Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Meno terapija

Meno terapija

  
 
 
123456
Aprašymas

Meno terapijos teorinis pagrindimas. Panaudojimo galimybes. Taikymo sfera. Tyrimai. Koliažas. Terapijos galimybės.

Ištrauka

Menas – kaip viena seniausių žmogaus kūrybinės, emocinės, jausmų ir minčių saviraiškos priemonių, leidžia atskleisti suvokiamą ir nesuvokiamą žmogaus vidinę ir išorinę realybę. Menas egzistuoja kiekvienoje visuomenėje, ir yra toks pat senas kaip ir žmogus, tai simboliškai atspindi asmenybė ir kultūros raidos ypatumus. Šiuo požiūriu, menas tampa labai dėkinga erdve psichoterapiniams tikslams įgyvendinti.
Visos meno priemonės (rašymas, tapymas, skulptūra, šokis ir t.t.) yra labai tinkamos ieškant būdų išreikšti save. Saviraiška – viena svarbiausių mūsų žmogiškosios esmės paieškos ir atsiskleidimo prielaida, priemonė ir sąlyga. Žmogui, turinčiam psichologinių problemų ar sergančiam psichine liga, saviraiškos galimybės yra dažnai ribotos arba visai blokuotos. Daugelis psichologinių problemų pasireiškia nesugebėjimu realiai matyti save ir kitus, negalėjimu realiai pajusti savo galimybes, nesugebėjimu išreikšti savo norus, nemokėjimu užmegzti artimus kontaktus. Visas šias psichines negalias dažnai "saugo" psichologiniai gynybos mechanizmai, kurių per didelio veikimo pasekmė - didelė siena, sukelianti gynybiško žmogaus konfliktą su jį supančiais aplinkiniais žmonėmis, sukelianti slegiantį izoliacijos, susvetimėjimo jausmą, nors giliai viduje žmogus trokšta ir tikisi artimų, šiltų ir suprantančių santykių (iš knygos).
Menas kaip terapija leidžia žmonėms sukurti saugesnį kontaktą, įveikia gynybas ir pasipriešinimus. Juk kiekvienas žmogus mokęsis ar nesimokęs tam tikrų meno rūšių, turi slaptą gebėjimą perkelti savo vidinius išgyvenimus į vaizdus ar suteikdamas jiems vienokį ar kitokį simbolį. Vaizduodami savo vidinis potyrius, žmonės neretai ima aiškiau reikšti mintis žodžiais. Tuomet yra lengviau išreikšti save, pranešti ir išgirsti iš kitų apie juos, ne tik tiesiogine kalba, bet ir per simbolius. Taip lengviau ir daugiau išsakomai, išgirstama bei priimama nei įprasto verbalinio bendravimo metu. Juk simboliai atspindi vidinius ir pasąmonėje paslėptus išgyvenimų turinį, tuo metu tarsi išnyksta gynybiškumo siena ir ne taip stipriai filtruojama ir cenzūruojama informacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.84 KB
AutoriusDalia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Meno terapija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą