Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Racionalioji emocinė elgesio terapija

Racionalioji emocinė elgesio terapija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Racionaliojo emocinė elgesio terapija (REBT). Bendrieji bruožai. Teorija. Dvylika racionalių principų. Racionaliosios emocinės elgesio terapijos kritika. Išvados.

Ištrauka

Psichoterapija – stiprus ir įtakingas poveikio metodas žmogaus asmenybei, jo vystymuisi. Psichoterapija – sudėtingas ir subtilus gydymo metodas, todėl jį gali taikyti tik specialų pasiruošimą įgyjęs specialistas. Terapijos poveikis gali įtakoti pokyčius žmogaus asmenybėje, elgesyje, veikloje, jo tarpasmeniniuose santykiuose. Psichoterapija nėra universalus gydymo metodas, tačiau visuomet vienaip ar kitaip gali teigiamai paveikti kliento savijautą, jo gyvenimo kokybę (Polukordienė, 2004)
Didesnės psichologinės problemos visuomet riboja žmogaus galimybes plačiau suvokti savo sutrikimą, susirgimą, jo ryšį su savo asmenybinio reagavimo ypatumais, esamais tarpasmeniniais santykiais. Sumažėja žmogaus galimybė harmoningai vystytis, asmenybiškai augti, prarandama laisvė priiminant sprendimus. Visuomet egzistuoja tamprus ryšys tarp žmogaus elgsenos ir jo sveikatos. Psichoterapija – poveikio, gydymo metodas, padedantis plačiau ir giliau suvokti, įsisąmoninti šiuos ryšius bei pozityviai juos įtakoti ir keisti. Šio metodo galimybės labai plačios:
Leidžia geriau suprasti, įsisąmoninti anksčiau nesuvoktus, pasąmoningus, neigiamai psichinę būseną, bendrą savijautą, tarpasmeninius santykius veikiančius psichinius procesus. Tai padeda asmenybei keistis pozityvia linkme.
Didina kliento savęs, kitų, aplinkinio pasaulio suvokimo realumą. Tai skatina didesnę kliento atsakomybę už savo gyvenimą, padeda geriau suvokti savo laisves, galimybes, ribas.
Padeda geriau suvokti savo asmeninių santykių įtaką sveikatai.
Veikia, koreguoja savęs ir kitų vertinimo lygį. Padeda įveikti taip vadinamus "nepilnavertiškumo kompleksus", kitas su žemu savęs vertinimu susijusias problemas.
Koreguoja neadaptyvų elgesį, moko efektyvių ir produktyvesnių elgesio būdų, skatina elgesio spontaniškumą, kūrybingumą.
Psichoterapinis poveikis priklauso nuo:
Pasirinktų psichoterapijos tikslų. Psichoterapijos tikslai gali būti trumpalaikiai (simptominis pagerėjimas, būsenos palengvėjimas) ir ilgalaikiai (pozityvūs paciento asmenybės, elgsenos, psichinės būsenos pasikeitimai). Nuo to priklauso kokia psichoterapija bus taikoma.
Sutrikimo, susirgimo pobūdžio, jo stiprumo ir intensyvumo.
Paciento pasiruošimo (motyvacijos) psichoterapijai. Psichoterapija gali būti taikoma tik esant paciento norui ir pastangoms.
Psichoterapeuto pasirinktos psichoterapinio poveikio taktikos.
Psichoterapinio kontakto kokybės. Sėkmingas psichoterapinis kontaktas padeda sukurti reikiamą pacientui saugumo, pasitikėjimo atmosferą, leidžia efektyviai analizuoti kontakto tarp psichoterapeuto ir paciento yapatumus bei pozityviai sąlygoja visus kitus reikšmingus psichoterapiniam gydymui faktorius (Polukordienė, 2004)
Apibendrinant galima pasakyti, kad psichoterapija sudėtingas metodas padedantis spręsti elgesio, psichologines bei kitas problemas. Yra įvairių psichoterapijos gydymo metodų. Šio darbo tikslas – aprašyti racionaliąją emocinę elgesio terapiją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.64 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Racionalioji emocine elgesio terapija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą