsilikę. Sunkiai protiškai atsilikę. Psichologinės ir elgesio ypatybės. Dėmesys. Atmintis. Savireguliacija. Dauno sindromas. Autizmas.

Ištrauka

Protinis atsilikimas–tai substanciniai trūkumai,turintys įtakos dabartiniam asmens funkcionavimui.Jis pasireiškia daug mažesniu už vidutinį intelekto funkcionavimu,esant ribotiems dviems ar daugiau sričių adaptacijos įgūdžiams,kaip antai:komunikacijos,savęs priežiūros,gyvenimo šeimoje,socialiniais,bendruomeninio gyvenimo,kryptingumo,sveikatos priežiūros ir saugumo,funkcinių mokomųjų dalykų,laisvalaikio ir darbo.Protinis atsilikimas pasireiškia iki 18 metų amžiaus.
Tuo metu,kai rašė Hungerfordas,daugelis ekspertų turėjo vilčių,jog galima žymiai pagerinti protiškai atsilikusių žmonių funkcionavimą.Jie iš esmės buvo įsitikinę,kad protinis atsilikimas yra nepagydomas.Tačiau vėliau specialistai ėmė optimistiškiau vertinti ugdymo programų teigiamą poveikį.Dabar ne tik manoma,kad galima pagerinti iš esmės visų protiškai atsilikusių žmonių funkcionavimą,bet ir tikima,kad kai kurių,ypač lengvai protiškai atsilikusių žmonių būklė laikui bėgant gali pagerėti ir kad šie žmonės nebebus priskiriami protiškai atsilikusiųjų kategorijai.Pritariama minčiai,jog protinis atsilikimas yra koreguojamas ir gali būti laikinas,kad protiškai atsilikusieji priklauso ne tik nuo konkretaus asmens.Pasak jų,protinį atsilikimą lemia aplinkos ir asmens intelektiniu bei adaptacijos įgūdžių sąveiką.Taigi protiškai atsilikusio asmens funkcionavimas yra tiesiogiai susijęs su pagalbą,kurią jis gauna iš aplinkos.Jei pagalbos pakanka,asmens būklė gali pagerėti,be to,jis gali netgi visiškai įveikti protinį atsilikimą.
Protiškus atsilikusius asmenis specialistai paprastai klasifikuoja pagal jų problemų sunkumą:lengvas,vidutinis,sunkūs ir labai sunkūs protinis atsilikimas;kiekvienas šių lygių atitinka tam tikrą IQ rodikliai.pvz.:lengvo protinio atsilikimo lygio IQ-50-55 iki 70,o sunkaus protinio atsilikimo nuo 20-25 iki 35-40.
Daugeliui protiškai atsilikusiais pripažintų žmonių nustatomas lengvas protinis atsilikimas.Kad jie galėtu funkcionuoti,jiems reikia ne tokios intensyvios pagalbos.Jų išvaizda paprastai nesiskiria nuo negalių neturinčių bendraamžių išvaizdos,jiems nustatomas tik pradėjus lankyti mokyklą ir ėmus atsilikti moksle.Dažniausia neįmanoma nustatyti tikslios atsilikimo priežasties.Nors tikslių duomenų nėra,tačiau lengvai protiškai atsilikusių žmonių negalios priežasčių išaiškinama mažiau iš visų 10–15% protinio atsilikimo priežasčių nustatymo atvejų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-20
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.06 KB
Autoriusjelena
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protiskai atsilikusiu vaiku ugdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą